کد خبر: DT-21660
تعداد بازدید: 37بازدید
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۴
<span class="intro-text">نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: همه لایه‌های نظام باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی فعالیت کنند.</span>

، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: تلاش‌های بسیار زیادی از سوی دستگاه قضایی برای برقراری عدل و عدالت در جامعه صورت گرفته است و همواره باید شاهد برخورد قاطع با مفسدان به ویژه فسادگران اقتصادی باشیم.

وی به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: یکی از آسیب‌های بسیار مهم زندگی بشر مربوط به مواد مخدر است و باید برای افزایش آگاهی جوانان و نوجوانان از مواد مخدر، برنامه‌های فرهنگ سازی و آموزش گسترش یابد.

امام جمعه بوشهر به برخوردهای صورت گرفته با قاچاقچیان و سوداگران مرگ اشاره کرد و ادامه داد: کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته است و باید طرح‌های مختلفی برای مقابله با سودجویان در این زمینه صورت بگیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود، اقتصاد مقاومتی را ضامن اقتصاد نظام جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی و قابلیت‌های داخلی کشور یکی از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه تولیدات با کیفیت داخلی در اقتصاد مقاومتی مورد تاکید است، ادامه داد: تکیه بر اقتصاد داخلی و عدم اتکا به کشورهای خارجی یکی از اصول اقتصاد مقاومتی است و لازم است که به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به خوبی توجه و عمل شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بر لزوم استفاده دستگاه‌ها و نهادهای مختلف از کالاهای تولید داخل تاکید کرد و افزود: باید در عرصه اقتصادی به صورت جهادی عمل شود و مدیران اقتصادی در این زمینه نقش و وظیفه مهمی دارند.

وی به مشکلات و کمبودهای حوزه آب در کشور اشاره کرد و بیان داشت: در سطح کشور و همچنین استان بوشهر شاهد تنش‌ها و بحران‌های آبی هستیم و نیاز است که مدیریت مطلوبی در این زمینه صورت بگیرد.

خط قرمز در مذاکرات باید رعایت شود

آیت‌الله صفایی بوشهری اشاره‌ای نیز به موضوعات هسته‌ای کشور داشت و گفت: توسعه روزافزون دانش هسته‌ای در کشور، عدم بازجویی و مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای و رعایت خطوط قرمز در همه مراحل توافق هسته‌ای باید مد نظر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه آمریکا دنبال زیاده‌خواهی، تسلیم کردن ایران و نابودی فعالیت‌های هسته‌ای است، تاکید کرد: سوابق تاریخی آمریکا نشان می‌دهد که این کشور اهل مذاکره نیست و آنها به دنبال این هستند که با فشار خود، ایران را تسلیم کنند.

وی با تقدیر از نمایندگان مجلس و شورای نگهبان برای تصویب طرح صیانت از دستاوردهای هسته‌ای، افزود: همه باید حامی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای باشیم و البته انتقادات سازنده نیز مورد توجه قرار بگیرد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین