کد خبر: DT-20306
تعداد بازدید: 59بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text">طرح پالایشی سیراف به منظور ساخت هشت پالایشگاه میعانات گازی روز دوشنبه در شهرستان کنگان در منطقه پارس جنوبی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر نفت آغاز شد.</span>

پروژه طرح فراگیر پالایشی سیراف با هدف جلوگیری از خام فروشی میعانات گازی امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر نفت و سرمایه گذاران هشت پالایشگاه این طرح استارت خورد.

هر چند تا پیش از این خام‌فروشی میعانات گازی به شکل گسترده‌ای در کشور رواج داشت اما در دولت جدید با رویه‌ای متفاوت این روند به محصولات پایین دستی مبدل خواهد شد تا ارزآوری آن برای کشور افزایش یابد.

طرح فراگیر پالایشی سیراف شهرستان کنگان به‌عنوان یکی از مهمترین طرح‌های دولت تدبیر و امید به منظور بسترسازی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت نفت با هدف تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، به طور جدی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفت.

از فاز ۱۲ پارس دو کنگان به عنوان بزرگترین مجتمع پالایشگاهی خاورمیانه که بگذریم در منطقه ای میان فازهای ۱۳ و ۱۹ پارس جنوبی موسوم به منطقه اختر شاهد تلاش صنعتگرانی خواهیم بود که از ابتدای فصل گرم سال، در دمای ۴۰ درجه ای هوای جنوب و در کنار ساحل نیلگون خلیج فارس با شدت و حرارات فوق‌العاده‌ای منتظر فرمان آغازبه‌کار بزرگترین مجتمع فراگیر پالایشی کشور در شهرستان کنگان هستند.

http://media.mehrnews.com/d/2015/06/08/4/1732286.jpg

از ابتدای مسیر نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی با حساسیت خاصی خودروها را برای ورود به منطقه بررسی می‌کنند.

هیاهویی عجیبی برپا شده و همه با شوقی وصف ناشدنی راهی منطقه‌ای می‌شوند که روزگاری از آن به عنوان اوج شکوفایی اقتصاد ایران یاد می‌شد.

شهر باستانی سیراف، شاهراه اقتصادی کشور و راه آبی ابریشم؛ امروز در مسیر شکوفایی و بازگشت به تمدن پررونق گذشته خود است.

خطه‌ای زرخیز که همواره مردم پاک و نجیب آن با رویی گشاده و دل‌هایی سرشار از امید برای خدمت به کشور و نظامشان از تمام هستی خود گذشته‌اند و بدون هیچ چشم داشتی رونق کشور خود را با شادمانی به نظاره نشسته‌اند.

انتخاب این نام و شعار “تمدن سیراف را دوباره می‌سازیم” نشان از عزم بالا و توان بی حد و حصر جوانانی است که امروز با قدرتی وصف ناشدنی مدیریت مگاپروژه‌هایی را بر عهده گرفته‌اند و برای سرزمین شان افتخار می آفرینند.

هر چند مشکلات گذشته برای خبرنگاران تا حد زیادی رفع شده بود ولی باز هم خبرنگاران محلی مورد بی‌مهری قرار گرفته و نام بسیاری از آنها از لیست مورد نظر خط خورده و کارت آنان صادر نشده بود. ولی در عوض دو اتوبوس حامل خبرنگاران تهران برای پوشش اخبار در منطقه حضور یافته بودند.

سالن کوچک برگزاری مراسم مملو از جمعیت بود و حرکت مداوم خبرنگاران از گوشه‌ای به گوشه دیگر، طوری نمود داشت که به نظر می رسید تعداد خبرنگاران از مهمانان مدعو بیشتر باشد.

به ترتیب علی صادق آبادی مدیر عامل طرح، حمید مبصری نماینده سرمایه گذاران بخش خصوصی، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به ایراد سخن پرداختند که لابه‌لای سخنرانی جهانگیری یکی از خبرنگاران با صدای بلند از کیفیت و صدای پایین بلندگوهای سالن انتقاد کرد و معاون اول رئیس جمهور نیز با لبخندی خواستار بهبود وضعیت و کیفیت صدای سالن شد و با لحنی طنز آمیز گفت« لطفاً صدای میکروفون‌ها رو کمتر کنید».

http://media.mehrnews.com/d/2015/06/08/4/1732288.jpg

پس از پایان سخنرانی اسحاق جهانگیری سیل جمعیت با فشار زیاد به سمت در کوچک تعبیه شده در وسط سالن هجوم آوردند.

بخشی از خبرنگاران به سرعت به محل آغاز عملیات انتقال داده شدند تا این رویداد مهم اقتصادی را با وسایل ارتباطی خود به سرعت مخابره کنند.

با دستور معاون اول رئیس جمهور عملیات اجرای ۸ طرح پالایشگاهی سیراف توسط بی سیم به کارکنان داده شد و دستگاه ها و تجهیزات محیا شده از قبل، استارت مهمترین طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت نفت را زدند.

در همین هنگام بخشی زیادی از خبرنگاران که ناکام و با تاخیر به محل آغاز عملیات رسیده بودند به سمت مسئولان و سرمایه گذاران بخش خصوصیی برای مصاحبه و تکمیل گزارش های خبری خود هجوم آوردند ولی به دلیل شدت زیاد گرما تعداد زیادی از آنها موفق به این کار نشدند.

http://media.mehrnews.com/d/2015/06/08/4/1732287.jpg

هر چند این پروژه یک طرح موفق و آغازی برای تعامل جدی و ورود بخش خصوصی به صنعت نفت بشمار می رود ولی شدت گرمای امروز به مسئولین بلندپایه کشوری و استانی نشان داد که محیط پیرامونی متاثر از اینگونه فعالیت‌های صنعتی بیشترین آسیب را در این وضعیت متحمل خواهند شد.

نیاز است که مجموعه وزارت نفت با نگاهی خاص به مردمی که خاضعانه و با رویی گشاده دریای محل ارتزاق و آسمان و هوایی که از آن نفس می کشند را تقدیم جوانان برومند و پیران با تجربه این سرزمین کرده اند تا مایه افتخار این مملکت و چرخاننده چرخ صنعت باشند، اهتمام ورزند و به قولی مردم شهرستان های کنگان و عسلویه را دریابند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین