کد خبر: DT-41990
تعداد بازدید: 115بازدید
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۵
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر گفت: تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مهم‌ترین اولویت کاری در آموزش‌‌ و پرورش استان باشد، چراکه راهی به‌جز تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان برای پیشرفت نداریم.

مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در نشست شورای آموزش‌ و پرورش استان بوشهر با اشاره به طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر اظهار داشت: در سال جدید این طرح باید در اولویت کاری آموزش‌ و پرورش قرار گیرد و در کنار آن ایجاد انگیزه نیز برای دانش‌آموزان فراهم شود.

وی بیان کرد: به‌منظور تقویت بنیه علمی و پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان باید فضای رقابتی را هم بین آنها ایجاد کرد تا شاهد رقابت سالم علمی بین دانش‌آموزان باشیم.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: در این زمینه شهرداری و دهیاری‌های سراسر استان نیز برای ایجاد فضای رقابت علمی در شهر و روستا، شناسایی کنند و این راهکارها مبتنی بر واقعیت باشد.

سالاری بیان داشت: در مورد اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان، مسئله اصلی کسری بودجه نیست بلکه موضوع مهم این است که بدانیم آیا اجرای این طرح اثر دارد یا خیر.

وی گفت: تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مهم‌ترین اولویت کاری در آموزش‌‌ و پرورش استان باشد، چراکه راهی به جز تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان برای پیشرفت نداریم.

استاندار بوشهر در مورد طرح هوشمندسازی مدارس استان بوشهر نیز اضافه کرد: برای بهبود وضعیت آموزشی در مدارس، صرفاً امکانات سخت‌افزاری مهم نیست، بنابراین باید یک بررسی صورت گیرد که چقدر از امکانات هوشمند سازی در مدارس استفاده خوب می‌شود.

سالاری افزود: اگر به عجله و بدون برنامه به سمت هوشمندسازی تمام کلاس‌های درس برویم نتیجه‌ای ندارد هر چند منکر اهمیت هوشمندسازی کلاس‌ها نیستم، اما اجرای آن باید با برنامه باشد.

وی تصریح کرد: معتقدم امکانات مورد نیاز هوشمند سازی مدارس، عادلانه توزیع نشده است و امسال باید این امکانات عادلانه توزیع‌شده و به امر تحلیل محتوا نیز توجه ویژه‌ای شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر نیز در این نشست گفت: با توجه به اینکه با رویکرد خاصی به سمت توزیع اعتبارات می‌رویم آن‌ چنان که بررسی‌شده، هوشمندسازی مدارس در ارتقای کیفیت آموزش مؤثر نبوده است.

رضا عوض‌پور افزود:  باید در هر مدرسه یک یا دو کلاس درس هوشمند باشد و مابقی اعتبار مورد نیاز را برای دیگری نیازمندی‌های آموزش‌ و پرورش و مدارس هزینه کنیم.

وی اضافه کرد: نیازی نیست تمام کلاس‌های درس در مدارس هوشمندسازی شوند بلکه همین اعتبار را می‌توانیم در جای دیگر هزینه کنیم.

انتهای پیام/۲۲۵۵/ی

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین