چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-35891
تعداد بازدید: 36بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴
فرمانده ارتش پاکستان با سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.
به گزارش دلیران تنگستان، فرمانده ارتش پاکستان با سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان که به همراه نخست وزیر این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است با سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

سردار دهقان در این دیدار با اشاره به بحران های خسارت بار موجود در منطقه که منشأ آن تروریسم افسار گسیخته است گفت: در سایه اتحاد، همکاری و تشریک مساعی کشورهای منطقه می توان بر پدیده شوم تروریسم و سایر عوامل ناامنی در منطقه غلبه کرد.

وزیر دفاع کشورمان بر لزوم توجه جدی کشور پاکستان به امنیت مرزهای دو کشور و مبارزه قاطع با عوامل ناامنی در این حوزه تأکید کرد و افزود: پاکستان از جایگاه مهمی در سیاست خارجه و دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

سردار دهقان با اعلام آمادگی کشورمان برای توسعه مناسبات دفاعی با پاکستان تصریح کرد: همکاری های دو کشور در زمینه های دفاعی و نظامی می تواند نقش مهمی در ایجاد و گسترش ثبات و امنیت در منطقه ایفاء کند.

در این دیدار ژنرال رحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران گفت:کشور مسلمان ایران را همسایه ای بسیار مهم می دانیم و پاکستان و مردم این کشور احساس پیوستگی و قرابت زیادی با برادران ایرانی خود دارند.

وی از پدیده شوم تروریسم به عنوان یک تهدید جهانی یاد کرد و افزود: این پدیده توانایی بالقوه ای برای بی ثبات کردن منطقه دارد و نیاز است پاسخی هماهنگ به آن داده شود.

فرمانده ارتش پاکستان با استقبال از توسعه همکاری های دفاعی ، نظامی و امنیتی میان دو کشور، لزوم گسترش و شتاب بخشیدن به این همکاری ها را ضروری توصیف کرد و افزود:ما خود را متعهد به تأمین امنیت مرزهایمان با جمهوری اسلامی ایران می دانیم.

طرفین همچنین در این دیدار بر مبارزه همه جانبه با تروریسم و سایر مولفه های ناامنی در منطقه تأکید کردند.

منبع: فارس
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین