کد خبر: DT-40433
تعداد بازدید: 140بازدید
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۴
مشاور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استان بوشهر با توجه به ظرفیت ها و قابلیت هایی که دارد از استعداد ها و ظرفیت های مهم فرهنگی و ادبیات در کشوربه شمار می رود.

بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح مجموعه تاریخی و فرهنگی شیخ حسین چاهکوتایی در گفت و گو با ایرنا افزود: خیلی ها بوشهر را به گاز، نفت، پتروشیمی و مرز طولانی با خلیج فارس می شناسند اما بوشهر با وسعت محدود خود به اندازه خیلی از استان های بزرگ درتاریخ فرهنگ و ادبیات این سرزمین سهم دارد.
وی تصریح کرد: نخستین روزنامه و مطبوعات، وجود مدرسه سعادت به عنوان یک شاخصه فرهنگی، وجود شاعران، رمان نویسان، نویسندگان و چهره های فرهنگی نشان می دهد بوشهریکی از استعدادهای مهم و قابل توجه در حوزه فرهنگی است که سهم شایسته ای در گسترش زبان فارسی دارد.
وی اظهارکرد: این مجموعه فرهنگی تلفیقی از رشادت ها و بزرگواری های شیخ حسین چاهکوتاهی و این خاندان بزرگ است که امروز پذیرای منوچهر آتشی یکی از افتخارهای سرزمین ادبی و فرهنگی دراین مجموعه شده است.
حق شناس گفت: منوچهر آتشی از چهره های ماندگارادبیات این سرزمین و به عنوان یکی از استوانه های شعر و ادبیات است که وجود مقبره این شاعر بزرگوار دراین مجموعه ارزش آن را دوچندان کرده است.
وی درخصوص منوچهر آتشی افزود: برخی ازافراد حتی نسبت به نام این شخصیت بزرگ حسادت و تنگ نظری می کنند.
حق شناس اضافه کرد: برخی از این افراد حتی تحمل نام این شاعر بزرگ را ندارند که خداوند به ان ها سعه صدر و قدرت فهم بدهد.
وی گفت: ارتقاء و توجه به جایگاه زبان فارسی از ماموریت های جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که عاملان اصلی توسعه این زبان نیز شاعرانی مانند منوچهر آتشی هستند که به واژه معنا می دهند.
وی اضافه کرد: مجموعه تاریخی فرهنگی شیخ حسین چاهکوتایی تلفیقی از هنر مدرن و سنتی بوشهر است که می تواند یکی از حوزه های جدی میراثی و محل توجه گردشگرانی باشد که وارد استان می شوند.
وی تصریح کرد: درصورت معرفی این مجموعه فرهنگی تاریخی از سوی رسانه ها و صدا و سیما، عید امسال این مجموعه به عنوان یکی از نقطه های مورد توجه گردشگران خواهد بود.
وی گفت: این مجموعه به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به مجموعه ای فاخر که هم ریشه در تاریخ دارد و متناسب با نیاز جوانان و اهالی فرهنگ، هنر و ادب این منطقه طراحی شده، مزیتی برای استان است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین