This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-24155
تعداد بازدید: 204بازدید
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">مدیر جهاد کشاورزی تنگستان استان بوشهر گفت:این شهرستان با سطح زیر کشت چهار هزار و 200 هکتار نخیلات مقام اول کیفیت خرمای 'کبکاب' در کشور را دارا است.</p>

اردشیر علایی چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) افزود: همچنین شهرستان تنگستان با تولید سالانه ۲۵ هزار تن رطب و خرما مقام دوم از لحاظ سطح زیر کشت و تولید خرما در استان بوشهر را به خود اختصاص داده است.
وی اظهارکرد: در حال حاضر چهار واحد بسته بندی و فرآوری در سطح شهرستان فعال هستند که دو شرکت آن در بازارهای صادراتی اوکراین و روسیه حضور دارند.
علایی بیان کرد: بزرگترین واحد بسته بندی خرما در شهرستان تنگستان برای۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است که سال گذشته سه هزار تن خرما فقط از یک شرکت صادر شد.
مدیر جهاد و کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: کیفیت عالی و ماندگاری بالای خرمای تولیدی تنگستان حمایت دولتی را برای صادرات صنعت بسته بندی می طلبد که تجهیزات واحدهای بسته بندی را در حد رقابت با کشورهای دیگر مانند تونس، عربستان و مصر بالا ببرد.
وی ادامه داد:با توجه به دستور مقام معظم رهبری و رییس جمهوری مبنی بر استفاده از روشهای نوین آبیاری تحت فشار، این مدیریت درسال ۹۳ با دعوت از کشاورزان و بهره برداران و ترویج استفاده از آبیاری تحت فشار موفق به اجرای این شیوه آبیاری در ۳۰۰ هکتار از اراضی باغی و مزارع با اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال به صورت کمک بلاعوض شده است.
علایی عنوان کرد: کل اراضی تحت پوشش آبیاری نوین در این شهرستان ۵۹۰ هکتار می باشدکه از این میزان ۳۰۰ هکتار درسال۹۳ اجرا شده و ۲۹۰ هکتار آن مربوط به سالهای قبل است.
وی گفت:برای اینکه بتوانیم سطح پوشش آبیاری نوین را در شهرستان گسترش دهیم در حال حاضر اجرای ۵۰۰ هکتار از اراضی نخیلات را در دست بررسی و مطالعه داریم.
شهرستان تنگستان با مرکزیت شهر اهرم در فاصله ۵۵ کیلومتری بوشهر واقع است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین