یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 22
کد خبر: DT-46216
تعداد بازدید: 223بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۵
امام جمعه موقت بوشهر گفت: در کنار دریا و سواحل بی‌حجابی و بی‌عفتی بیداد می‌کند این وضعیت حجاب در شأن جامعه اسلامی نیست.

بوشهر، حجت‌الاسلام سیدغلامرضا هاشمی‌نژاد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بوشهر با اشاره به ۲۱ تیر ماه سالروز حمله نیروهای رضاخان به مسجد گوهرشاد در راستای طرح کشف حجاب رضاخانی اظهار داشت: این روز به نام روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است و وضعیت حجاب در جامعه نگران‌کننده است و مسؤولان باید با انواع فسادهای مالی، اداری و اخلاقی مبارزه کنند.

وی بیان کرد: حجاب میوه عفاف و عفاف هم ریشه حجاب است و در جامعه و دانشگاه‌ها باید روحیه عفاف گسترش یابد.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه برداشتن حجاب مقدمه بی‌عفتی و ولنگاری است، گفت: در کنار دریا و سواحل بی‌حجابی و بی‌عفتی بیداد می‌کند و این وضعیت حجاب در شأن جامعه اسلامی نیست.

هاشمی‌نژاد اضافه کرد: این همه شهید دادیم و جوانان ما در دفاع از حرم به شهادت می‌رسند لذا غیرت در جامعه باید گسترش یابد.

وی ادامه داد: غیرت مردان پشتوانه و تکمیل کننده حجاب زنان است و بنده از خواهران و دخترانی که در گرمای بوشهر حجاب کامل دارند تشکر می‌کنم. اکثر بانوان ما اهل حجاب هستند اما همین عده اندک هم برای جامعه زیبنده نیست.

امام جمعه موقت بوشهر اظهار داشت: باید امر به معروف کنیم ، گوهر حیا برای زن و گوهر غیرت برای مرد یک لازمه دینی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: این حضور تجلی حماسه، عزت و اقتدار مردم و دفاع از مظلومان عالم بود و برپایی باشکوه نماز عید فطر نیز نشان از این دارد که مردم در صحنه‌های سیاسی و عبادی حضور خالصانه، چشمگیر و صمیمانه دارند.

هاشمی‌نژاد با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب در ماه رمضان با دانشجویان گفت: عده‌ای به دنبال این هستند قضیه فتنه فراموش شود اما رهبری هراز چند گاهی آن را یادآوری می‌کنند و تاکید دارند مواضع ایشان در مورد فتنه ۸۸ صریح است.

امام جمعه موقت بوشهر بیان داشت: عده‌ای دم از نظام و انقلاب می‌زنند اما از فتنه‌گران حمایت کرده و یا سکوت می‌کنند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم انقلاب در مورد حقوق‌های نجومی گفت: ایشان از پرداخت‌های حقوق‌های نجومی تعبیر غیرمنصفانه، ظالمانه و نامشروع کردند. حقوق‌های نجومی خیانت به آرمان‌های انقلاب است و باید این مبالغ به بیت‌المال برگشت داده شود.

امام جمعه موقت بوشهر در خطبه اول نماز نیز با اشاره به فضیلت‌های ماه مبارک رمضان اضافه کرد: تمرین تقوا و پرهیزگاری مهمترین دستاورد ماه رمضان است و همه باید برای حفظ این روحیه مذهبی تلاش کنیم.

هاشمی‌نژاد خاطرنشان کرد:‌ تنها راه برای حفظ دستاوردهای ماه رمضان این است که کارهای خیر ازجمله قرائت قرآن پس از رمضان نیز فراموش نکرده و ارتباط با قرآن را قطع نکنیم.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین