شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 18
کد خبر: DT-40240
تعداد بازدید: 61بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴
بالاخره این انتخابات هم به پایان رسید با همه ی تلخی ها و شیرینی ها که به زودی فراموش می شود و همه به سر زندگی روزمره ی خود باز می گردند و تمام حرف ها و حدیث ها و دغدغه ها حواله می شود به انتخابات بعدی که دوباره دور هم جمع می شویم و تمام نداشته هایمان را در آن جستجو می کنیم.

بالاخره این انتخابات هم به پایان رسید با همه ی تلخی ها و شیرینی ها که به زودی فراموش می شود و همه به سر زندگی روزمره ی خود باز می گردند و تمام حرف ها و حدیث ها و دغدغه ها حواله می شود به تنگستان و فرصتی که از دست دادانتخابات بعدی که دوباره دور هم جمع می شویم و تمام نداشته هایمان را در آن جستجو می کنیم.

اما در انتخابات هفتم اسفند ۹۴ خصوصیاتی وجود داشت که هیچ کدام از دوره های قبل دارای چنین خصوصیاتی نبودند آن هم در حوزه ی دشتی و تنگستان در طول ۳۷ سال گذشته همواره کاندیداهای اهل شهرستان دشتی بودند که صاحب موقعیت بهتری بودند و وقتی از آن خطه دو کاندیدای مطرح ورود می کردند گزینه تنگستانی همواره در جایگاه سوم قرار داشت اما در این انتخابات پس از مشخص شدن نتیجه ی احراز صلاحیت ها ترکیب آرایش کاندیداها بدین صورت شکل گرفت که یک کاندیدای قدر از دشتی و یک کاندیدای مطرح از تنگستان رو در روی هم قرار گرفتند. این بزنگاه یک فرصت تاریخی و استثنایی برای تنگستانی ها بود تا با اجماع و حمایت از کاندیدای خود این افسانه را به واقعیت تبدیل کنند.

همه ی ما می دانیم که کار، کار سختی بود حریف پیش رو بسیار قدر بود حریفی که بیش از یک سال بدون دغدغه ی رد صلاحیت خانه به خانه، کوی به کوی، کوچه به کوچه، در به در تمامی شهرها و روستاهای دشتی و تنگستان را در نوردیده بود و همه ی مردم چه عوام و چه خواص با وی آشنا بودند و در برابر او یک جوان تنگستانی متولد ۱۳۵۷ بود که تنها یک هفته فرصت داشت تا حداقل چهره ی خود را به مردم بشناساند چرا که اگر پیش از این حرکتی از وی سر زده بود مثل سایر کاندیداها به راحتی رد صلاحیت می شد این جوان نیاز به حمایت داشت و شاهد بودیم که در یک فاصله ی کوتاه اغلب افرادی که دلشان در گرو اتحاد تنگستان بود چه اصولگرا و چه اصلاح طلب گرد او را گرفتند.

برای اولین بار بخشی از مردم شهرستان دشتی به یاری شتافتند که در این میان نقش حجت الاسلام و المسلمین پورفاطمی نماینده ی چهار دوره ی مجلس شورای اسلامی بی بدیل بود. پورفاطمی که ۱۶ سال در عرصه ی دو شهرستان بی رقیب بود تنها با راه حل رد صلاحیت از میدان رقابت به در شد چرا که حریف می دانست با یک رقابت جانانه نمی تواند از پس سید برآید شاید بنده در طول این مدت هیچگاه از پورفاطمی حمایت نکردم اما اگر او می توانست یک کار خوب در طول ۱۶ سال نمایندگی اش انجام دهد همین اعلام حمایت از یک کاندیدای تنگستانی بود که با این کار نشان داد اندیشه اش در جغرافیا و حد و مرز نمی گنجد و به همین واسطه برای اولین بار در طول تاریخ انتخابات های برگزار شده مربوطه به مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۲ هزار رای از شهرستان دشتی به سوی تنگستان سرازیر شد که باید از این حرکت این سید شجاع تقدیر نمود.

اما این کافی نبود آن چه می توانست این حرکت را استحکام بخشد همت خود تنگستانی ها بود که می بایست این بار کاندیدای خود را در بر می گرفتند حتی اگر جوان بود حتی اگر کم تجربه بود.

نکته بسیار جالب در این میان افرادی بودند که در طول سال های اخیر همیشه و همه جا داد تنگستان می زدند و داعیه ی اتحاد تنگستان داشتند و با این شعار موفق شدند در دوره ی قبل رای قابل توجهی را از تنگستانی ها کسب کنند اما این بار این شعار را فراموش کردند و متوجه شدند که باید از کاندیدای هم حزبی خود حمایت کنند. بنابراین می توان چنین نتیجه گرفت که شعار تنگستانی به تنگستانی رای بده اساسا یک ادعای واهی بیش نبود چرا که قاطبه ی تنگستان چنین نکردند و از این فرصت تاریخی و استثنایی به وجود آمده استفاده نکردند.

به عنوان کسی که سال هاست در این عرصه فعالیت دارد خدمت عزیزان تنگستانی ام عرض می کنم که دیگر هیچ گاه چنین نخواهد شد بنده فارغ از تفکر اصلاح طلبی ام چنین می گویم همان گونه که می بینید تفکر اصلاح طلبی و اعتدال در عرصه ی استان و کشور مورد اقبال قرار گرفته است اما در تنگستان ما کسانی که روزی نان از سفره اصلاح طلبان می خوردند و وام های آن چنانی می ستاندند امروز سفره رنگین برای اصولگرایان پهن نموده اند این افراد نه اصلاح طلبند و نه اصولگرا بلکه فرصت طلبانی هستند که منافع شخصی شان ایجاب می کند امروز اینجا باشند و فردا آنجا.

علی ایحال هم اینک که دکتر شهریاری به هر ترتیب ممکن با اکثریت قاطع آرا راهی بهارستان شد ضمن تبریک صمیمانه به ایشان و آرزوی توفیق روزافزون برایشان به این بزرگوار اعلام می نمائیم شما هم اینک نماینده کل دشتی و تنگستان هستید چه آنهایی که به شما رای دادند و چه کسانی که رای ندادند بنابراین انتظار می رود مجدانه پیگیر مطالبات حقه دو شهرستان بوده و ما نیز در ارتباط با شما خواهیم بود و این مطالبات را مجدانه پیگیری خواهیم کرد.

یونس جعفری

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین