This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

 دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶- 2017 October 23
کد خبر: DT-5415
تعداد بازدید: 132بازدید
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳
<p>قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور از کشف ۲۱۳ آزمایشگاه تولید شیشه خبر داد و گفت: در ۹ ماهه امسال ۵۶۰ تن تریاک و مواد صنعتی و سنتی با منشأ تریاک کشف شده است. <br /> </p>

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور از کشف ۲۱۳ آزمایشگاه تولید شیشه خبر داد و گفت: در ۹ ماهه امسال ۵۶۰ تن تریاک و مواد صنعتی و سنتی با منشأ تریاک کشف شده است.

به گزارش جام جم، دکتر علیرضا جزینی بعد از ظهر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در استان همدان درباره تهدید مواد مخدر صنعتی و سنتی گفت: در سال ۲۰۱۴ کشور افغانستان ۷ هزار تن تریاک و مواد سنتی را در ۲۲۴ هزار هکتار از اراضی ۱۹ استان خود کشت کرده است و امسال هم پیش بینی می شود میزان تولید افزایش یابد.

وی افزود: در این کشور ۶۵۰ تن هروئین تولید می شود که ۳۰ درصد هدف توزیع تولیدات افغانستان، کشور ایران است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور تصریح کرد: در ۹ ماهه امسال ۵۶۰ تن تریاک و مواد سنتی و صنعتی با منشأ تریاک در کشور کشف شده است به طوری که به ازای هر باند ۱۸۱ کیلوگرم موادمخدر کشف شده است.

وی از کشف ۲۱۳ آزمایشگاه تولید شیشه خبر داد و گفت: میزان مصرف ماده مخدر شیشه وحشتناک است و متاسفانه مصادیقی درباره مصرف کنندگان شیشه داریم که پدر به دختر خود تجاوز کرده و شوهر سر همسر خود را بریده است که این رفتارهای ناهنجار به سبب توهم مصرف شیشه رخ داده است.

جزینی بیان کرد: ۲۵ درصد قتل ها دلیل آن متوجه مصرف موادمخدر صنعتی است و همچنین ۶۵ درصد همسرآزاری ها و ۵۵ درصد طلاق ها ناشی از موادمخدر است و به طور کلی پایه موادمخدر منشأ بروز خیلی از آسیب های اجتماعی دیگر است.

وی با بیان اینکه در حوزه دانش آموزی و دانشجوئی خطر مصرف موادمخدر احساس می شود، افزود: ۶۷ درصد دانشجویانی که مصرف کننده موادمخدر هستند بنابر اظهارات آنها نخستن تجربه مصرف در دوره متوسطه را داشته اند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور با بیان اینکه ۲۱ درصد فعالان حوزه صنعت مواد مصرف می کنند، عنوان کرد: یک درصد دانش آموزان مصرف کننده موادمخدر هستند که چهار دهم درصد آنها شیشه مصرف می کنند.

وی بیان کرد: ۲٫۶ درصد دانشجویان وزارت علوم و ۱٫۶ درصد دانشجویان وزارت بهداشت موادمخدر مصرف می کنند که در مجموع ۱٫۱ درصد دانشجویان این دو وزارتخانه مصرف کننده موادمخدر هستند بر این اساس اگر با اقدامات پیشگیرانه نتوانیم جلوی موادمخدر را بگیریم روز به روز تعداد مصرف کنندگان افزایش می یابد.

جزینی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد کشفیات موادمخدر در مرز انجام می شود، افزود: ۴۰ تا ۵۰ هزار معتاد متجاهر در کشور داریم که اکثر آنها بی خانمان هستند و خانواده آنها را نمی پذیرند بنابراین برای ساماندهی این افراد باید مراکز اقامتی بلندمدت ایجاد کنیم تا علاوه بر درمان آنها را سرپناه دهیم.

وی گفت: این معتادان بعد از گذراندن طول درمان و بهبود یافتگی اگر محلی برای اقامت نداشته باشند دوباره به نقاط آلوده باز می گردند و در دام اعتیاد گرفتار می شوند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور با اشاره به راه اندازی مرکز مشاوره ۰۹۶۲۸ تصریح کرد: تاکنون ۲۷۰ هزار نفر با این شماره تماس برقرار کردند که ۱۲ درصد افزایش داشته است که در این میان ۸۴ درصد تماس گیرندگان زنان نگران از این پدیده شوم و ۴۸ درصد درباره ماده مخدر شیشه سوال داشته اند.

وی عنوان کرد: با مرکز صدا و سیما قرارداد اجرای ۸۴ برنامه منعقد شده است تا آثار و عوارض موادمخدر را به مخاطبان خود ارائه دهند.

جزینی افزود: حمایت از ۱۴ کارآفرین برای ایجاد اشتغال برای ۶۲۲ نفر را در دستور کار داریم تا از طریق صندوق مهر امام رضا(ع) تسهیلات اشتغالزایی تا سقف ۵ تا ۱۰ میلیون تومان دریافت کنند.

وی با اشاره به وضعیت استان همدان گفت: ۲ هزار معتاد متجاهر و ۴۵ هزار مصرف کننده موادمخدر در استان همدان وجود دارد که با توجه به آمار معتادان متجاهر باید ظرفیت مرکز کاهش آسیب ماده ۱۶ همدان از ۱۰۰ نفر به ۲۰۰ نفر افزایش یابد که در این زمینه امکانات و تجهیزات لازم داده می شود.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور بیان کرد: در هشت ماهه امسال ۲ هزار نفر در کشور به سبب مصرف موادمخدر فوت کردند که از این تعداد ۲۰۰ نفر را زنان تشکیل می دهند و از این آمار ۹۰ نفر شامل استان همدان می شود که ۱۶ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد بودجه فرهنگی شهرداری به امر پیشگیری از موادمخدر باید اختصاص یابد، افزود: ۳۰ میلیارد تومان از بودجه وزارت رفاه برای بیمه معتادان اختصاص یافت که اخیرا تعرفه های آن به تصویب رسیده است.

جزینی برخورد با عطاری ها را از اقدامات مهم ستاد مبارزه با موادمخدر برشمرد و گفت: عطاری ها تبدیل به مرکز فروش متادون و داروهای ترک اعتیاد شدند و بدون اگاهی سبب مرگ و میر افراد می شوند و گاهی با موادسمی که به خورد معتادان می دهد سبب افزایش مرگ و میر آنها شدند.

وی ملایر و اسدآباد را آسیب پذیرترین شهرستان های استان همدان معرفی کرد و افزود: اشراف اطلاعاتی سبب برخورد با سرشبکه های توزیع موادمخدر می شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه براساس نظرسنجی انجام شده نخستین دغدغه ۹۲ درصد مردم مبارزه با موادمخدر است، اظهار داشت: ۲۴ سازمان و وزارتخانه مرتبط عضو ستاد مبارزه با موادمخدر هستند و در سال ۸۵، ۱۱ بند سیاست ستاد توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین