کد خبر: DT-6158
تعداد بازدید: 116بازدید
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">مدیرکل امور کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی کشورگفت : 32 میلیون و 748 هزار و 655 مورد عملیات بیمه ای در 9 ماه اول امسال توسط کارگزاری های این سازمان در سراسر کشور انجام شده است.</p>

سید محمد علی جنانی روز چهارشنبه در همایش سراسری کارشناسان ارشد و رابطین امور کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی در بوشهر افزود : برون سپاری این بخش از عملکرد سازمان به بخش خصوصی سبب افزایش رضایتمندی مشتریان و گامی در جهت افزایش نظارت درون سازمانی برای ارائه خدمات مطلوب شده است.

وی اضافه کرد : از مجموع ۱۰۹ کارگزاری سازمان در سطح کشور ، ۱۳۱ پرونده بازرسی از دفاتر قانونی به ۷۷ کارگزاری واگذار گردیده که ۷ پرونده مختومه و ۱۵ پرونده در مرحله ۸۰ درصدی پیشرفت یا کنترل نهایی است.

جنانی با اشاره به عملکرد کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی برای رسیدگی به اسناد پزشکی اظهار کرد : در ۹ ماه اول امسال ۲۹ هزار و ۱۷۹ مورد خدمات بستری و دو هزار و ۳۵۸ فقره خدمات سرپایی بیمارستان ها توسط این کارگزاری ها انجام شده است .

وی یادآورشد : صدور و تعویض دفترچه های درمانی در کنارتامین اعتباردفاتر درمانی ، ثبت اطلاعات افراد تبعی بیمه شدگان ، دریافت لیست و دیسکت حق بیمه ، صدور برگه پرداخت به بانک عامل ، قطع مقرری بیمه بیکاری افراد فاقد شرایط و پیگیری و وصول ماده۶۶ در این کارگزاری ها انجام می شود.

مدیرکل امور کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: پلاک برداری و شناسایی کارگاه های جدید ، ابلاغ برگه های مطالباتی ، ارسال مراسلات و مکاتبات اداری ، تشکیل پرونده مطالباتی کارگاه ، پرداخت های کمک هزینه اروتز و پروتز ، کفن و دفن ، هزینه ازدواج ، پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری و بیماری در کنار بررسی وضعیت مستمری بگیران از دیگر وظایف برون سپاری شده این سازمان به کارگزاری ها در سطح کشور است.

وی با مقایسه تطبیقی روند توسعه کارگزاری ها از ابتدای سال ۸۴ تاکنون گفت: در حالی که در سال ۸۴ فقط چهارکارگزاری سازمان تامین اجتماعی مشغول به ارائه خدمات بودند این رقم تا پایان آذرماه سال ۹۳ به ۱۷۱ فقره رسیده که نشان دهنده رشد خیلی خوبی در این بخش بوده است .

جنانی با اشاره به تلاش های انجام شده برای ایجاد و تحکیم تشکیلات کارگزاری ها در سراسر استان ها افزود: نمودار گردش کار فرایند های واگذار شده به کلیه کارگزاری های موجود کشور ارسال شده است .

وی افزود: برای برقراری ارتباط برخط ( انلاین ) با کارگزاری ها ، ضمن راه اندازی خط اینترانت نیازهای نرم افزاری ، سخت افزاری و پشتیبانی کارگزاری ها احصاء و از طریق مراجع ذی ربط پیگیری شده است.

مدیرکل امور کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی در خصوص واگذاری وظایف جدید به کارگزاری ها یادآور شد: در برنامه های جدید سازمان تامین اجتماعی امور مربوط به فرایندهای مرتبط با بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد ، ادامه بیمه به طور اختیاری به کارگزاری های رسمی، بخشی از فرایند تشکیل پرونده مطالباتی کارگاهی به کارگزاری های رسمی و بخشی از فرایند درخواست و محاسبه سوابق ایام خدمت نظام وظیفه بیمه شدگان به این کارگزاری ها واگذار شده است.

وی گفت: در استرات‍ژی پیش رو انجام آزمون در سطح کشور برای راه اندازی ۶۰ کارگزاری جدید ، واگذاری وظایفی از قبیل شناسایی اموال منقول و غیرمنقول بدهکاران بزرگ سازمان ، پیگیری و وصول مطالبات قطعی سازمان ، اخذ تسویه حساب با مبادی پرداخت کننده مستمری بصورت دوره های منظم و امور اجرائیات ، ایجاد کارگزاری های حقیقی با رویکرد انجام امور میدانی ، ایجاد کارگزاری های خاص بازرسی از دفاتر قانونی در کنار پذیرش اسناد پزشکی و پرداخت کمک هزینه بارداری دیده شده که در مرحله ابلاغ می باشد .

جنانی تصریح کرد : با افزایش سطح آگاهی و بینش مخاطبان درون و برون سازمانی از کارکردهای کارگزاری ها از طریق انتشار اخبار ، چاپ نشریه ، بنر و بکارگیری سایر ابزارهای ارتباط جمعی بدنبال رفع موانع فرهنگی و ارتباطی شناساندن کارکرد کارگزاری ها گام برمی داریم ./ایرنا

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین