کد خبر: DT-8877
تعداد بازدید: 1268بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳
شاید باور نکنید اما این حقیقت محض است/
<p>در انتهای حیاط اتاق محقری است، با سادگی هرچه تمام تر و با صفایی بهتر از صدها کاخ مرمر، کلمه الله زیبنده اتاق این خواهر عزیز است که در بدو ورود آن را مشاهده میکنیم...</p>

به گزارش دلیران تنگستان، در عصر جمعه ۲۴ بهمن ماه خداوند توفیقی داد تا از نزدیک خواهر شهید علی قاسم زاده را زیارت کنیم. از اخلاق و رفتار زیبنده و زینبی او شنیده بودم اما دوست داشتم این روشندل را که با عشق وصال برادر شهیدش زندگی میکند ببینم. در محله دهران همه خواهر شهید قاسم زاده را بنام کل خیری صدا میکنند. در کوچه شهید قاسم زاده حیاطی است ساده که برادران و خواهران آن را به عنوان سهم الارث شهید قاسم زاده جدا کرده اند.
در انتهای حیاط اتاق محقری است، با سادگی هرچه تمام تر و با صفایی بهتر از صدها کاخ مرمر، کلمه الله زیبنده اتاق این خواهر عزیز است که در بدو ورود آن را مشاهده میکنیم و تمثال شهید جوان و معصوم قاسم زاده که در عملیات کربلای ۴ به کاروان شهدای کربلا پیوست.
اتاق ساده، بخاری نفتی، متکاهای محلی همه و همه یک نکته را  به انسان یاد آور میشود، که دنیا با همه زرق و برقش میگذرد. خواه درکوخ باشی، خواه در کاخ.
کل خیری، از شب شهادت علی برایم گفت که چطور خواب او را دیده در حالی که شهید به خوابش آمده با یک قلیان و یک بخاری که روشن بوده و به خواهرش گفته بود: “صدام این را به شما داده و من فهمیدم که آن شب عملیاتی است و برای برادرم اتفاق مهمی رخ میدهد”. فردا صبح وقتی به برادرانم گفتم آنها گفتند دیشب عملیات نبوده اما من گفتم گوش به زنگ رادیو باشید، مطمئنم عملیات بوده و دقیقا ساعت ۱۱ بود که رادیو اعلام کرد عملیات کربلای ۴ شروع شده اما به دلیل مسائلی ناکام پایان یافته است. آری علی اینگونه با خواهر خود رابطه را بنا نهاد چرا که میدانست و میفهمید علاقه خواهر به خود را.
پس از شهادت علی، کل خیری که علاقه وافری به او داشت چندین بار بر سر مزار او میرود و از او میخواهد برایش پیغام بفرستد. کل خیری نابیناست این را همه میدانیم اما علی بلبلی را که خداوند به او اذن داده هر روز به این حیاط کوچک میفرستاد و کل خیری میگفت: من بلبل را میبینم او روبه روی کل خیری مینشست و چندین دقیقه با آوازش با کل خیری صحبت میکرد.
آری اینگونه مرهمی بر دل خواهر گذاشت و این بلبل قاصدی بود که پیغام محبت علی را به خواهر می رساند. شاید ما این اتفاق برایمان باور کردنی نباشد اما شهیدان زنده اند و خدا هرگز  کلام کذبی در قران نفرموده چرا که او گفته شهیدان زنده اند و شما هرگز آنها را مرده نپندارید.
در کلیپ تصویری که به زودی در سایت قرار میگیرد، مشاهده میکنید که علی قاسم زاده از ساخت خانه ای در بهشت برای پدر و مادرش به کل خیری میگوید و کل خیری به وی میگوید: پس خانه من چه میشود؟ شهید قاسمزاده با دست خانه ای را در کنار خانه خود که دربش رو به قبله است به او نشان میدهد و میگوید این خانه توست و هنوز تکمیل نشده (یعنی عمر تو در دنیا باقی است).
شاید این خاطرات برای بعضی ها پیش پا افتاده باشد اما برای کسانی که در کسب ذخیره عالم اخرتند خواهر قاسم زاده ها کلید قفل های بسته ما هستند. آری شهید قاسم زاده یک آن نیز خواهر را رها نمیکند و در این دنیا نیزمسئولیت برادری را در حق او ادا میکند. برای همه خواهران شهدا و خانواده های آنها طول عمر باعزت و عاقبت به خیری از خداوند مسئلت داریم.
عباس صبوری- مدیر سایت دلیران تنگستان

برای دانلود فایل ویدیویی گفت و گو بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود فایل ویدیویی گفت و گو

 

DSC06903 (Copy)DSC06930 (Copy) DSC06929 (Copy) DSC06928 (Copy) DSC06927 (Copy) DSC06926 (Copy)  DSC06919 (Copy) DSC06920 (Copy) DSC06921 (Copy) DSC06922 (Copy) DSC06923 (Copy) DSC06924 (Copy) DSC06918 (Copy) DSC06917 (Copy) DSC06916 (Copy) DSC06915 (Copy) DSC06913 (Copy) DSC06914 (Copy)    DSC06904 (Copy) DSC06912 (Copy)

برچسب ها: برچسب ها: , , ,

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 10 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۴ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۰ ب.ظ
خدایا حفظشکنه.واقعا همچنین آدمایی سرمایه جاودانه کشورمونن
فدایی ولایت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۵ بهمن ۱۳۹۳ در ۸:۱۶ ق.ظ
زایرعباس جان شماهمچون 8سال دفاع مقدس عاشقانه رسالت خودراانجام میدهیدازخداوندآرزوی عاقبت بخیری برای شمابرادربزرگواردارم کارزیبای شمادرزنده نگهداشتن یادشهداستودنی وقابل تقدیراست شمادل امام (ره)وامام خامنه ای وشهداراشادمی کنید.موفق باشید
ابراهیم جمالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۱:۴۴ ق.ظ
سلام برمردان بی ادعا شهیدان شاهددرسال 65تازه با جمعی از دوستان از جبهه برگشته بودیم در مرگز تربیت معلم خورموج با شهید همکلاس بودیم دیدم شهید (علی) آماده رفتن به جبهه شد گفتیم بگذار تا باهم برویم هرچه قدر اسرار کردیم گفت نه زمان فرا رسیده ومن رفتم وقتی همکه اعزام شد یک روحیه عجیبی داشت عجیب در دل ما ودوستانش ولوله ای ایجاد شده بود که یک لحظه از خاطر ما خارج نمی شد تا اینک در عملیات غرور آفرین کربلای 4با پیشوای جهارم همنام خود کربلایی واسمانی شد خوشا روزی که گرم جنگ بودیم میان رنگها بی رنگ بودیم دل هرکس شهادترا طلب داشت حدیث عشق ومستی را به لب داشت از دوکوهه تابلندای سهیل بر نمیخیزد مناجات کمیل یاد کرخه رفت رنج ماند قلب من در کربلای چهار ماند یادش گرامی راهش پررهرو باد
کارکنان هنرستان کار دانش اندیشه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۴ ب.ظ
با تشکر از آقای صبوری که همیشه یکی از افراد حاضر در صحنه می باشد
ابراهیم جمالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۷ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۱:۱۴ ق.ظ
نظر ماثبت نشده
نادم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۷ بهمن ۱۳۹۳ در ۲:۵۱ ب.ظ
كاش ما هم زمان جنگ بزرگ بوديم و مي رفتيم جبهه . يادت بخير شهيد بزرگوار
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲ اسفند ۱۳۹۳ در ۹:۱۳ ب.ظ
... تو هم مثل احمدی نژاد مردم ... حساب کردی؟
  مدیریت سایت دلیران تنگستان
  |
  Iran, Islamic Republic of
  |
  ۵ اسفند ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۸ ب.ظ
  ما فقط تو و خانواده محترمت را ... حساب میکنیم.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰ اسفند ۱۳۹۳ در ۳:۵۱ ب.ظ
لینک دانلود ایراد داره
قائم قائدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵ اسفند ۱۳۹۳ در ۱۱:۱۱ ق.ظ
همشهری عزیز خانواده قاسم زاده و کل خیری را مدت هاست ما می شناسیم و با هم همسایه ایم نظر شما را جلب می کنم به مطلب قید شده در سایت تبیان که شهید صالحی کارنامه دخترش را یک هفته بعد شهادت امضا می کند و اداره آگاهی تهران صحت امضای شهید را تایید می کند پس آقای صبوری کسی را .... نکرده بلکه این توفیقات و کرامات خیلی محال نیست ضمنا آقای مدیر سایت ادبیات شما هم خوب نیست هر کس به فراخور حال خود چیزی می گوید شما نباید جواب بد بدهید به نظر شما اگه یه ارباب رجوع به اداره ای مراجعه کند و با کارمند یا رییس تندی کند آیا کارمند و رییس هم با همان ادبیات به ایشان پاسخ دهند .
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین