This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-37329
تعداد بازدید: 105بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
به مناسبت 12 بهمن سالروز بازگشت امام خمینی به کشور
12 بهمن ماه سالروز بازگشت امام خمینی به کشور یکی از روز های بیاد ماندنی و تاریخی است حضور مردم برای استقبال از ایشان در این روز برای همیشه به عنوان یک رویداد بی نظیر نه تنها در تاریخ ایران بلکه دنیا ماندگار و مثال زدنی می باشد. روزهای خوب خدای و با هم بودن. امام سید روح ا.. خمینی، رهبری که در یک صد سال اخیر بر مبنای...

۱۲ بهمن ماه سالروز بازگشت امام خمینی به کشور یکی از روز های بیاد ماندنی و تاریخی است حضور مردم  برای استقبال از ایشان در این روز  برای همیشه  به عنوان یک رویداد بی نظیر نه تنها در تاریخ ایران بلکه دنیا  ماندگار و مثال زدنی می باشد . روزهای خوب خدای و با هم بودن .
امام سید روح ا.. خمینی ، رهبری که در یک صد سال اخیر بر مبنای آموزه های دین اسلام بخوبی دنیا را تحت تاثیر حرکت خود قرار داد و با همراهی مردم ایران بویژه مبارزین و فعالان سیاسی قبل از انقلاب بنیانگذار شیوه نوین حکومتی در دنیا گردید .
امام خمینی شخصیتی که در اندیشه و خواهان استقلال و آزادی در پرتو جمهوری اسلامی برای ایران بود .  خدا باوری ، مردم محوری ،زهد انقلابی ، قاطعیت ، صداقت و … از جمله ویژگی های مکتب فکری این انسان بزرگ بود .
تحمیل و وقوع جنگ ۸ ساله بر ایران و اتفاقات سال های اول دهه ۶۰ اقتضائاتی را پدید آورد که موجب گردید تا سایر وجوه شخصیتی امام خمینی ، نظیر وجه عرفانی و لطیف ایشان مجال بروز و ظهور لااقل در عرصه عمومی را پیدا نکند و چه بسا آنانی که از بیرون جنگ و از داخل شرایط نا امن کننده را بر کشور تحمیل نمودند بدین منظور بود تا مانع تحقق آرمان های اسلامی انسانی ایشان در عرصه داخلی و بین المللی گردند .
امام خمینی  از معدود و یا شاید تنها رهبر روحانی بودند که درقرن معاصرجایگاهی ویژه در قلوب جوانان کشور و بعضا خارج از مرزهای ایران یافتند و فصل جدید و کار عظیمی را در دنیا رقم زدند ، به شکلی که جهانی را تحت تاثیر حرکت خود قرار دادند . امام خمینی روحانی کهنسالی که عمیقا جوانان را باور داشت و به آنان عشق می ورزید و کانون اصلی حرکتش قرار داشتند . ایشان بواسطه همراهی اقشار مختلف مردم با انقلاب ۵۷ در ایران مسیر تاریخ را تغییر دادند .
او به عنوان یک فقیه ، عارف و رهبر شخصاً در حوزه معرفتی و فردی بخدا اتکا داشت اما در فرایند تشکیل حکومت و تغیر حکومت قبل می بینیم که همین شخصیت فقیه و عارف  به رای و نظر مردم توجه و دقت و حساسیت فراوانی دارد . تا جایی که درسال ۵۸ ، در مقابل سخنان دلسوزانه انقلابیون در باره نوع حکومت در ایران پس از پیروزی در بیست و دوم بهمن ماه ۵۷ ، که خطاب به ایشان می گفتند شما طی سخنانی خود نوع حکومت را اعلام فرمائید و نیاز به رای گیری نیست ، بر آشفته می شود و نقل به این مضمون می فرماید که “آخر این چه حرفی است که شما می زنید ؟ الان مردم شور انقلابی دارند . امروز نیز می گذرد . همه نیز ما را قبول دارند . اما فردا می گویند اینها آمدند خودشان حکومت تشکیل دادند و حکومتی بدون رای  مردم پایه گذاری کردند نه با رای مردم . و لذا می بایست در باره نوع حکومت رفراندوم برگزارشود و مردم با رای خود اظهار نظرنمایند .” و همین طور نیز که ایشان فرمودند، شد .  با اصرار امام رفراندوم برگزار گردید و مردم به نوع حکومت یعنی جمهوری اسلامی رای دادند.
در بررسی آراء و نظرات امام بخوبی در می یابیم که ایشان اساسا اعتقاد نداشتند که امری را به ملت تحمیل کند می فرمودند مردم آزادند .
حضرت امام می فرمودند که با مردم خوب باشید تا مردم با شما خوب باشند. با مردم خوب رفتار کنید تا مردم در زمان بحران پشت شما باشند و علیه دشمن کار کنند . لذا اگر به توصیه های امام بخوبی توجه داشته باشیم  توصیه ها و مطالبی که به مناسبت های مختلف توسط ایشان بیان شده است و در مجموعه صحیفه نور مدون گردیده ، انشاا.. موفق می شویم.
حکومتی را که امام در ایران بنا گذاشتند اسباب اعتلای روحانیت شیعه گردید چراکه مشی حکومتی امام دقیقا برخلاف رفتارهای دیگر بانیان حکومت هایی که درسایر کشورهای اسلامی وجود دارد می باشد .
خشونت ، تحجر ، واپسگرایی ، خشکه مقدس مابی، مردم آزاری و نادیده گرفتن رای و حقوق انسانها در مکتب امام و حکومتی که ایشان بنا گذاشتند جایگاهی نداشته و ندارد.
امام خمینی به همان اندازه که به هدایت مردم معتقد بودند ، بر تامین رضایت مردم  نیز بسیار حساسیت داشتند و این امر را همواره مورد توجه قرار می دادند .  همواره بر رضایتمندی مردم تاکید می نمود و مردم را ولی نعمت می دانستند . تا آنجا که بعضا بخاطر رضایت مردم حتی در جزئیات نیز دخالت می کردند . لذا به نقل بعضی از شخصیت ها ، حتی ایشان قیمت های مایحتاج عمومی نظیر نان را نیز روزانه کنترل می نمودند تا خدای ناکرده به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه آنانی که در عمل وفاداری و همراه یشان به کشور ثابت نموده بودند فشار وارد نگردد.
امام خمینی هدایت و رضایتمندی مردم را به عنوان دو مولفه مهم در نظر می داشتند و به پیشرفت توام با عدالت در جامعه معتقد بودند.
تاکید بر رعایت اخلاق درکنار حضور مسئولانه و منتقدانه مردم در صحنه های سیاسی اجتماعی از دیگرمباحثی است که در مکتب امام به چشم می خورد. در مکتب امام مجلس در راس امور قرار دارد و میزان رای ملت است . آنچه که مقام معظم رهبری به زیبایی به بیانی دیگر حق الناس تعبیر فرمودند .
به همان میزان که جوانان بر اساس اندیشه ها و افکار امام خمینی شیفته اش بودند ، تا جایی که به فرمان او حاضر به نثار جان خود می شدند به همان میزان نیز ایشان تذکر می دادند تا جایگاه پیشکسوتان و ریش سفیدان و آنانی که دوران سخت مبارزه و دفاع مقدس را پشت سر گذاشتند حفظ شود.
در سالروز ورود تاریخی  امام خمینی رحمه ا..علیه ضمن گرامی داشت این روز تاریخی و یاد و خاطره ایشان  از خداوند می خواهیم که جمهوری اسلامی را از کید معاندان داخلی و خارجی، عمل نا اهلان ، نامحرمان و جاهلان، آفت بی ریشه ها و نان به نرخ روز خور ها مصون دارد. چرا که خدای ناکرده وجود اینگونه افراد در ساختار حکومت و دستگاه های اجرایی کشور نارضایتی در بین مردم بدنبال خواهد داشت ، و باعث آسیب و ضربه هایی به حکومتی که توسط امام و مردم ، با هزاران امید و آرزو بنیان گذاشته شده و بوسیله خون هزاران شهید و مجروح آبیاری گردیده می شود. غفلت از این مهم  به هر دلیل و بهانه ای گناهی نابخشودنی و خیانت به کشور ، مردم و امام است.

 

منبع: اتحاد خبر

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ در ۷:۱۶ ق.ظ
مطلب جالبی است. بهار آزادی مبارک.
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین