کد خبر: DT-48205
تعداد بازدید: 120بازدید
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۵
استاندار بوشهر از بهره‌برداری از 67 بوستان امید روستایی در شهرستان تنگستان خبر داد.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از فارس، مصطفی سالاری بعد از ظهر امروز در همایش امید در تنگستان با بیان اینکه با مردم عهد بستیم که دروغ نگوییم و کار نمایشی نکنیم گفت: فضای توهین و افترا را ترویج کردن، افتخار ندارد، ضمن اینکه عربده‌کشی و هتک حرمت دیگران به نام آزادی بیان را نمی‌پذیرم.

وی افزود: مطالبه‌گری از برنامه‌های جدی ما بوده اما منطقی نیست که توهین و افترا را ترویج کنیم و به هیچ وجه پرخاشگری به دیگران را قبول نمی‌کنم.

سالاری با بیان اینکه به نام و تاریخ تنگستان افتخار می‌کنیم خاطر نشان کرد: بزرگراه اهرم به برازجان از طرح‌های مهم در تنگستان است که هفته‌ای ۲ الی ۳ بار این پروژه را با جدیت پیگیری می‌کنم.

وی در مورد سد خاییز هم گفت: برای تسریع در اجرای این سد، از رئیس جمهور قول گرفتم و ایشان نیز دستور کتبی داده و با انتخاب نوبخت به عنوان نماینده معین استان در طرح‌های اقتصاد مقاومتی زمینه تحقق این پروژه محقق خواهد شد.

استاندار بوشهر با اشاره به مخزن آب دلوار خاطر نشان کرد: امسال اعتبار مورد نیاز برای این طرح تخصیص یافته و در کل استان ۱۰۰ میلیارد ریال برای طرح آب شهری و روستایی اختصاص یافته است.

سالاری یادآور شد: طرح آب‌شیرین‌کن دلوار به مناقصه رفته و تا یکماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی با اشاره به طرح‌های آب‌شیرین‌کن در استان گفت: از محل احداث آب‌شیرین‌کن‌ها ۱۱۰ هزار متر مکعب آب به ظرفیت آب استان که ۳۲۰ هزار متر مکعب است اضافه می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ۶۱ میلیارد تومان اعتبار استانی برای مرمت شبکه‌های آب استان اختصاص می‌یابد افزود: اگر می‌خواستیم امروز مشکل آب نداشته باشیم باید طرح‌های آبرسانی و آبی را از ۶ سال پیش شروع می‌کردیم.

سالاری همچنین اضافه کرد: ۳۳ زمین مینی‌فوتبال در تنگستان احداث شده و اعتبار لازم برای احداث ۸ زمین دیگر نیز اختصاص یافته و تا پایان سال ۴ سالن ورزشی در تنگستان افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی تنگستان به قلعه کلات اشاره کرد و گفت: تا ۱۰ الی ۱۲ ماه آینده تلاش داریم این قلعه تکمیل شود، اما بخش خصوصی باید وارد عمل شده و در این قلعه ارائه خدمت کند.

استاندار بوشهر به طرح‌های عمران روستایی اشاره کرد و افزود: برای اجرای طرح‌های هادی سال گذشته ۲۰ هزار تن سهمیه قیر داشتیم اما این سهمیه امسال به ۳۶ هزار تن افزایش یافته است.

سالاری با بیان اینکه تا دهه فجر ۶۷ بوستان در تنگستان به اتمام می‌رسد گفت: عوارض ارزش افزوده امسال افزایش قابل توجهی خواهد داشت اما تاکید داریم اعتبارات این حوزه بر اساس اولویت‌بندی هزینه شود.

وی با بیان اینکه توسعه بیمارستان اهرم از افتخارات دولت است اظهار داشت: سه بخش جدید برای توسعه این بیمارستان در نظر گرفته‌ایم ضمن اینکه تا سال آینده مراکز بهداشتی درمانی تنگستان، بهسازی و نوسازی و تجهیز می‌شوند.

استاندار بوشهر با اشاره به اعتبار ۷۰ میلیارد ریالی عمران شهری در تنگستان گفت: از این میزان اعتبار ۴۰ میلیارد ریال سهم اهرم و ۲۰ میلیارد ریال سهم دلوار و ۱۰ میلیارد ریال نیز سهم شهر آباد است.

وی با بیان اینکه سخت‌ترین موضوعی که با آن مواجهیم اشتغال است افزود: برای توسعه اشتغال باید زمینه جذب سرمایه‌گذاران را فراهم کرده و امنیت سرمایه‌گذاری را تضمین کنیم.

سالاری با بیان اینکه همه داشته‌های ما برای اشتغال نباید به پارس جنوبی منحصر شود گفت: کمیته ساماندهی اشتغال در پالایشگاه‌ها طراحی شده، رئیس این کمیته فرماندار است و سهمیه اشتغال در نظر گرفته شده نیز باید با اولویت زمان بهره‌برداری باشد چرا که اشتغال آن پایدار است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه فضای تعاملی خوبی بین نفت و استان وجود دارد خاطر نشان کرد: باید از این فرصت برای توسعه استان نهایت استفاده را ببریم.

IMG_5299 (Copy) IMG_5269 (Copy) IMG_5251 (Copy)

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین