کد خبر: DT-43488
تعداد بازدید: 102بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
پرسپوليس مي‌خواهد به روياي هوادارانش جامه عمل بپوشاند؛ تيمي‌كه فشار ايستادن روي پله آخر جدول را تحمل كرده اگر امروزدر تقابل با راه‌آهن با يك پيروزي پرگل به كارش خاتمه دهد، شانس زيادي براي قهرماني خواهد داشت.

راه‌آهن و پرسپوليس‌ در طول ادوار ليگ‌برتر ۲۱ مرتبه مقابل يکديگر صف‌آرايي کرده‌اند که نتيجه کسب ۴ پيروزي براي لکوموتيورانان و ثبت ۱۱ شادي به کام قرمزپوشان بود.

شاگردان برانكو اگر امروز لكوموتيو را از ريل خارج كنند در يك‌قدمي‌قهرماني قرار خواهند گرفت.

راه‌آهن اولين برد را به نام خود سند زد
دو ديدار نخست راه‌آهن و پرسپوليس‌ در ليگ‌برتر برنده نداشت. راه‌آهن در ليگ پنجم پاي به جمع برترين‌هاي فوتبال ايران گذاشت. بازي هفته چهاردهم دو تيم– جمعه ۲۵ آذرماه ۱۳۸۴- صفر– صفر مساوي شد. در بازي هفته ۲۹ هم هادي اصغري(۳۲) براي راه‌آهن گل زد و علي انصاريان(پنالتي-۶۷) براي پرسپوليس‌.

در ليگ ششم پيروزي اول به نام راه‌آهن سند خورد. جمعه ۸ دي ماه سال ۱۳۸۵ داوود حقي(۸) و هادي اصغري(۸۱) گل‌هاي راه‌آهن را زدند تا تک گل احسان خرسندي(۴۴) براي فرار پرسپوليس‌ از شکست در ايستگاه ۱۴ ليگ ششم بي‌اثر باشد.

تارتار گل زد، پرسپوليس‌ برد
اولين برد پرسپوليس‌ در نيم فصل دوم ليگ ششم رقم خورد. جمعه ۲۸ ارديبهشت سال ۸۶ نيکبخت و پژمان نوري براي قرمزها گل زدند، در مقابل تک گل راه‌آهن را مربي ابتداي فصل اين تيم مهدي تارتار(۲۱) به ثمر رساند تا سهمي‌ پررنگ در ثبت ۵۱ گل تمام ديدارهاي اين دو تيم داشته باشد.

از اولين پيروزي پرسپوليس برابر راه‌آهن و گلزني تارتار برابر قرمزها دقيقا ۸ سال و ۱۱ ماه و۲۶ روز مي‌گذرد. البته در ديدار روز جمعه پرسپوليس و راه‌آهن کسي که جاي تارتار روي نيمکت لکوموتيو رانان نشسته توپاليديس يوناني است که تلاش مي‌کند با گرفتن سه امتياز بازي از سقوط راه‌آهن جلوگيري کند.

دايي مرد اول بازي عجيب
راه‌آهن در ليگ يازدهم با علي دايي يک سد محکم برابر پرسپوليس‌ بود و با بهره گرفتن از تفکرات او يک مرتبه پرسپوليس‌ را يک- يک متوقف کرد اما در بازي دوم نتيجه بازي ۷ گله را به سود خود رقم زد.

تصور اينکه راه‌آهن دايي ۴ بر ۳ پرسپوليس‌ را شکست دهد هم دشوار بود اما يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ماه سال ۱۳۹۱ اين اتفاق افتاد. در بازي هفته شانزدهم ليگ ۱۱ اول پرسپوليس‌ با محمد نوري(۳۹) به گل رسيد اما اين بهادر عبدي بود که(۷۴) نتيجه را برابر کرد. در ديدار هفته ۳۳ دو تيم جشنواره گل به راه افتاد. بهادر که در بازي قبل گل زده بود اين بار برابر تيم سابقش هت‌تريک کرد. حسين کاظمي‌هم براي راه‌آهن از روي نقطه پنالتي گل زد. در آن سوي ميدان ايمون زايد ايرلندي هم براي پرسپوليس‌ هت‌تريک کرد.

به اين شکل بود که ديدار يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۹۱ دو تيم به تاريخ پيوست.

سرنوشت گلزنان ۲بازي آخر
فصل پيش، آخرين ديدار راه‌آهن و پرسپوليس‌ در ايستگاه ۲۴ ليگ چهاردهم برگزار شد. جمعه ۱۴ فروردين سال ۹۴ دو تيم به تساوي ۲-۲ رضايت دادند. در شرايطي که گل اول بازي را رضاييان براي راه‌آهن به ثمر رساند.

رامين امروز يکي از مردان حاضر در ترکيب اصلي پرسپوليس‌ مقابل لکوموتيورانان خواهد بود. امين منوچهري استقلالي هم در دقيقه ۷۸ گل دوم راه‌آهن را وارد دروازه قرمزها کرد.

در آن سوي ميدان مهدي طارمي(۷۷) گل اول پرسپوليس‌ را زد. گل دوم هم با ضربه پنالتي دقيقه ۹۰ محمد نوري به تور دروازه راه‌آهن رسيد. نوري فعلا با المسيمير در قعر جدول ليگ ستارگان قطر به سر مي‌برد.

جالب اينکه طارمي‌در فصل جاري و ديدار هفته ۱۵ دو تيم ۲ گل ديگر به ايگورننزيچ و راه‌آهن زد تا نشان دهد چارچوب دروازه لکوموتيورانان را خوب مي‌شناسد.

آيا در تقابل امروز پرسپوليس با حمايت ۱۰۰هزار تماشاگر خود در ورزشگاه آزادي براي دوازدهمين‌بار راه‌آهن را شكست خواهد داد؟ يا شگفتي هفته آخر ليگ شكست پرسپوليس براي پنجمين‌بار در برخورد با لكوموتيورانان خواهد بود؟

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین