کد خبر: DT-48819
تعداد بازدید: 426بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
فرماندار تنگستان در ابتدای این جلسه با تبریک اعیاد امامت و ولایت، هفته ی پیش روی دفاع مقدس را نیز گرامی داشتند.

فرماندار تنگستان در ابتدای این جلسه با تبریک اعیاد امامت و ولایت، هفته ی پیش روی دفاع مقدس را نیز گرامی داشتند.
ایشان در تبیین موضوع واقعه غدیر تشریح کردند که در مقام معرفت الله، وحی جایگاه و نقش ویژه ای دارد. وقتی که  مقوله وحی به عنوان طب، قانون و نقطه اتصال با خداوند را در نظر بگیریم، یا بعنوان یک کتاب، نیاز به مفسر دارد که معصوم علیه السلام مفسر این مقوله میباشند. اعتقاد ما شیعیان اینست که مکتب تشیع، به خاطر این عید بزرگ، عید غدیر، خم به خود می بالد، جون ظرفیت بالایی برای ارائه الگوی اسلامی و حتی ایرانی برای سراسر جهان اسلام و دنیاست. این موضوع به این دلیل جایگاه ویژه ای پیدا میکند که امروز در خاور میانه تفاسیر و تعابیر غلط و تکفیری از اسلام ارائه میشود و برخی رسانه های بین المللی بعضن با عداوت و برنامه ریزی، این مباحث را بست و گسترش میدهند. در این فضای پر از تشنج ما میتوانیم از مقوله غدیر بعنوان یک گفتمان در دنیا استفاده کنیم.
عادل دهدشتی ضمن تاکید برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم غدیر، از اعضای شورای اداری تقاضا کردند که نهایت همکاری را با ستاد غدیر در برگزاری بازسازی این واقعه داشته باشند.
در باب مراسمات هفته دفاع مقدس، ایشان ضمن تاکید بر این که همه دستگاه های اجرایی همکاری مطلوبی را در برگزاری آنها داشته باشند، درخواست کردند که این مراسمات با کیفیت مناسبی برگزار شوند. ایشان در تبیین جایگاه ویژه دفاع مقدس اظهار داشتند: همه ما اعتقاد داریم که با همه ی خسران و خساراتی که جنگ هشت ساله برای کشور داشت، از بعد ارزشی و فرهنگی حاوی نکات ارزشمندی بوده که به فرمایش حضرت امام و تاکید مقام معظم رهبری، بعنوان یک نعمت از این مقوله یاد می شود. وقتی آن فرهنگ ایثار، تعاون و همکاری، که برای دفاع از کیان نظام و دفاع از خاک عزیز کشورمان صورت گرفت، اکنون نتیجه ی آن اقتداری است که امروزه ما را سربلند نگاه داشته است. طبیعتن نقش نیروهای نظامی و انتظامی در امنیت مثال زدنی که ما در خاورمیانه و دنیا برخورداریم، بسیار ویژه است و از برکت وجود این عزیزان و فرماندهی کل قوا، مقام معظم رهبری ست. نگاه دولت تدبیر و امید نیز نسبت به موضوع تقویت قوای نظامی و انتظامی نگاه ویژه ایست. اعتقاد دولت تدبیر و امید بر اینست که ما در عرصه بین المللی و در تعامل با دنیا، هر دو جنبه قوای مسلح و همچنین در کنار آن، با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، باز بودن باب تعامل و گفتگوست. با مطالعه تاریخ کشور اسلامی مان متوجه میشویم که در هیچ زمانی نبوده که ما بعنوان نیروی تهاجمی عمل کرده باشیم و همیشه در مقام دفاع بودیم که نمونه آن جنگ تحمیلی ست. لذا قدرت مذاکره ما در دنیا، با تقویت زمینه آن یعنی تقویت نیروهای مسلح و نظامی خواهد بود.
در ادامه فرماندار تنگستان با بیان اقدامات و فعالیت های شهریورماه در شهرستان عنوان داشت: هفته دولت پروژه های بسیار خوبی را در بحث آغاز عملیات اجرایی و افتتاح و همچنین از حسب تکلیف و وظیفه حظور موثر در بین مردم داشتیم.
سفر استاندار محترم را در اواخر هفته دولت در بخش دلوار و در مرکز شهرستان داشتیم که سفر پر خیر و برکتی بود که انشالله در آینده از حیث جذب اعتبارات، شاهد رونقی در مرتفع  کردن مشکلات شهرستان خواهیم بود.
سفر وزیر محترم اطلاعات را برای برگزاری بزرگداشت شهید رییسعلی دلواری، که جا دارد از همه دست اندرکاران آن در استان، حضرت آیت الله صفایی، استاندار محترم، همچنین امام جمعه محترم، بخشدار و شورا و شهرداری دلوار که پیگیری و زحمات فراوانی را متحمل شدند، همچنین برادران عزیزمان در شورای تامین که با حضور شایسته و منضبط خود شان و جاگاه مراسم را بالا برده، تشکر ویژه ای داشته باشیم.
عادل دهدشتی در باب مباحث آموزش و پرورش افزود: ضمن تبریک به آقای زاهدی نوجوان نخبه شهرستان، برای کسب ریاست مجلس دانش آموزی کشور، انشالله با همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان و اهتمام مجموعه آموزش و پرورش در بحث بازگشایی مدارس، با انجام اقدامات مناسب فرهنگی تبلیغی، فضای شهر را برای این موضوع فراهم کنیم.
ایشان ضمن تشکر از تلاش های دکتر شهریاری نماینده محترم تنگستان و دشتی در مجلس اظهار داشتند که بنده در جریان پیگیریها و جلسات متعدد نماینده محترم شهرستان در مجلس قرار دارم که امیدواریم به همت ایشان در جذب اعتبارات ملی موفق باشیم، چرا که گره گشای کار ما در شهرستان خواهد بود. مادامی که بخواهیم با اعتبارات شهرستانی کارهایمان را جلو ببریم، کمبود های شهرستان را نمیتوانیم جبران کنیم. انشالله بتوانیم با کمک جناب دکتر شهریاری به مدیریت استان و مجموعه دولت در شهرستان، برنامه های مختلفی را که مدنظر داریم، به سرانجام برسانیم.
در پایان در بحث سرشماری نفوس و مسکن که در روزهای آتی شروع خواهد شد، فرماندار تنگستان تاکید داشتند که  در همه زمینه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره، پیشرفت و توسعه مد نظرمان زمانی رخ خواهد داد که بستر کار را بوسیله جمع آوری داده های واقعی و آمار و اطلاعات مورد نظر، که بوسیله همین سرشماریها ممکن میشود را فراهم آوریم. با توچه به ملی بودن طرح سرشماری نفوس مسکن و بافت روستایی شهرستان تنگستان، نیاز است که بخشداران، دهیاریها و همه دستگاه های اجرایی شهرستان در انجام این مهم همکاری لازم را داشته باشند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین