کد خبر: DT-21201
تعداد بازدید: 93بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> معاون اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر گفت: جشنواره خرما در استان بوشهر برگزار می‌شود.</span>

ناصر امیرزاده ظهر سه‌شنبه در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره خرما اظهار داشت: استان بوشهر به عنوان یکی از قطب‌های تولید خرمای کشور محسوب می‌شود و بخش زیادی از کشاورزان در این عرصه فعالیت دارند.

وی به وجود شش میلیون اصله نخل در استان بوشهر اشاره کرد و بیان داشت: خرما، دریا و موسیقی از موضوعات مهمی است که سالانه جشنواره‌های مختلفی در این زمینه برگزار می‌شود.

معاون اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر از انتخاب آب‌پخش به عنوان میزبان جشنواره خرما خبر داد و افزود: این منطقه برای برگزاری جشنواره خرما ثبت کشوری می‌شود و هرساله در شهریورماه این جشنواره برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به وجود مناطق بکر طبیعی و نخیلات فراوان در بخش آبپخش برای توسعه گردشگری، افزود: توسعه اکوتوریسم را به عنوان یک اولویت بسیار مهم در دستور کار داریم.

بخشدار آبپخش نیز در این نشست به ظرفیت‌های بالای آب‌پخش اشاره کرد و افزود: بیش از هشت هزار هکتار اراضی منطقه آب‌پخش زیر کشت نخیلات است که شامل یک میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نخل می‌شود.

علی مردانلو با بیان اینکه برگزاری جشنواره خرما نقش مهمی در بهبود وضعیت این محصول خواهد داشت، اضافه کرد: نخلستان‌ها و باغات خرمای آب‌پخش دارای جاذبه‌های بسیاری هستند و باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: جشنواره خرما در آخرین روزهای شهریورماه امسال برگزار خواهد شد.

شهردار آب‌پخش نیز در این نشست از آمادگی شهرداری برای اجرای برنامه‌های مختلف توسعه‌ای در آب‌پخش خبر داد و اظهار داشت: جشنواره خرما یکی از برنامه‌هایی است که از همه توان و ظرفیت‌ها برای برگزاری آن استفاده خواهیم کرد.

حسین عباسی با تقدیر از تلاش‌های رئیس و نایبب‌رئیس شورای شهر و همچنین بخشدار آب‌پخش برای برگزاری این جشنواره، ادامه داد: شناساندن خرما به گردشگران و رونق بازار خرما از مهمترین دستاوردهای این جشنواره خواهد بود.

لازم به ذکر است که شهردار آب‌پخش به عنوان دبیر کارگروه جشنواره خرمای آبپخش انتخاب شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 2 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
اهرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۸ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۲:۳۲ ب.ظ
آبپخش!! خرمای کیلو 800 تومنی اینجاست که باید تشکر بسیار ویژه از مسئولین و متولیان کشاورزی شهر به خصوص مجموعه جهاد کشاورزی انجام داد...
از اهرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۸ خرداد ۱۳۹۴ در ۴:۴۲ ب.ظ
امید است مسئولین با هماهنگی شرایطی فراهم تا تعدادی از باغداران ما با حضور فعال خود نماینده ای شایسته از خرما اهرم باشد چرا که مرحوم شاعر محمد زاده چه خوش گفت : عسل شرمنده از خرما اهرم
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین