کد خبر: DT-42779
تعداد بازدید: 70بازدید
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
دبیر برگزاری جشن بزرگ میلاد قرآن گفت: همزمان با بعثت پیامبر اکرم(ص) جشن بزرگ میلاد قرآن با حضور قاریان خردسال و بانوان استان بوشهر در مصلای جمعه اهرم شهرستان تنگستان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدصادق حق‌شناس در گفت‌وگو

با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه قرآنی دارای جایگاه ویژه‌ای است اظهار داشت: استان بوشهر از زیرساخت‌های مهم قرآنی برخوردار است به‌گونه‌ای که جوانان، نوجوانان و کودکان این استان دارای استعدادهای درخشانی در حفظ، قرائت و مفاهیم قرآنی دارند.

وی از برگزاری جشن بزرگ قرآنی در تنگستان خبرداد و گفت: با توجه به اینکه قرار است استان بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی تبدیل و معرفی شود جشن بزرگ میلاد قرآن همزمان با بعثت پیامبر اکرم (ص) در شهرستان تنگستان برگزار می‌شود.

دبیر برگزاری جشن بزرگ میلاد قرآن با بیان اینکه بانی این جشن دارالقرآن حضرت ابراهیم خلیل‌الله است افزود: جشن میلاد قرآن  با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد برگزاری نماز جمعه، فرمانداری، شهرداری، دانشگاه آزاد، آموزش و پرورش، کمیته امداد تنگستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر، سپاه، بسیج و سایر سازمان‌ها و نهادها فردا در مصلای جمعه اهرم تنگستان برگزار می‌شود.

حق‌شناس  با بیان اینکه نخستین بار با  جشن میلاد قرآن در سال ۸۵ در تهران برگزار شده است گفت: در این جشن بیش از ۱۸ هزار نفر برگزار شد و اکنون برای دومین باز این جشن پس از ۱۰ سال در شهرستان تنگستان برگزار می‌شود.

وی آشنایی بیشتر با قرآن از اهداف برگزاری جشن میلاد قرآن در تنگستان دانست و خاطرنشان کرد: تعظیم شعائر، برگزاری جشن بعثت پیامبر، تشویق و ترغیب عموم برای حفظ قرآن به همراه فراگیری ترجمه و نکات تفسیری ازجمله اهداف برگزاری این همایش است.

دبیر برگزاری جشن بزرگ میلاد قرآن افزود: از مهم‌ترین اهداف دیگر این همایش قرآنی،  آموزش چگونگی روش‌های حفظ و یادگیری قرآن، فرهنگ‌سازی در مورد اهمیت نماز جمعه با محوریت حفظ سوره جمعه و متوجه ساختن قشرهای مختلف مردم در مورد آسان بودن حفظ قرآن کریم با شعار حفظ قرآن آسان است است.

وی با بیان اینکه این همایش کاملاً محتوایی است تاکید کرد: در این همایش بزرگ قرآنی برای حفظ سوره جمعه همراه با تفسیر آن از استادان برجسته و دارای رتبه در مسابقات بین‌المللی استفاده می‌شود.

حق‌شناس با اشاره به اینکه در این جشنواره قاریان به‌صورت حلقه‌ای گرد هم جمع می‌شوند تصریح کرد: هر ۱۰ نفر یک حلقه را تشکیل داده و هر ۵ حلقه یک سرگروه و هر ۴ گروه نیز یک مدیر ارشد حضور دارد و به فعالیت نظارت می‌کند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین