کد خبر: DT-36514
تعداد بازدید: 112بازدید
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴
معاون حقوقی رییس جمهور گفت: رییس جمهور با شورای نگهبان در ارتباط با رد صلاحیت‌های داوطلبان دهمین دوره مجلس مذاکره می‌کند تا اگر اشتباهی اتفاق افتاده از رد صلاحیت شده‌ها اعاده حیثیت کند...
 • معاون حقوقی رییس جمهور گفت: رییس جمهور با شورای نگهبان در ارتباط با رد صلاحیت‌های داوطلبان دهمین دوره مجلس مذاکره می‌کند تا اگر اشتباهی اتفاق افتاده از رد صلاحیت شده‌ها اعاده حیثیت کند.
 • اسطه گری وزیر ارشاد نزد پدرش و پاسخ آیت الله جنتی

  با توجه به رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی، بسیاری از چهره های سرشناس این جریان با مراجعه به علی جنتی از وی خواسته اند تا نزد پدرش واسطه گری کرده و درخواست کند تا در رد صلاحیت تعدادی از این افراد تجدید نظر شود .
  وزیر ارشاد، با مراجعه به آیت الله جنتی این را مطرح کرده اما با پاسخ قاطعانه دبیر شورای نگهبان در مخالفت با سفارشات اینچنینی مواجه شده است .

 • يکي از نمايندگان فعلي مجلس که رد صلاحيت شده از رايزني نااميد شده و گروهي از اطرافيانش هم از وي جدا شده اند.
 • خبر يکي از سايت هاي استاني در مورد تاييد صلاحيت داوطلب انتخابات کذب است….
 • عارف: امیدوارم شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها اساسی تجدید نظر کند

  🗣 محمد رضا عارف در کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان ضمن انتقاد از بررسی صلاحیت‌ها در هیات نظارت اظهار کرد: امیدوارم شورای نگهبان تجدید نظر اساسی در بررسی صلاحیت‌ها داشته باشند.

  عارف گفت:

  ◀️ انتظار می‌رفت شیرینی و حلاوت آغاز اجرایی شدن برجام با اعلام نظر هیات نظارت در بررسی صلاحیت‌ها دو چندان شود که این اتفاق رخ نداد و کام بسیاری از اصلاح طلبان و اعتدالیون و نخبگان کشور تلخ شد.

  ◀️ انتظار بود هیات نظارت با توجه به ویژگی حق‌الناس و حضور حداکثری مردم در راستای فرماشیات رهبری وظیفه‌ بررسی صلاحیت‌ها را دنبال کند

  ◀️ از ابتدا راهبردی برای حضور جدی در انتخابات داشتیم و به طور طبیعی این حق کسانی است که رد یا عدم احراز صلاحیت شده‌اند اعتراض و تقاضای تجدید نظر داشته باشند.

  ◀️ شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان از طریق مجاری قانونی و ذیربط و شخصیت‌های ذی نفوذ بحث رسیدگی به صلاحیت‌ها رابه طور جدی دنبال کرده است

  ◀️ مذاکراتی که هم کمیته تعامل این شورا و هم شخصیت‌های برجسته‌ عضو شورای عالی سیاست‌گذاری و بنده با بزرگان داشتیم رضایت بخش است.

  ◀️ با توجه به این که تعداد زیادی از کاندیداها یا رد و یا عدم احراز صلاحیت شده‌اند درخواست می‌کنم که این افراد هر چه سریعتر رزومه کاری و توانایی خود را در عرصه‌های مختلف در اختیار شورای نگهبان قرار دهند.

  ◀️ در مورد رد صلاحیت‌ها نیز به طور جدی پیگیری می‌شود که بتوانیم راحت‌تر لیست نهایی کسانی را که می‌خواهند خدمتگزار نظام در مجلس باشند ببندیم.

 • خرازي در دومين کنگره حزب نداي ايرانيان/اشک شوق يا گريه از ردصلاحيت ها؟
 • استاندار بوشهر در واکنش به انتقادها از تایید صلاحیت‌ گسترده داوطلبان نامزدی در انتخابات در مرحله هیئت‌های اجرایی گفت: ما مدافع تصمیمات هیئت‌های اجرایی هستیم.

  مصطفی سالاری، استاندار بوشهر، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، افزود: ما علاقه‌مند هستیم که حقی از کسی ضایع نشود.

  وی اضافه کرد: ما مدافع عملکردهیئت‌‌های اجرایی هستیم. هیئت‌های اجرایی یک نقش و وظیفه دارد و یک مرجع دیگر تصمیم دیگری می‌گیرد که هر مرجع پاسخگوی عملکرد خودش است.

  سالاری درباره اینکه‌ای عده‌ای مدعی شدند تأیید صلاحیت‌ها در مرحله هیئت اجرایی «فله‌ای» بوده است، تصریح کرد: این اظهار قطعا درست نیست؛ چون هیئت‌های اجرایی از مراجع چهارگانه استعلام کردند و برمبنای پاسخ آنها تصمیم گیری کردند.

  استاندار بوشهر ادامه داد: استعلام به منزله این نیست که مراجع چهارگانه به جای هیئت اجرایی تصمیم می‌گیرند بلکه بر اساس نظر آنها و تحقیقات محلی، رأی‌گیری می‌شود و بر اساس رأی اکثریت افراد رد یا تأیید می‌شوند.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا شما پیگیر وضع رد صلاحیت‌شدگان هیئت‌های نظارت که در هیئت‌های اجرایی تایید شده بودند، خواهید بود؟ گفت: داوطلبان نامزدی باید خودشان در موعد مقرر اعتراض کنند. البته معترضان به نتیجه بررسی صلاحیت‌ها در مرحله هیئت نظارت افزایش پیدا کرده است و بیشتر از عملکرد این مرحله ناراضی هستند.

  سالاری تأکید کرد: ما در قانون انتخابات یکسری وظایف و مأموریت داریم که آنها را انجام می‌دهیم ولی خارج از آنها پیگیری‌ای نخواهیم داشت.

 • احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران :
  نمی‌گوییم آرامش قبرستانی حاکم باشد، اعتراض کنید اما نه با نیش

  ◀️ نمایندگانی در شان این ملت اند که مسئولیتشان را امانت بدانند نه لقمه چرب.

  ◀️ نمایندگی مجلس و خبرگان نیز امانت است و باید با این بینش وارد میدان شد. کسانی نیز که کارگزاران هستند و در حقیقت در پی آن هستند که این امانت به صاحب امانت برسد، باید امین باشند. آن‌ها باید در برابر قانون تسلیم باشند و قانون را اجرا کنند

  ◀️ اگر به شما اثبات شد که ردصلاحیت فردی مبنایی نداشته است، تاییدش کنید. اینها فرزندان انقلاب هستند

  ◀️ این یک موفقیت بود البته رفع برخی از تحریم‌ها نه همه آن‌ها؛ غلو در این عرصه آسیب زا است. این که کسی این را فتح الفتوح تعبیر کند این طور نیست ما هزینه سنگینی دادیم

  ◀️ تعبیر شکست را هم نادرست می دانم، کدام شکست؟ کدام فروختن کشور؟ کشوری که رهبری هوشیار مثل مقام معظم رهبری دارد مسئولان و مذاکره کنندگانی که آقا از آن‌ها به عنوان امین ، متدین و شجاع تعبیر کرده ، آیا این ها کشور را می فروشند؟ نه چنین چیزی نیست.

 • نصراف محسن هاشمی با دستور رفسنجانی انجام گرفته است/مخالفت پدر معنوی کارگزاران با تشکیل مجلس ششم

  ✅آقای اکبر هاشمی رفسنجانی پدر معنوی حزب کارگزازان در دیدار با علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان گفته است:

  ✅البته من موافق ورود تندرو ها خواه از هر جناحی نیستم و تجربه مجلس ششم را تجربه موفقی نمی دانم.

  ✅با اشاره به رد صلاحیت های گسترده؛ فاطمه را علی رغم همه شایستگی هایی که داشت تایید نکردند و من به محسن گفتم شما انصراف بده چون نمی خواستم خانواده ام در موضع جدا از نظام قرار گیرند.

  ✅این بد است که استانداران نتوانند از حقوق رد صلاحیت شدگان دفاع کنند.  این از ضعف های دولت است که البته رئیس جمهور سخنان خوبی گفته است که از ایشان جز این انتظار نبود.

  ✅استاندار کرمان نیز ضمن تایید اظهارات ایشان گزارشی از وضعیت سیاسی و انتخاباتی استان و نامزدهای حوزه های مختلف انتخابیه ارائه کرد.

 • رئیس شورای اصلاح طلبان اصفهان با ابراز ناراحتی از مواضع دیروز آقای روحانی، گفته است:

  من نقدی به صحبت های رئیس جمهور دارم.

  اصلاح طلبان یک اقلیت ۷ تا ۱۰ میلیونی نیستند.

  اصلاح طلبان اکثریت و اصل نظام هستند.

 • رسول منتجب نيا:اصولگرايان مي خواهند آشوب به پا کنند
  عضو سابق شوراي مرکزي مجمع روحانيون مبارز در خصوص هشدار عارف مبني بر دام اصولگرايان براي اصلاح طلبان گفت: دامي که پهن کرده اند اين است که اصلاح طلبان را وادار کنند که بيايند مردم را دلسرد کنند، خدايي نکرده اعتراضي از مردم برخيزد، يا گذشته را تکرار کنند؛ قطعا کساني که اين نقشه را کشيده اند، مي خواهند يک آشوب به پا کنند و مملکت را بهم بريزند و تحليل ما اين است که هدفشان ايجاد آشوب جديد است. مي خواهند با تشنج، هم آرامش را سلب کنند و هم دولت را ناموفق کنند و در پايان مجلس و دولت آينده را تصاحب کنند.
 • صفر نعيمي، نماينده مجلس نهم و عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس: مگر مي شود کسي که از فيلتر سپاه عبور کرده، عدم التزام به نظام و اسلام داشته باشد.

 

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین