کد خبر: DT-54407
تعداد بازدید: 153بازدید
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵
رییس سازمان بودجه و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: در طول سه گذشته از فعالیت دولت تدبیر و امید بودجه تخصیص یافته به استان بوشهر 2400 میلیارد تومان است.

رضا عوض پور در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر افزود: این میزان بودجه تخصیصی که از محل های مختلفی از جمله اعتبارات استانی، ملی، ارزش افزوده و آلایندگی است نسبت به ابتدای سال شروع فعالیت دولت تدبیر و امید ۱۶۰ درصد رشد نشان می دهد.

وی بیان کرد: براساس ارزیابی های صورت گرفته سال گذشته این استان از لحاظ دسترسی به اهداف عمرانی رتبه یک کشور را به خود اختصاص داد.

عوض پور ادامه داد: سهم استان بوشهر در تولید ناخالص داخلی کشور نیز ۴٫۸ است و در این ارتباط رتبه ۶ کشورا را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: درآمد گمرکات این استان در سه سال گذشته نیز ۶۰ هزار میلیار ریال گزارش شد و در ۹ ماهه نخست سال جاری نیز گمرک های این استان ۱۷هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی قابل توجه نشان می دهد.

عوض پور گفت: درآمد مالیاتی استان بوشهر در این چند سال ۵۵ هزار میلیارد ریال است و این استان در سال گذشته جز ۶ استان دارای درآمد مازاد در سطح کشور بود.

وی در ارتباط با نرخ بیکاری این استان نیز گفت: این نرخ در شش ماهه نخست سال جاری نیز ۱۱٫۲ است که با توجه به شرایط اقلیمی خاص استان بوشهر در شش ماهه دوم سال دو تا سه درصد کمتر از میزان یاد شده است.

وی در ارتباط با احداث پروژه های آبشیرین کن استان بوشهر نیز گفت: تاکنون دو پروژه آبشیرین کن بوشهر و کنگان به بهره برداری رسیده و چند پروژه دیگر نیز در دست احداث است که امیدواریم با احداث آنها بخش قابل توجهی از آب آشامیدنی مورد نیاز استان بوشهر را فراهم کند.

عوض پور در ارتباط با پروژه های اجرایی استان بوشهر نیز یادآور شد: براساس آخرین گزارش مستند ۱۵۲ پروژه به بخش خصوصی واگذار شده که ۹۷ مورد آن بر اساس ماده ۸۸، ۵۲ مورد براساس روش bot و ۲ پروژه براساس روش boo است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برقی کردن چاه های کشاورزی، گازرسانی به واحدهای مرغداری و برق رسانی به مزارع پرورش میگو از خواسته های مهم فعالان این عرصه در استان بوشهر است که انتظار می رود با توجیه اقصادی مناسبی که دارد در آینده نزدیک شاهد تحقق آن باشیم.

ایرنا

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین