کد خبر: DT-23846
تعداد بازدید: 55بازدید
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text">نماينده مقام معظم رهبری در استان بوشهر گفت: تأمین زمین برای ساخت زورخانه در شهر بوشهر، نیازمند یک نگاه جهادی از سوی مسئولان است.</span>

پایگاه اطلاع رسانی نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار با مسئولان و جمعی از ورزشکاران هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، ضمن تبریک این هفته به تمامی ورزشکاران، اظهار داشت: ورزش زورخانه‌ای نماد جوانمردی، اخلاق، خدمتگذاری و توانمندی در عرصه حمایت از دین و دیانت و نظام است.

وی ابراز امیدواری کرد: هر چه زودتر زورخانه شهر بوشهر تأسیس شود و علاقه مندان به این ورزش در یک زورخانه بسیار خوب و استاندارد هم به ورزش و هم به آموزش آموزه های این ورزش دینی و آئینی بپردازند.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر بیان کرد: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای یکی از ورزش هایی است که مختص ایران بوده و از ایران ظهور کرده و دارای روح، باطن و ظاهر دینی و پهلوانی و  ویژگی خاص است.

صفایی بوشهری ادامه داد: چند سالی است که ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در حال بین المللی شدن است و در کشورهای فارسی زبان و منطقه و برخی کشورهای دیگر بر روی این ورزش کار می شود و این یکی از افتخارات ایران است که  محل تولد و تکامل این ورزش است.

وی اذعان داشت: فرهنگ زورخانه، آموزش آموزه ها و فضائل اخلاقی و نوعی وحدت، نظم و سلامت ورزشی است.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه همواره از ورزشکاران ورزش زورخانه ای به نیکی یاد می شود، اظهار داشت: این ورزش، ورزشی است که برخاسته از مکتب علی بن ابی طالب (ع) است و کسانی که با این ورزش انس داشته اند از سالم ترین افراد در طول تاریخ ورزش ایران بوده اند.

آیت الله صفایی بوشهری خاطر نشان کرد: دو سالن مختص ورزش زورخانه ای در نیروگاه اتمی و منطقه دوم نیروی دریایی ارتش در شهر بوشهر وجود دارد اما به دلیل محدودیت در استفاده، نمود بیرونی ندارند به همین خاطر شهر بوشهر نیازمند یک سالن مختص ورزش زورخانه‌ای است.

ویبا بیان اینکه جدی‌ترین مشکل در ساخت زورخانه در شهر بوشهر، مسئله تأمین زمین آن است، افزود: مسئله تأمین زمین برای ساخت زورخانه در شهر بوشهر، نیازمند یک نگاه جهادی از سوی مسئولان است.

صفايي بوشهري با اشاره به اینکه جای این ورزش در استان بوشهر خالی بوده و زیرساخت های آن نیز آماده نبوده و نیست، اظهار امیدواری کرد: با پیگیری های صورت گرفته، این امر به شکل جدی محقق شده و هر چه زودتر این بنای خیر و نماد کمال ورزش، در استان افتتاح شود و شاهد حضور نوجوانان، جوانان و پیشکسوتان باشیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین