یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-8985
تعداد بازدید: 283بازدید
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳
پرداخت 700 هزارتومانی بجای 50 میلیونی؛
<p>بازسازی مثانه دختری 13 ساله و ترمیم ترمیم مجرای ادراری مرد 30 ساله برای نخستین بار در استان در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شد.</p>

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: دو عمل نادر جراحی اورولوژی و مجاری ادرار که یکی از آنها بازسازی مثانه با استفاده از روده باریک بود برای نخستین بار در استان بوشهر در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ علیرضا حاجیونی افزود: ترمیم مجاری ادرار یک عمل جراحی دیگر بود که در دو روز گذشته توسط متخصصین این بیمارستان با موفقیت انجام شد.

وی در گفتگو با ایرنا یادآور شد: بیمارستان شهید گنجی برازجان در حوزه تخصصی این امکان را دارد که جز در موارد خاص نیازی به ارجاع بیماران به سایر نقاط استان و کشور ندارد.

هزینه ۷۰۰ هزارتومانی بجای ۵۰ میلیون تومانی
حاجیونی با بیان اینکه این دو عمل جراحی با تعرفه نظام سلامت انجام شده و هیچ گونه هزینه ای جدای از تعرفه دریافت نشده، تصریح کرد: کل هزینه این دو عمل جراحی بطور آزاد و در بیمارستانهای خصوصی بیش از ۵۰ میلیون تومان است که هر دو عمل در قالب تعرفه طرح تحول ۷۰۰ هزارتومان برای بیماران هزینه دربرداشته است.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در مشاور های اولیه که برای بیماران انجام شده بود، پیشنهاد ارجاع به دیگر استان ها را داشتند و البته مبالغی که آنجا برای انجام عمل پیشنهاد داده بودند، مبالغ قابل توجهی بود.

وی خاطرنشان کرد: البته با مراجعه بیماران به بیمارستان شهید گنجی برازجان و متخصص مربوطه، امکان انجام اعمال جراحی برای آنها فراهم شد و با کمک تجهیزات و پرسنل و تخصص مورد نیاز اعمال انجام شد.

حاجیونی بیان داشت: با وجود این توان، تخصص و تجربه کادر پزشکی جز در موارد خیلی خاص که در نظام سطح بندی به آن ها اشاره شده دیگر به اعزام و انتقال بیمار نیاز نمی باشد و بیمارستان توانایی انجام آن ها را دارد.

بازسازی مثانه دختر ۱۳ ساله
متخصص اورولوژی بیمارستان شهید گنجی برازجان پیرامون اعمال جراحی انجام شده گفت: مورد اول عمل جراحی بازسازی مثانه با استفاده از روده باریک بود که بر روی دختری ۱۳ ساله که به طور مادرزادی و به دلیل عارضه نخاعی دچار مثانه پرفشار عصبی بود، انجام شد.

دکتر کیان امیدبخش افزود: مشکل این بیمار طوری بود که مثانه توانایی دفع ادرار را نداشته و موجب برگشت آن به کلیه ها شده که علاوه بر ایجاد مشکلاتی نظیر عدم کنترل ادرار و نیاز به تخلیه مصنوعی مثانه و مصرف دارو در اواخر مشکل نیاز به دیالیز و آسیب دیدن کلیه ها نیز بیمار را رنج می داد.

وی یادآور شد: برای بهبود وضعیت این بیمار، حجم مثانه را افزایش دادیم تا از برگشت ادرار به بدن و کلیه ها جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: برای انجام این عمل جراحی که شش ساعت به طول انجامید، ۲۰ سانتی متر از روده ی باریک با یک پایه عروقی مناسب برداشته و مثانه بازسازی شد.

این پزشک متخصص بیان داشت: با پیوند مثانه جدید حجم آن ۴۰۰ تا ۵۰۰ سی سی افزایش خواهد یافت که آسیب به کلیه ها را رفع کرده و نیاز به دیالیز را نیز برطرف می کند.

امیدبخش اظهار داشت: حال بیمار فعلا رضایت بخش است و دیگر نیاز به مصرف دارو هم ندارد و تنها هر چهار ساعت یکبار مثانه اش را تخلیه می کند.

ترمیم مجرای ادراری مرد ۳۰ ساله
وی ادامه داد: مورد دیگر عمل جراحی ترمیم مجرای اداری خلفی بود که بر روی مردی ۳۰ساله که از ارتفاع روی نرده ها با پاهای باز سقوط کرده بود صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بر اثر این حادثه دو سانتی متر از مجرای ادراری از بین رفته بودکه در یک عمل چهار ساعته، نسوج آسیب دیده ی مجرا که از قبل مشخص شده بودند، با باز شدن شکم و پرینه برداشته شده و مجرا به شکل اولیه ترمیم و بازسازی شد.

وی با تقدیر از تمامی همکارانش در این دو عمل جراحی که برای نخستین بار در استان بوشهر انجام شد، افزود: هر دو عمل نتایج خوبی داشته اند و عارضه ای متوجه بیماران نشده و هر دو بیمار حال عمومی خوبی دارند.

بیماران: بخاطر هزینه بالا قادر به درمان نبودیم
حسین افضلی مجرد بیماری که دچار عارضه کلیوی شده بود گفت: به خاطر مریضی که داشتم به بیمارستانهای خصوصی مراجعه کردم ولی به دلیل هزینه های بالای درمان که بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان بود، توانایی پرداخت این هزینه ها را نداشتم و عمل انجام نشد.

وی اضافه کرد: با مراجعه به بیمارستان شهید گنجی برازجان و حضور پزشکان متخصص در این بیمارستان عمل جراحی با هزینه ای زیر پنج میلون ریال با موفقیت انجام شد که از پزشک متخصص و کادر درمانی بیمارستان تشکر می کنیم.

پدر دختر بیمار نیز گفت: دخترم نزدیک به ۱۲ سال است که این مشکل را دارد و به بیمارستانهای غیردولتی مراجعه کردم اما هزینه ها بیش از ۱۵۰میلیون ریال بود.

وی گفت: در مراجعه به بیمارستان شهید گنجی برازجان و وجود پزشک متخصص مشکل حل شد و اکنون هم راضی هستم و هزینه های درمان نیز رایگان بود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین