This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-20987
تعداد بازدید: 159بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴
بر اثر بروز حادثه برق‌گرفتگی در قسمتی از فضای سبز واقع در یکی از میادین قم یک پسر بچه جان خود را از دست داد.

بر اثر بروز حادثه برق‌گرفتگی در قسمتی از فضای سبز واقع در میدان جهاد در محدوده خیابان مفتح جنوبی قم یک پسر بچه جان خود را از دست داد.

یکی از شاهدان عینی در این باره می گوید: میدان کوچکی که حادثه در آن رخ داده است، داخل یک کوچه قرار دارد و بچه های محل هم توی آن بازی میکنند .

این میدان فاصله حدود ۵۰ متری با مسجد امام هادی (ع) داره که من و “محمدحسین” (قربانی حادثه) از اعضای کانون و بسیج این مسجد بودیم.

روز حادثه جدود ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه “محمدحسین” با بقیه بچه ها داخل میدان بازی می‌کرد که با تیرچراغ برق فلزی داخل میدان تماس پیدا میکند و بر اثر برق گرفتگی شدید به روی چمن های فضای سبز میدان می‌افتد.

بچه های دیگه مشغول بازی بودن و فکر میکنند که “محمدحسین” خوابیده و در حال استراحت است اما بعد از حدود بیست دقیقه که آفتاب غروب کرده بود و بچه ها بازی رو تموم میکنند ، سراغ “محمدحسین” میروند تا او را بیدار کنند و او را تکان می‌دهند که متوجه می‌شوند “محمدحسین” تکان نمیخوره و نفس نمیکشد.

بچه ها شروع به  سرو صدا  میکنند و بزرگترهایی رو که جلوی مسجد جمع شده بودن رو متوجه ماجرا میکنند، من هم به سمت میدان رفتم و با معاینه اولیه متوجه شدم که نبض ندارد و نفس نمیکشد.

بلافاصله شروع به CPR  و کمک های اولیه کردم اما فایده ای نداشت ، با اورژانس تماس گرفتیم که اورژانس چند دقیقه بعد رسید.

در این زمان پدر “محمدحسین” هم که عازم مسجد بود از راه میرسد و با مشاهده ماجرا ، همراه اورژانس به بیمارستان می آید.

پزشکان نیز پس از حدود نیم ساعت تلاش در اتاق CPR  به نتیجه ای نمیرسند و پزشک اورژانس هم پس از خروج از اتاق CPR گفت : “محمدحسین” همان دقیقه های اول برق گرفتگی فوت شده و موقع رسیدن به بیمارستان فوت کرده بوده و به دلیل اینکه زمان زیادی از لحظه برق گرفتگی و انتقال به بیمارستان گذشته ما کاری نتوانستیم انجام دهیم.

علت حادثه: ایراد فنی در قسمت تیر روشنایی

روابط عمومی شهرداری قم پس از این حادثه در خبری در تشریح جزییات و علت این حادثه آورده است: در ساعت ۲۰:۳۰ پنجشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۴ نوجوانی ۱۲ ساله در حال بازی و برخورد با تیر چراغ روشنایی در قسمتی از فضای سبز واقع در میدان جهاد محدوده خیابان مفتح جنوبی جان خود را از دست داد.

این حادثه به صورت ناگهانی و به علت بروز ایراد فنی در قسمت تیر روشنایی میدان جهاد در کوچه شماره چهار خیابان مفتح جنوبی در منطقه ۴ شهرداری قم به وقوع پیوست.

شایان ذکر است، بر اساس گفته حاتمی‌فر شهردار منطقه ۴، حفظ و نگهداری فضای سبز این محدوده بر عهده پیمانکار بخش خصوص بوده است.

مشاهدات و بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که ترانس برق تیر روشنایی آب شده و باعث بروز این حادثه شده است؛ علت اصلی بروز این حادثه در دست بررسی است.

به دستور شهردار شهر قم جلسه اضطراری برای رسیدگی به این موضوع در شهرداری منطقه ۴ و با حضور مدیران ارشد شهرداری قم تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

شهرداری قم ضمن تسلیت به خانواده داغدار این نوجوان از دست رفته وظیفه خود می‌داند تا ضمن بررسی و کارشناسی علل و دلایل بروز این حادثه نسبت به شناسایی عوامل انسانی دخیل در آن اقدام کرده و از حوادثی از این قبیل جلوگیری کند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین