جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 24
کد خبر: DT-24091
تعداد بازدید: 71بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴
<div class="nwstxtinfotitle">
<p class="nwstxtlead">گوگل بی‌سروصدا در حال ساخت خودروهایی اختصاصی است و حتی یک شرکت خودروسازی به نام Google Auto LLC را تاسیس و ثبت نموده است.</p>

</div>
&nbsp;

این شرکت که از جمله زیرمجموعه های شرکت گوگل است در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد. در آن زمان گوگل خودروهای بدون نیاز به راننده Priuses خود را کنار گذاشت تا خودروهای Lexus SUV را تولید کند.

بر طبق اسنادی که اولین بار به دست خبرنگاران روزنامه گاردین افتاده خودروسازی گوگل سازنده رسمی ۲۳ مدل خودروی لکسوس است که تنها برخی از انها در معابر عمومی رویت شده اند و بسیاری از آنها هنوز در مرحله آزمایشی بوده و در دسترس عموم قرار نگرفته اند.

تمامی خودروهای ساخت گوگل شماره شناسایی خاص خودروها یا VIN هم دریافت کرده اند. با تاسیس این شرکت مسئولیت حقوقی مشکلات و سوانح ناشی از تصادفات احتمالی خودروهای گوگل نیز بر عهده شرکت تابع و نه خود گوگل خواهد بود و البته این کار از نظر مالی و مدیریتی هم مزایایی برای گوگل دارد.

بر طبق اطلاعات منتشر شده خودروهای گوگل دارای فرمان بوده و در آنها از موتور برقی ۲۰ تا ۳۰ کیلوواتی استفاده شده است. این در حالی است که خودروهای برقی ساخت شرکت تلسا از موتورهای ۳۰۰ کیلوواتی برخوردارند. گوگل آزمایش خودروهای هوشمندش را از ماه ژوئن اغاز کرده و امیدوار است از سال اینده آنها را عملا در خیابان ها به کار گیرد.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین