کد خبر: DT-35873
تعداد بازدید: 99بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴
رقم بودجه حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری در سال 95 نسبت به سال 93 رشد بیش از 2 برابر، نسبت به سال 92 رشد بیش از 2.5 برابر و نسبت به سال 91 افزایش بیش از 3 برابری نشان می‌دهد.
به گزارش دلیران تنگستان به نقل از مشرق- با وجود تصمیم دولت برای افزایش ۱۲ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده، اعتبار حقوق و مزایای مستمر نهاد ریاست جمهوری در سال آینده ۶۳ درصد افزایش خواهد داشت.

بر اساس لایحه بودجه سال آینده، اعتبار حقوق و مزایای مستمر نهاد ریاست جمهوری ۴۵٫۷ میلیارد تومان لحاظ شده است.

این در حالی است که این رقم در بودجه امسال ۲۸ میلیارد تومان تصویب شده است. بنابراین دولت در لایحه بودجه سال آینده خواستار افزایش ۶۳ درصدی اعتبار مربوط به حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری شده است.

افزایش 63 درصدی بودجه حقوق نهاد ریاست جمهوری

گفتنی است رقم بودجه حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۳ رشد بیش از ۲ برابر، نسبت به سال ۹۲ رشد بیش از ۲٫۵ برابر و نسبت به سال ۹۱ افزایش بیش از ۳ برابری نشان می‌دهد.

یقینان چنین افزایشی در اعتبار حقوق و مزایای کمتر دستگاهی در سال‌های اخیر رخ داده است و افزایش عجیب بودجه حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری ۲ دلیل می‌تواند داشته باشد.

یکی این که احتمالا دولت در سال آینده قصد دارد استخدام‌هایی در نهاد ریاست جمهوری انجام دهد که با توجه به احکام سخت‌گیرانه لایحه برنامه ششم توسعه درباره استخدام و لزوم کوچک‌سازی ۱۵ درصدی دولت، دور از تصور است.

دلیل دوم هم این است که در صورت تصویب مجلس، دولت می تواند در سال ۹۵ دریافتی حقوق‌بگیران فعلی نهاد ریاست جمهوری را چند برابر سایر کارمندان افزایش دهد.

مجموع بودجه‌های جاری و عمرانی نهاد ریاست جمهوری در سال ۹۵ بالغ بر ۱۲۴٫۴ میلیارد تومان خواهد بود که نسبت به رقم امسال ۱۲ درصد و نسبت به رقم سال قبل ۱۰۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین