This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

 چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-39486
تعداد بازدید: 126بازدید
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۴
بر اساس اسناد مجلس شورای اسلامی؛
در این میان هیچ کس نمی گوید که ماست من ترش است و مردم هم به دنبال منبع موثق و مورد اطمینانی می گردند که از جریان خاصی حمایت نکند و آمار و اطلاعات را بدون هیچ جانب داری و غرض ورزی منتشر کند و رسانه ها، سایت ها، روزنامه ها و خبرگزاری ها نمی توانند این رسالت مهم را به نحو احسنت بدون جانبداری از فرد خاصی انجام دهند.

این روزها که به سرعت به ۷ اسفندماه ۹۴، روز برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نزدیک می شویم به هر حرفی نمی توان اعتماد کرد، چون بعضی کاندیداها و حامیان و طرفداران آنها برای بدست آوردن رای از هر ترفندی استفاده می کنند و نماینده های فعلی هم باید گزارشی از عملکرد خود ارائه دهند تا معلوم شود که آیا دوباره می تواند آرای حوزه انتخابیه خود را جلب کند یا خیر.

در این میان هیچ کس نمی گوید که ماست من ترش است و مردم هم به دنبال منبع موثق و مورد اطمینانی می گردند که از جریان خاصی حمایت نکند و آمار و اطلاعات را بدون هیچ جانب داری و غرض ورزی منتشر کند و رسانه ها، سایت ها، روزنامه ها و خبرگزاری ها نمی توانند این رسالت مهم را به نحو احسنت بدون جانبداری از فرد خاصی انجام دهند.

راه اندازی نرم افزار مجلس گرافی تحت وب

آزمایشگاه شبکه‌های اجتماعی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، با هدف شفاف سازی عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نرم افزاری را راه اندازی کرده است.

در این سامانه عملکرد نمایندگان از منظر ۶ شاخص مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار گرفته است.

از میان این شاخص‌ها، ۳ شاخص؛ نظم حضور در صحن علنی مجلس بر اساس غیبت‌ها و تأخیرهای نمایندگان، نطق های پیش از دستور، تذکرات کتبی نماینده به هیات دولت با تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی از متن صورت‌جلسات مجلس استخراج شده است.

خلاصه ای از عملکرد نماینده های استان در ادامه آمده است:

سید مهدی پورفاطمی

سید مهدی پورفاطمی توانست ۲۹۹۹۰ رای یعنی ۳۵٫۳۲ درصد کل رای های حوزه انتخابیه خود را کسب کند و وکالت مردم شریف دشتی و تنگستان را در مجلس شورای اسلامی به دست آورد.

وی در شاخص «نظم حضور در صحن علنی مجلس بر اساس غیبت‌ها و تأخیرهای نمایندگان» ۲ روز غیبت، حداقل ۶ بار تاخیر و ۹۱۸ دقیقه عدم حضور در صحن علنی مجلس را در کارنامه خود ثبت کرده است.

پورفاطمی جزو ۹ نماینده‌ای است که شاخص عدم حضورشان بین ۸۸۷ تا ۹۷۵دقیقه بوده و از ۸۳ % نمایندگان، بیشتر عدم حضور داشته‌ است.

وی در طول چهارسال نمایندگی مردم دشتی و تنگستان ۲۲ طرح‌ امضا‌ کرده و فقط یک بار در نطق های پیش از دستور صحبت کرده و ۲۱ بار هم به وزرا تذکر کتبی داده و در کمیسون ها اصلا سوالی نکرده است.

عبدالکریم جمیری، یکی از منظم ترین نماینده ها

عبدالکریم جمیری با ۴۷۵۳۸ رای یعنی ۳۸٫۸۳ درصد آرای مردم بوشهر، گناوه و دیلم توانست به عنوان وکیل این حوزه انتخابیه راهی بهارستان شود.

این نماینده در مدت زمان نمایندگی خود در شاخص «نظم حضور در صحن علنی مجلس بر اساس غیبت‌ها و تأخیرهای نمایندگان» منظم ترین نماینده کشور است که بدون هیچ غیبت و تاخیری، جزء نمایندگانی است که بیشترین حضور را در دوره نهم داشته اند.

وی با امضای ۵۹ طرح از ۶۱ درصد نماینده ها بیشتر طرح امضاء کرده و ۵ بار نطق پیش از دستور، ۲۳ بار تذکر کتبی به وزرا (۴۲% بیشتر از سایر نماینده ها) و ۴ بار سوال از وزرا در کمیسیون ها را در کارنامه خود دارد.

سید مهدی موسوی نژاد

سید مهدی موسوی نژاد با ۴۶۶۱۴ رای ۴۱٫۶۷% آرای نماینده شهرستان دشتستان شد و در این دوره یکی از فعال ترین نماینده های استان بوشهر در فضای رسانه ای بوده است.

وی در زمان نمایندگی خود یک بار غیبت، ۸ بار تاخیر در مجموع ۶۰۴ دقیقه تاخیر داشته که در کل ۶۹% از سایر نماینده ها بیشتر عدم حضور داشته است.

در این مدت ۵۹ طرح به دست موسوی نژاد امضاء شده یعنی نسبت به سایر نماینده ها ۶۱% بیشتر طرح امضاء کرده است.

وی ۴ نطق پیش از دستور، ۵۳ تذکر کتبی به وزرا(۶۵% بیشتر از سایر نماینده ها) و ۲۲ بار در کمیسیون ها از وزرا سوال کرده که ۸۴% از سایر نماینده ها بیشتر سوال کرده است.

حجت الاسلام موسی احمدی

حجت الاسلام موسی احمدی با ۳۴۵۷۶ رای یعنی ۳۶٫۶۷% آرای حوزه انتخابیه موفق شده است که به نمایندگی از مردم کنگان دیر، عسلویه و جم وارد ساختمان بهارستان شود.

وی یک بار غیبت، ۱۱ بار تاخیر و ۸۹۹ دقیقه تاخیر داشته است و در طول دوره نمایندگی خود ۶۳ طرح امضاء کرده یعنی بیش از ۶۸% نماینده ها طرح امضا کرده است.

احمدی سه بار نطق پیش از دستور، ۳۰ تذکر کتبی به وزرا را در کارنامه نهمین دوره مجلس شورای اسلامی دارد./ سوک

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین