شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 18
کد خبر: DT-48323
تعداد بازدید: 127بازدید
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تاکید کرد
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: باید در روستاها، در مساجد و محلات با مردم نشست و اعتماد آنها را برای مشارکت در اقتصاد کشور جلب کرد.

ابوالفضل رضوی ظهر امروز در جمع شوراها، دهیاران و فعالان اقتصادی و اجتماعی شهرستان جم گفت: نقش مردم در خدمات روستایی و ارتقاء سطح خدمات و فعالیت‌های اقتصادی بسیار پررنگ و مهم است و با اراده مردم می‌توان خیلی از مشکلات پیش روی روستاها را برطرف کرد.

وی با اشاره به توسعه پایدار و پویا در اقتصاد بیان کرد: قرار بود در برنامه پنجم توسعه نرخ رشد اقتصادی به ۸ درصد برسد اما اقتصاد ما در هیچ برنامه‌ای به این رشد دست نیافته است و این نشان از نبود حضور موثر مردم در فعالیت‌های اقتصادی است.

معاون توسعه مناطق روستایی و محروم ریاست جمهوری یادآور شد: حداقل ۷۰ درصد تعاونی‌داران از تسهیلات با بهره کم استفاده کرده‌اند که نه تنها نتوانسته‌‌اند ایجاد اشتغال پایدار کنند بلکه بسیاری از آنها درخواست دارند که وام‌هایشان بخشیده شود.

رضوی با بیان اینکه مشارکت می‌تواند صاحبان سهام و مدیران را پاسخگو کند گفت: مشارکت یک توسعه فرهنگی و سیاسی است که صبر و تحمل افراد را بالا می‌برد و آنها را انتقادپذیر می‌کند.

وی به اراده مردم برای ارتقاء خدمات به روستاها اشاره کرد و گفت: در زمان امام حسین(ع) و دیگر امامان مردم از معصومین حمایت نمی‌کردند ولی زمان امام خمینی با وجود مردم و حمایت‌های آنها به پیروزی رسیدیم.

ابوالفضل رضوی با بیان اینکه این انقلاب تا به اینجای کار مثل کوه ایستاده است خاطر نشان کرد: این انقلاب با مشارکت مردم بوده است و مردم برای حفظ این انقلاب چون در سرنگونی شاه نقش داشته‌اند محکم پای انقلاب ایستاده‌اند.

وی تصریح کرد: در زمان شاه عده‌ای می‌خواستند شاه را ترور کنند که امام خمینی هیچگاه چنین دستوری نداد و شاهد به پیروزی رسیدن انقلاب با مشارکت‌های مردمی بودیم و این یعنی در هر کاری مشارکت مردمی وجود داشته باشد آن کار پیروز خواهد شد.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین