یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 22
کد خبر: DT-38830
تعداد بازدید: 90بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
نکته مهمی که در این رابطه مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت، پرهیز از تعیین مصادیق و متهم سازی یکدیگر است. چرا که در این صورت سوء استفاده سیاسی و جناحی آغاز شده و زمینه فرصت دشمن را از اختلافات پیش آمده فراهم می سازد و چه بسا نفوذگران اصلی حاشیه امن یافته و ساده اندیشان اجازه طرح جدی و روشنگری در این زمینه را ندهند.

رهبر معظم انقلاب تاکنون بار در خصوص انتخابات خبرگان پنجم و مجلس دهم که قرار است در هفتم اسفندماه سال جاری برگزار شود، مطالب بسیار مهم و موثری را مطرح فرموده اند که ترسیم کننده نقشه راه ملت برای خنثی کردن سیاست های بدخواهانه آمریکا و غرب در دوره نفوذ با تشکیل مجالسی در شرایط کنونی می باشد تا بتواند با حفظ روحیه انقلابی مسیر متعالی ملت مسلمان ایران و آرمان های حضرت امام (ره) را با اقتدار و عزت دنبال نماید.

پیمودن راه پیش رو بر اساس نقشه راهی که سکاندار بزرگ نظام اسلامی با رصد دقیق واشراف کامل اطلاعاتی و عملیاتی ترسیم نموده برکات و دستاوردهای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از توجه به مصالح عمومی کشور ، تأمین منافع ملی ، مصونیت بخشی به نظام در مقابل تهدیدات داخلی و خارجی ،استمرار روحیه انقلابی مردم و مسئولان، بستر سازی جهت تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی ، افزایش ضریب امنیت و اقتدار ملی با تحقق ،مشارکت حداکثری ، تامین عزت و غرور ملی با حفظ استقلال همه جانبه ،تامین رفاه عمومی و کمک به حل مشکلات مردم.

رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات اسفند ۹۴ که تاکنون ابراز داشته‌اند، به مثابه نقشه راهی است که دستیابی به اهداف فوق را ممکن می سازد.

راهبردها و راهکارهای عملیاتی این نقشه راه مورد اشاره قرار می گیرد:راهبرد مشارکت حداکثری حضور حداکثری آحاد مردم در پای صندق های رای، راهبردی است که رهبر معظم انقلاب فراتر از نظر برخی از مدعیان مردم سالاری روی آن اصرار داشته و به جد معتقدند هر رای که به صندوق رای ریخته می شود.

دشمنان انقلاب اسلامی ناامیدتر شده و هر فردى که برای شرکت در انتخابات احساس مسئولیّت کند، خودش را یکى از آن عناصر حفظ کننده‌ى انقلاب می داند. راهکاری که مقام معظم رهبری جهت دستیابی به مشارکت حداکثری دنبالکرده اند، تبیین جایگاه انتخابات و تشریح پیامدهای مثبت آن برای مردم،کشور و نظام اسلامی بوده است.

تبیین جایگاه انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئله‌ی انتخابات برای کشور، مسئله‌ی بسیار مهمّی است.انتخابات، مظهر کامل حضور و انتخاب مردم است. مردم با حضور خودشان در
صحنه‌ی انتخابات – چه در انتخابات ریاست جمهوری، چه در انتخابات مجلس شورای اسلامی، چه در انتخابات مجلس خبرگان- مردم‌سالاری واقعی را در این کشور شکل میدهند؛ این خیلی مهم است.

۱- توجه به دستاوردهای داخلی و خارجی

وجود انتخابات، هم در جوّ داخلى یک احساس استقلال و هویّتى به مردم میدهد و احساس میکنند که همه‌چیز مال خودشان است – واقع قضیّه هم همین است؛ صاحب مملکت مردمند و خودشان تصمیم می-گیرند، خودشان اقدام می¬کنند؛ هم در قوّه‌ى مجریّه، هم در قوّه‌ى مقنّنه، هم بالواسطه در مورد رهبرى و بقیّه‌ى مواردى که انتخابات است – هم مایه‌ى آبرو و اعتبار در خارج از کشور است؛ در جوّ جهانى، حقیقتاً این انتخابات مایه‌ى اعتبار و آبرو است. بنابراین خود انتخابات، فى‌نفسه یک امر بسیار مهم و یک نعمت بزرگ است.

۲- تبیین چرایی اصرار نظام بر حضور همه اقشار مردم

در انتخابات هرچه جمعیّت بیشتر در انتخابات شرکت کند، استحکام نظام و اعتبار کشور بالاتر خواهد رفت؛ هرچه بیشتر مردم شرکت کنند،اعتبار نظام بالا خواهد رفت. چون نظام، نظام مردمى است و واقع قضیّه این است که متّکى به عواطف مردم و احساسات مردم و انتخاب مردم و خواست مردم است. بنده این عقیده را [در مورد حضور] حدّاکثرى از قبل هم داشته‌ام و همیشه هم رویش اصرار کرده‌ام، این بار هم اصرار دارم و ان‌ شاءالله بیشتر هم درباره‌اش صحبت میکنم.

۳- بیان مخالفت حضرت امام با مخالفان انتخابات انتخابات واقعاً نعمت بزرگى است. این هم از برکات نگاه روشن و عمیق امام بزرگوار ما بود. کسانى در همان زمان بودند که معتقد بودند [وقتى‌] حکومت اسلامى است، انتخابات لزومى ندارد؛ امام فرمود نه، انتخابات باید باشد و منشأ اثر باشد، مردم تصمیم بگیرند،مردم انتخاب کنند و آنچه مردم میخواهند بشود. نتیجه‌ى این سیاست، این شد که مردم در کنار انقلاب و در وسط میدان باقى ماندند و تا امروز بحمدالله باقى مانده‌اند؛ چون خود مردمند که دارند انتخاب میکنند، خود مردمند که دارند تصمیم میگیرند. انتخابات نعمت بزرگى است.

۴- تبیین تاثیر حضور فردی هر یک از آحاد ملت بر امنیت ملی

انتخابات درواقع یک نفس تازه دادن به ملّت ایران است؛ [ملّت ایران‌] یک نفس تازه‌اى پیدا میکند، طبیعت انتخابات این است. اینکه ملّت ایران بیایند تک‌تک وارد میدان بشوند و رأى بدهند [که‌] آقا عقیده‌ى من این است، فلانى باید مسئول باشد – حالا چه در ریاست جمهورى، چه در مجلس شوراى اسلامى، چه مجلس خبرگان؛ هر کدام از اینها جداگانه در جاى خود اهمّیّت فراوانى دارد – هر فردى از آحاد ملّت که این احساس مسئولیّت را بکند، خودش یکى از آن عناصر حفظ¬کننده‌ى انقلاب است. حضور مردم یکى از آن عناصرى است که دشمن را ناکام میکند.

۵- تشریح نقش حضور پرشور مردم در ارتقاء حیثیث ملت ایران

همه باید بیایند در انتخابات شرکت کنند؛ این موجب میشود که نظام جمهورى اسلامى تقویت بشود، پایدارى آن و ماندگارى آن تأمین بشود، کشور در حصار امنیّت کامل باقى بماند – که خب بحمدالله امروز هست – این موجب میشود که ملّت ایران در چشم ملّتهاى دیگر آبرو پیدا کند و اعتبارش بالا برود؛ در چشم دشمنانش ابّهت پیدا کند ملّت ایران؛ انتخابات این است.بنابراین اصل انتخابات حضور مردم در پاى صندوقهاى رأى و رأى دادن آنها است. همه باید شرکت کنند؛ شرکت در انتخابات آبروى نظام جمهورى اسلامى است، آبروى اسلام است، آبروى ملّت ایران است، آبروى کشور است.

۶- دعوت از کسانی که نظام و رهبری را قبول ندارند

اینکه ما تکیه می کنیم، تأکید میکنیم، اصرار مى‌ورزیم بر اینکه مردم همه شرکت کنند در انتخابات و من بارها این را قبلاً گفته‌ام – حالا چندبار یادم نیست – که حتّى آن کسانى که نظام را قبول ندارند، براى حفظ کشور، براى اعتبار کشور بیایند در انتخابات شرکت کنند. ممکن است کسى بنده را قبول نداشته باشد، عیبى ندارد امّا انتخابات مال رهبرى نیست، مال ایران اسلامى است، مال نظام جمهورى اسلامى است.

۷- دفاع از سلامت انتخابات و هشدار نسبت به تخریب آن

انتخابات را نباید خراب کرد. بعضى‌ها خوششان مى‌آید و کأنّه عادت دارند که از نزدیکى انتخابات، دائم بر کوس نامطمئن بودن انتخابات بدمند؛ عادت کرده‌اند. این خیلى عادت بدى است، مرض بدى است، چرا؟ انتخابات انتخابات سالمى است. ممکن است در هر انتخابى، یک تخلّفى در یک گوشه‌اى انجام بگیرد؛ این ممکن است، همیشه هم ازاین‌قبیل اتّفاق مى‌افتد امّا تخلّفاتى که نتایج انتخابات را تغییر بدهد، مطلقاً وجود ندارد؛ تخلّف سازمان‌یافته مطلقاً وجود ندارد؛ عدم رعایت مسئولان دولتى و غیردولتىِ انتخابات ابداً وجود ندارد. …انتخابات انتخابات سالمى است، در همه‌ى دوره‌ها سالم بوده، حالا هم ان‌شاءالله به توفیق الهى همین‌جور خواهد بود و چهارچوب قوانین و مقرّرات و وجود آدمهایى که مراقبند، مواظبند، موظّفند، نمیگذارد که انتخابات دچار این اختلال بشود.

۹- دفاع از شورای نگهبان در مقابل منتقدان و مخالفان‌

دفاع رهبر معظم انقلاب از شورای محترم نگهبان که با عبارات و ادبیات جدیدی صورت می گیرد، حکایت از نقش موثر و روبه افزایش این شورا در انتخابات های پیش رو دارد. بر همین اساس رهبر معظم انقلاب به رد انتقادات علیه شورای نگهبان و نظارت استصوابی پرداخته و با معرفی این شورا به عنوان چشم بینای نظام می فرمایند: شورای نگهبان چشم بینای نظام برای انتخابات است؛ در همه‌ی دنیا هم یک چنین چیزی وجود دارد – حالا اسمش چیز دیگر است؛ اینجا اسمش شورای نگهبان است- مراقبند، ببینند آن کسی که وارد میدان انتخابات میشود، نامزد انتخابات میشود، آیا صلاحیّت دارد یا نه؛ و باید احراز کنند صلاحیّت را؛ اگر دیدند که کوتاهی شده است و آدمی که صلاحیّت ندارد وارد شده، جلویش را می¬گیرند؛ این حقّ آنها است، حقّ قانونی آنها است،
حقّ عقلی و منطقی آنها است؛ بعضی بیخود ایراد می¬کنند.

۱۰- تبیین اهمیت کارکرد مجلس خبرگان در پیشبرد اهداف انقلاب

مجلس خبرگان هم خیلى مهم است. مجلس خبرگان، بظاهر – اگر به چشم ظاهرى نگاه کنیم – هر سالى دو مرتبه مى‌آیند دور هم جمع میشوند، مى‌نشینند بحثهاى سیاسى و غیرسیاسى میکنند و بعد هم متفرّق میشوند؛ نباید به این چشم نگاه کرد به مجلس خبرگان. مجلس خبرگان بنا است که رهبر انتخاب کنند؛ [این‌] شوخى است؟ آن روزى که رهبر فعلى در دنیا نباشد یا رهبر نباشد، باید اینها رهبر انتخاب بکنند. چه کسى را انتخاب خواهند کرد؟ آیا کسى را انتخاب خواهند کرد که در مقابل هجمه‌ى دشمن بِایستد، به خدا توکّل کند، شجاعت نشان بدهد، راه امام را ادامه بدهد؟ آیا چنین کسى را انتخاب میکنند یا کسى را انتخاب می کنند که جور دیگرى است؟ این خیلى مهم است. کسى را شما میخواهید براى مجلس خبرگان انتخاب بکنید که در واقع، او رهبر را انتخاب خواهد کرد که کلید حرکت انقلاب در دست او است؛ این خیلى اهمّیّت دارد، این کار کوچکى نیست. لذا باید تحقیق کرد، باید اعتماد پیدا کرد.

خنثی سازی توطئه نفوذ آمریکا در دیدگاه مقام معظم رهبری

راهبرد بعدی که می توان آن را مهمترین محور فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات پیش رو ذکر کرد راهبرد مقابله با نفوذ آمریکا و غرب می باشد که به تعبیر معظم له مقصود نهایی آن «ورود در حصن و حصار اراده و فکر و تصمیم ملت ایران است» و یکی از راههای آن نفوذ به مجلس شورای اسلامی و یا خبرگان رهبری است که اگر این نفوذ صورت گیرد «آنگاه از درون مثل موریانه پایه ها را سست» خواهند کرد.

۱- روشنگری

البتّه در این زمینه روشنگرى لازم است؛روشنگرىِ بدون اتّهام، بدون تهمت زدن، بدون مصداق معیّن کردن، امّا روشنگرى اذهان مردم؛ چیز لازمى است. ببینید، یکى از آن چیزهایى قرآن کریم خطاب به مخالفین، به یهود در آن روز، [میگوید] و بر آنها ایراد میگیرد این است: لِمَ تَلبِسونَ الحَقَّ بِالباطِلِ وَ تَکتُمونَ الحَقَّ وَ اَنتُم تَعلَمون؛ یکى از ایرادهاى بزرگ این است که شما باطل را با حق مخلوط میکنید، مشتبِه میکنید؛ «لبس» یعنى اشتباه،«تَلبِسونَ» [یعنى‌] مشتبِه میکنید حق را با باطل، وَ تکتُمونَ الحَقَّ، حق را کتمان میکنید. حقیقت را باید بیان کرد که این وظیفه‌ى ما است.

۲- پرهیز از تهمت زدن

نکته مهمی که در این رابطه مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت، پرهیز از تعیین مصادیق و متهم سازی یکدیگر است. چرا که در این صورت سوء استفاده سیاسی و جناحی آغاز شده و زمینه فرصت دشمن را از اختلافات پیش آمده فراهم می سازد و چه بسا نفوذگران اصلی حاشیه امن یافته و ساده اندیشان اجازه طرح جدی و روشنگری در این زمینه را ندهند.

۳-کوبیدن بر دهان دشمن

آنچه از منظر رهبر معظم انقلاب در رابطه با نفوذ و انتخابات حائز اهمیت فراوان می باشد هدفی است که نفوذگران از طریق انتخابات دنبال می کنند؛ لذا معظم له تصریح می فرمایند«آمریکایی ها به این انتخابات چشم طمع دوخته اند» طمع آنها ایجاد تغییر و تحول در مسیر حرکت روبه جلو انقلاب است. تحول آن ضد تحول ماست یعنی می خواهند ما را از رسیدن به اهداف و آرمانها دور کنند. ماهیت تحول آمریکا واپسگرایی و ارتجاعی است. آنها می خواهند که ملت ایران به زمان گذشته برگردد.

از نگاه رهبر معظم انقلاب آمریکا به اختلافات میان شخصیت ها، گروه ها و خواص تأثیرگذار چشم طمع دوخته اند، به انتخابات چشم طمع دارند. یعنی می خواهند بهره خود را ببرند؛ لذا معظم له در خاتمه مباحث خودشان می فرمایند:«ملت ایران بایستی علی رغم دشمنان، حرکت خود را- چه در این انتخابات و چه در هر مسئله مهم دیگر اجتماعی- درست ضد خواست دشمن انجام بدهد و به دهان دشمن بکوبد».

رعایت حق الناس از سوی مسئولان انتخابات از دیدگاه مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری موضوع حق الناس بودن رأی مردم را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم مطرح فرمودند که مورد استقبال یک جریان سیاسی نیز قرار گرفت. معظم له در دیدار با جمعی از اقشار مختلف مردم، ضمن تاکید بر حق الناس بودن آراء ملت، تاکید فرمودند که نتیجه رأی مردم هم حق الناس است که همه بایستی به آن ملتزم باشند. با این وجود استفاده یک جانبه و ابزاری و صرفا حق الناس خواندن آراء مردم توسط برخی از چهره ها و گروههای سیاسی ادامه داشت تا اینکه معظم له اخیرا در جمع ائمه جمعه و جماعات به تبیین ابعاد مختلف حق الناس در انتخابات پرداخته و در بیان معنای حق الناس مطالبی را بیان فرمودند که برای نخستین بار مطرح می گردید.

۱٫ مسئولان صندوق ها

یکى از ابعاد دیگر حقّ‌النّاس بودن، حفظ امانت است؛ آن کسانى که آراء را در اختیار دارند، آن کسانى که آراء را میشمرند، آن کسانى که ثبت می کنند و گزارش می کنند، آن کسانى که جمع میبندند و خلاصه آن کسانى که اداره‌ى صندوقها به عهده‌ى آنها است، باید کمال امانت را رعایت کنند؛ یعنى در این زمینه‌ها اندک‌تخلّفى، خیانت در امانت است.

۲٫ مسئولان احراز

صلاحیت ها جهت رعایت حقوق نامزدها یکى از حقوق مردم، رعایت حقّ این داوطلبى است که مى‌آید و وارد این میدان میشود و نامزد انتخابات میشود که اگر آدم صالحى است، ما او را رد نکنیم، میدان بدهیم به اینکه او بیاید. نقطه‌ى مقابلش هم همین‌جور است؛ اگرچنانچه آدم ناصالحى است، راهش ندهیم؛ اگرچنانچه در این مجلس – حالا چه مجلس خبرگان، چه مجلس شوراى اسلامى، چه در هرجایى که انتخابات هست – آدمى باشد که صلاحیّت قانونى ورود در اینجا را نداشته باشد و ما از این اغماض کنیم، صرف‌نظر کنیم، رعایت نکنیم، دقّت نکنیم و او وارد بشود، این هم باطل کردن حقّ مردم است، خراب کردن حقّ مردم است؛ این هم ضدّ حقّ‌النّاس است.

۳٫گروه‌هایی که لیست انتخاباتی تهیه می کنند

یک بُعد دیگر این است که مردمى که میخواهند رأى بدهند، اعتماد کنند به آن مجموعه‌هایى که واقعاً قابل اعتمادند؛ بعضى‌ها هستند که قابل اعتماد نیستند؛ کَالَّذِى استَهوَتهُ الشَّیطین؛ گاهى این‌جور نیست که از روى صفا و واقعیّت و علاقه‌مندى به انقلاب‌[باشد] – اساس کار، انقلاب است – و از روى علاقه‌مندى به انقلاب بیایند یک فهرست پیشنهادى را بدهند؛ نه، روى مقاصد دیگر – گاهى اوقات مقاصد فاسد – پیشنهادهایى میدهند. مردم توجّه کنند و ببینند که آن فهرستهایى را که پیشنهاد شده است از کجا پیشنهاد شده؛ از طرف چه کسى پیشنهاد شده؛ آن کسانى را که مورد اعتمادند، قابل اطمینانند، قابل اعتمادند انتخاب بکنند. این هم یکى از چیزها است.بنابراین مسئله‌ى حقّ‌النّاس که گفتیم این ابعاد را دارد – ابعاد دیگرى هم دارد که حالا من  می خواهم تفصیل بدهم – و واقعاً این به این معنا، حقّ‌النّاس است.

۴٫ نامزدها و جریان های سیاسی

یک بُعد دیگر حقّ‌النّاس بودن، پذیرش نتیجه‌ى قانونى انتخابات است؛ [یعنى‌] وقتى‌که به یک نتیجه‌اى رسید و مراکز قانونى تصدیق کردند که این است، پذیرش این نتیجه [حقّ‌النّاس است‌]؛ ضدّ آن کارى که در سال ۸۸ انجام شد.

راهبرد انتخابات درست وآگاهانه

راهبرد دیگری که رهبر معظم انقلاب پس از مشارکت حداکثری دنبال می کنند لزوم انتخاب درست و گزینش اصلح یا صالح است. چنانچه می فرمایند: اصل انتخابات و شرکت در انتخابات به‌عنوان یک اصل، یک مسئله است، مسئله‌ى انتخاب اصلح یا صالح هم یک مسئله است که این هم باید مورد توجّه قرار بگیرد. چراکه از نظر معظم له رای دهنده باید نسبت به انتخاب خود در پیشگاه الهی پاسخگو باشد و حداقل اثبات نماید که برای انتخاب درست تلاش لازم را کرده است. نتیجه چنین انتخاباتی احیای اسلام اصیل و تقویت گفتمان انقلاب اسلامی است که لازمه آن، گزینش نمایندگان صالح و شکل گیری مجلس انقلابی می باشد.

راهکارهای اجرایی مقام معظم رهبری جهت کمک به انتخاب درست مردم عبارتند از:

۱) بیان شاخصه های مجلس انقلابی و استکبارستیز

ملاحظه می¬کنید که بحمدالله مجلس کنونى ما، در مسائل بین‌المللى، مواضع خیلى خوبى می¬گیرد؛ این خیلى براى کشور مغتنم است. این کجا، و اینکه یک مجلس شورائى ما تشکیل بدهیم که در مقابل دشمنان بین‌المللى و جبهه‌ى متّحد دشمنان، حرف آنها را بزند [کجا]؛ اینها خیلى با هم فرق می¬کند. این کجا که مجلسى داشته باشیم که چه در قضیّه‌ى هسته‌اى و چه در قضایاى گوناگون دیگر، حرف دشمن را تکرار بکند؛ یا اینکه نه، مجلسى مستقل، آزاد و شجاع باشد؛ همان‌جورى که مردم شعار می¬دهند، داخل مجلس شعار بدهند؛ همان‌جورى که مردم می¬خواهند، در داخل مجلس موضع‌گیرى کنند؛ این خیلى مهم است. مجلس شوراى اسلامى، بنابراین، هم براى مسائل داخلى کشور، هم براى اعتبار جهانى و بین‌المللى کشور، خیلى داراى اهمّیّت است و یکایک افراد نماینده دخیلند.

۲) تبیین شاخصه های نماینده اصلح یا صالح

به افرادى اعتماد بکنیم که واقعاً به دین‌دارى اینها و به تقیّد اینها اعتقاد داشته باشیم؛ بدانیم اینها متدیّنند، بدانیم انقلابى‌اند، بدانیم در خطّند،در راه امامند، امام را واقعاً قبول دارند؛ راهش این است که اینها را بدانیم. اگرچنانچه کسانى این‌جور عمل بکنند و این تحقیق را بکنند، کار خودشان را انجام داده‌اند؛ خداى متعال ثواب خواهد داد، ولو اینکه در یک مورد، اشتباه هم اتّفاق بیفتد. مثلاً آن کسى که من خیال کردم آدم خوبى است و به او رأى دادم، اتّفاقاً آدم مطلوبى نباشد ولى من تلاش خودم را کرده‌ام و خداى متعال اجر خواهد داد.

۳) اعتماد به لیست های انقلابی و عدم اعتماد به لیست های غیر انقلابی

شما میخواهید رأى بدهید، فلان شهر یک نماینده دارد، فلان شهر – مثلاً فرض کنید فلان استان – ده نماینده دارد؛ خب هرکدام از اینها نقشى دارند، فعّالیّتى دارند؛ انسان باید به شکل اطمینان‌بخشى به نتیجه برسد. به نظر بنده این‌جور میرسد که چون یکایک افراد را ممکن است نشناسیم – خود بنده هم وقتى این فهرستها را مى‌آورند که بیایم رأى بدهم، بعضى از آدمهاى این فهرستها را نمى‌شناسم امّا اعتماد میکنم به آن کسانى که [اینها را] معرّفى کرده‌اند، و نگاه میکنم ببینم آن کسانى که این فهرست را معرّفى کرده‌اند چه کسانى هستند؛اگر دیدم اینها آدمهاى متدیّن و مؤمن و انقلابى‌اى هستند، به حرفشان اعتماد میکنم و به [فهرست‌] آنها رأى میدهم؛ اگر دیدم نه، کسانى که این فهرست را داده‌اند کسانى هستند که به مسائل انقلاب، به مسائل دین، به مسائل استقلال کشور خیلى اهمّیّتى نمیدهند، دلشان دنبال حرف آمریکا و
غیر آمریکا است، به حرفشان اعتماد نمیکنم؛ به نظر من این راه خوبى است – نگاه کنیم ببینیم این فهرستى که به ما داده میشود براى مجلس شوراى اسلامى یا مثلاً براى مجلس خبرگان، این فهرست را چه کسى دارد به ما میدهد.

۴- مرزبندی با فتنه گران

در سال ۸۸ یک حرف منکر و مستنکَرى را آمدند مطرح کردند که تقلّب شده است و باید این انتخابات برهم بخورد؛ حالا مردم چقدر شرکت کردند؟ چهل میلیون! چهل میلیون [نفر از] مردم شرکت کردند در یک انتخاباتى و رأى دادند به کاندیداهاى مختلف، نامزدهاى مختلف؛ این آقایان به ادّعاى تقلّب [این را گفتند]. البتّه بنده با اینها خیلى مماشات کردم – حالا کارهاى جزئى‌اى که انجام گرفت طولانى است – مماشات کردیم، حرف زدیم، گفتیم بیایید، بگویید بروند صندوقها را نگاه کنند؛ هر تعداد صندوقى که شما میخواهید. اعتناء نکردند، گوش نکردند؛بنا بر این نبود که زیر بار این حرف حق بروند؛ زیر بار حرف حق نرفتند و براى مملکت خسارت درست کردند.

آنچه برای نخستین بار از سوی رهبر معظم انقلاب در خصوص فتنه ۸۸ مورد اشاره قرار گرفت ادامه خسارتهای ناشی از فتنه ۸۸ بود که معظم له فرمودند «من نمیدانم بنا است که این خسارتهایى که در سال ۸۸ بر ما وارد شد کِى جبران بشود؟ واقعاً نمیدانم! هنوز جبران نشده.»

در ریشه یابی علل طرح این بحث در شرایط فعلی می توان به فشارهایی اشاره کردکه در راستای رفع حصر، فضاسازی ها و وعده هایی صورت می گیرد که بعضا از سوی برخی مسئولان داده می شود. چرا که اصرار فتنه گران بر رفع حصر و فشار به دولت در راستای استفاده سیاسی و جناحی بیشتر از محاکمه و چوبه دار سران فتنه می باشد.

بدخواهان نظام از مدیریت بحران و مرگ تدریجی سران فتنه بیمناک و قصد قهرمان سازی و ماندگار کردن این موضوع جهت بهره برداری های بعدی هستند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین