یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-31230
تعداد بازدید: 670بازدید
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۴
نمی خواهم از واژه مرحوم برای آن استاد جلیل القدر قرآن و اخلاق استفاده کنم , چرا که رفتنش را حتی با وجود سالها بیماری و مشقت های فراوان ناشی از دیابت و نارسایی کلیوی باور ندارم .

به نام خدا

تقدیمیه به روح بلند استاد حاج مصطفی افخمی

نمی خواهم از واژه مرحوم برای آن استاد جلیل القدر قرآن و اخلاق استفاده کنم , چرا که رفتنش را حتی با وجود سالها بیماری و مشقت های فراوان ناشی از دیابت و نارسایی کلیوی باور ندارم . هر چند دیگر جسم نازنینش در بین ما نیست ولی آثار و برکات وجود ذی قیمتش همیشه ساری , جاری و جاودانه خواهند ماند . بزرگ مردی که قریب به چهل سال از عمر با فضیلتش را در راه تعلیم و تربیت چندین نسل از فرزندان این خاک سپری کرد و اکنون بسیاری از شاگردانش , اساتیدی شده اند که گام در مسیر طلایی استاد اعظم خود نهاده و به تربیت نسلهای آتی همت گمارده اند .

مردی که سالیان طولانی مروج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بود و قرین همیشگی لحظات گرانقدر زندگی اش کتاب بود , در هفته کتاب و کتابخوانی و در سالروز گرامیداشت شاعر نامی ایران زمین , استاد رهی معیری جان به جان آفرین تسلیم کرد . اتفاق قابل تاملی که زین پس روز کتاب ما را به یاد استاد و سالروز کوچ استاد تداعی کننده خاطر کتاب و کتابخوانی است.

حال که این انسان فرهیخته از بین ما رفته , می بایست همت دو چندانی داشته باشیم در رفع مشکلات آحاد مردم شریف اهرم که تا مادامی که استاد بود چه بواسطه زبان شیرین و لحن دلنشینش و چه با قلم فرسایی بی مانندش گره گشای مشکلاتی بود که مردم بزرگوار اهرم برای حل آنها به ایشان متوسل می شدند . همچنین تلاشهای خستگی ناپذیر ایشان در جمع آوری کمک های مادی و معنوی ازمسئولین و مردم با ایمان اهرم که موجبات ساخت مسجد قران شد و محافل تفسیر شیرین قرآنش که رونقی دو چندان به این حرم امن الهی می بخشید را از یاد نخواهیم برد .

قطعا بزرگی و عمق تفکر آن معلم بی مانند را نمی توان در چند سطر ناتوان بیان کرد . شایسته و بایسته است اگر مسئولین محترم شهر اهرم با نامگذاری یکی از مراکز فرهنگی و یا مدارس شهر به نام استاد , همیاری نموده تا یاد و خاطر استاد از اذهان پاک نشده و نام پرافتخارش همچون گوهری تابناک مشوق محصلین , مسئولین فرهنگی و آموزشی و آحاد مردم شریف اهرم باشد . همچنین چاپ کتابی با محوریت معرفی بیش از پیش استاد همراه با بیان خاطرات نغز همکاران ارزشمند ایشان همچون استاد محمد تنگستانی , استاد داریوش تنگستانی و اساتیدی دیگر که سالیان متمادی با ایشان زندگی کرده و شخصیت ارزشمندش را به خوبی درک کرده اند می تواند پاسداشتی باشد بر یک عمر تلاش و مجاهدت بدون چشمداشت آن عالم پر مقدار .

در پایان دو بیت از اشعار زیبای استاد رهی معیر را به روح جاودانه ایشان تقدیم می کنم :

لاله دیدم روی زیبای توام آمد بیاد                               شعله دیدم سرکشی های توام آمد بیاد

سوسن و گل آسمانی مجلسی آراستند                           روی و موی مجلس آرای توام آمد بیاد

خواهرزاده کوچک و شاگرد همیشگی ات

عباس عمرانی

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
ل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۷ آبان ۱۳۹۴ در ۲:۳۹ ب.ظ
خدایش بیامرزاد.امیدوارم نام و یاد نیکویش در یادها بماند.
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین