This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-6390
تعداد بازدید: 231بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳
<p>حضور مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در بوشهر، صدور حکم اولین شهردار عالیشهر پس از کش و قوس زیاد، نگرانی از مشاهذده سرنخ و برخی زباله های عفونی اطراف بیمارستان شهدای خلیج فارس و پست عضو سابق شورای شهر خورموج در منطقه ویژه اقتصادی برخی از شنیدنی های این هفته هستند.</p>
 • به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خلیج فارس:
 • با خبر شدیم اخیرا هیات امنای دانشگاه خلیج فارس بوشهر تعیین شده و احکام آنها توسط وزیر علوم در حال ابلاغ است. در بین افراد جدید، اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه دیده می شود. همچنین آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان، اسماعیل تبادار، علی افراشته و مصطفی سالاری استانداران سابق و کنونی، مهدی یوسفی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و احمد عریان رییس اسبق این دانشگاه از دیگر اعضای هیات امنای دانشگاه خلیج فارس می باشند.
 • با خبر شدیم پیروز ارجمند مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته جاری به بوشهر سفر خواهد کرد. ظاهرا بررسی موضوعات مرتبط با کنسرت های موسیقی در استان و مذاکراتی در این خصوص، یکی از اهداف سفر اعلام شده است.
 • خبر دیگر اینکه مجوز برگزاری کنسرت سیروان خسروی خواننده پاپ در روزهای ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه در بوشهر صادر شده است. پیش تر قرار بود این کنسرت در دی ماه برگزار شود که به دلیل حواشی پیش آمده برای کنسرت گروه لیان و به منظور ایجاد آرامش قبل از سفر هیات دولت، این برنامه به بهمن ماه موکول شد.
 • عباس علوی نژاد مدیرکل برنامه ریزی معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه هفته گذشته به منظور دیدار با مادرش به استان سفر کرده است. علوی نژاد که از گزینه های استانداری بوشهر در دولت تدبیر و امید بود، نشستی هم با سالاری داشت.
 • بر اساس ابلاغيه روزهاي اخير دولت به بيژن زنگنه وزير نفت، اعلام شده است که با توجه به اهميت جلوگيري از زيان هاي ناشي از تاخير در بهره برداري از ميدان مشترک پارس جنوبي و با توجه به تغييرات زياد احجام و مقادير طرح هاي مربوط به برخي فازها، بايد بررسي عملکرد اسناد مالي تعدادي از پيمانکاران شامل حسابرسي تمام اسناد و سفارشات خريد و نيز محاسبه قراردادهاي پيمانکاري با پيمانکاران پايين دست داخلي و خارجي توسط شرکت ملي نفت انجام شود.
 • پس از کش و قوس چند ماهه، سرانجام حکم بشیر احمدی به عنوان اولین شهردار عالیشهر از سوی استاندار امضاء و قرار است در دهه فجر معارفه شود. پیش تر خدمات دهی به ساکنان عالیشهر توسط شرکت عمران و توسعه این شهر جدید صورت می گرفت.
 • در پی انتقال بشیر احمدی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان به شهرداری عالیشهر، جایگزین وی باید توسط استاندار معرفی شود. از «م» یکی از شهرداران استان به عنوان گزینه جدید سالاری برای این سمت یاد می شود. پیش از این در رسانه ها از هوشنگ صمصامی معاون سازمان همیاری شهرداری های استان و رضا فرهنمندنیا از کارشناسان استانداری به عنوان گزینه های احتمالی این سمت نام برده شده است.
 • مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر طی حکمی سید مهدی ابطحی را به عنوان شهردار این منطقه منصوب کرد. ابطحی عضو دوره های اول تا سوم شورای شهر خورموج می باشد. همچنین اکبر صابری مدیرمسئول هفته نامه اتحاد جنوب نیز فعالیت خود به عنوان معاون فرهنگی و اطلاع رسانی منطقه ویژه اقتصادی را آغاز کرده است.
 • پس از آنکه شورای چهارم شهر تنگ ارم دشتستان رسما منحل شد، تعیین شهردار آن که ماهها به صورت سرپرستی اداره می شود، برعهده استاندار است. خبر می رسد علاوه بر خدادادی شهردار سابق و حیدری سرپرست کنونی شهرداری، تنگستانی از نیروهای استانداری نیز گزینه این شهرداری می باشد. شورای چهارم تنگ ارم با ۵ عضو، از ماههای ابتدای فعالیت خود و در پی ابقای خدادادی در شهرداری، سپس برکناری وی در زمستان گذشته و ادامه کار شهرداری با سرپرست، دچار اختلافات شدیدی شد. نهایتا به دلیل عدم برگزاری جلسات برای معرفی گزینه شهرداری، شورای شهر تنگ ارم از سوی هیات حل اختلاف شوراهای استان منحل شد.
 • هفته گذشته خبری در «خلیج فارس» منتشر شد که در آن اعلام شده بود به دلیل تاخیر شهرداری در ارائه لایحه تعرفه عوارض سال ۹۴، کمیسیون بودجه و برنامه ریزی شورای شهر حاضر به بررسی آن نشده است. اما خبر می رسد در پی درخواست شهردار و وساطت رییس شورا، قرار است نشستی فوق العاده در هفته جاری به منظور تصویب این لایحه برگزار شود. یکی از شرایط قانونی بودن این لایحه، انتشار آن در نشریات حداکثر تا ۱۵ بهمن ماه می باشد که ظاهرا به دلیل فرصت اندک تا این موعد قانونی و همچنین فرصت ۱۰ روزه فرمانداری جهت بررسی آن، مقرر شده تعرفه عوارض سال ۹۴ در نشریات منتشر شده و اگر آیتمی از آن توسط فرمانداری اصلاح یا رد شد، بدون نیاز به انتشار  مجدد، از سوی شهرداری ملاک عمل قرار بگیرد.
 • اخیر برخی شهروندان از مشاهده سرنگ و برخی مواد عفونی در اطراف بیمارستان شهدای خلیج فارس ابراز نگرانی کرده و با اشاره به خطرات جدی زباله های بیمارستانی، خواستار پیگیری جدی موضوع توسط دانشگاه علوم پزشکی شده اند.
 • براساس اعلام برخی دوستداران محیط زیست گناوه، به دلیل آنچه ساخت و سازهای غیرقانونی در اراضی تل چیتی این شهر نامیده شد، قرار بود هفته گذشته در اقدامی نمادین حلقه انسانی بر گرد آن ایجاد کنند، اما در پی درخواست فرمانداری مبنی بر اینکه یکی از متقاضیان ساخت در این اراضی سند مالکیت ارائه کرده و این تجمع احتمال درگیری دارد، به معترضان وعده داده شده موضوع با جدیت از سوی فرمانداری پیگیری خواهد شد. در پی این درخواست، برگزارکنندکان از برگزاری حلقه انسانی بر گرد اراضی تل چیتی صرف نظر کرده اند. اراضی تل چیتی و پارک جنگلی آن در بهترین نقطه ساحل گناوه قرار گرفته و دوستداران محیط زیست این شهر معتقدند باید از دست اندازی به اراضی ملی با جدیت جلوگیری کرد.
 • اخیرا میثم بشکوه مدیرعامل باشگاه ایرانجوان بوشهر در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها گفته: «احساس می‌کنم بهروزیان‌فرد مدیرکل اداره ورزش و جوانان از دیدن قیافه من خوشش نمی‌آید، چرا که در آخرین برخوردی که با هم داشتیم در لفافه به من گفت اگر توانایی آوردن پول به باشگاه نداری، برو تا گروه دیگری بیایند.» پیگیری خبرنگار ما حاکی از آن است که ۱۴۰ میلیون تومانی که اخیرا توسط استانداری به ایرانجوان تزریق شده از اعتبارات ورزشی استان کسر می شود، از این رو درخواست شده مدیرعامل تیم هم به تناسب این مبلغ نقدینگی به باشگاه آورده و مشکل طلب میثم امیری بازیکن اسبق ایرانجوان که منجر به صدور رای مزایده زمین باشگاه شده را برطرف نماید. ظاهرا بهروزیان فرد با اشاره به ناتوانی بشکوه در تزریق نقدینگی به ایرانجوان، آمادگی برخی اعضای هیات موسس این باشگاه به نمایندگی علی وزیری را جهت عهده دار شدن همه بدهی های تیم یادآور شده و به وی گفته اگر قادر به ادامه این وضعیت نیست، آن گروه قادر به عهده دار شدن تعهدات مدیران کنونی می باشند. البته تاکنون نشست های متعددی میان هیات موسس باشگاه ایرانجوان و مدیران کنونی برای عهده دار شدن بدهی های میلیاردی آن برگزار شده، ولی با وجود توافقات اولیه، روز بعد طرف مقابل حاضر به تحویل مدیریت تیم نیست.
 • دست آخر اینکه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر با اشاره به مصوبه ۱۷۰ میلیاردتومانی سفر هیات دولت مبنی بر اتمام شبکه فاضلاب بوشهر طی سه سال، در نشست با خبرنگاران تاکید کرد: محلات بافت تاریخی بوشهر به دلیل نبود شبکه فاضلاب دچار شرایطی بحرانی و حادی شده، طوری که حتی برخی بناهای نوساز آن دچار ترک های شدید و ریزش شده، از این رو اولویت بودجه توسعه و تکمیل شبکه فاضلاب بوشهر با بافت تاریخی است و استاندار نیز در جریان این نگرانی ها قرار دارد.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین