شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 21
کد خبر: DT-3258
تعداد بازدید: 77بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳
<p>بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته به روند نزولی خود شدت داد و با ورود شاخص به محدوده 68 هزار واحد، پایین ترین سطح متوسط قیمت ها را از ابتدای سال تا کنون تجربه کرد.</p>

ه گزارش خبرنگار ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران که از چهارم آذر ماه روند ریزشی خود را آغاز کرده بود، با افت قیمت نفت و سایر عوامل سیاسی و اقتصادی در وضعیت نامناسبی قرار گرفت و با آغاز دی ماه به خواب زمستانی رفت.

حاکم شدن جو تردید و ابهام در بورس تهران موجب بی رغبتی سهامداران به داد و ستد در تالار شیشه ای شد و این اقدام زمینه ریزش ۱٫۷ درصدی شاخص کل بورس در هفته گذشته و ورود این متغیر به محدوده ۶۸ هزار واحدی را فراهم کرد.

به این ترتیب با افت شدید قیمت ها در بورس تهران و نبود نقدینگی در تالار حافظ، میانگین زیان سهامداران به مرز ۱۳ درصد رسید تا بورس تهران در آستانه ثبت ضعیف‌ترین عملکرد سالانه خود قرار بگیرد.

کارشناسان می گویند بورس تهران به دلیل ابهامات ناشی از بودجه سال آینده، اثرات ناشی از کاهش قیمت نفت، نرخ سود سپرده بانکی، نرخ بهره مالکانه معادن و ابهامات موجود در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی با افت مواجه شده و برای حرکت صعودی خود به یک محرک قوی سیاسی و اقتصادی نیاز دارد.

ایجاد موج منفی در بورس تهران به قدری شدت پیدا کرده است که عواملی چون تغییر رییس سازمان بورس و وعده های وی برای بهبود اوضاع و نیز جلسه مسئولان بورسی با معاون اول رئیس جمهور در هفته گذشته نیز نتوانست از شدت روند منفی بورس بکاهد. زیرا در شرایط فعلی سهامداران به وعده ها توجهی نداشته و تنها منتظر اقدام عملی و جدی در این خصوص هستند.

این در حالی است که شاید انتشار گزارش ۹ ماهه شرکتها در هفته آینده بتواند اندکی از فضای منفی بورس را کاهش دهد. زیرا از هفته آینده گزارش ۹ ماهه شرکتها منتشر شده و عملکرد شرکت‌های در کنار آخرین تعدیلات پیش بینی سود شرکت‌ها به‌صورت رسمی اعلام می شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین