کد خبر: DT-20432
تعداد بازدید: 34بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۴
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص کرسی های آزاد اندیشی در طی 13 سال تنها 300 کرسی آزاد اندیشی با شاخص های معین برگزار شد.
میزان برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه ها قطعا اندک است و همین امر نیازمند توجه مسئولان به این قضیه است.
وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه دانشجویان از کمبود برگزاری کرسی های آزاد اندیشی گله‌مند هستند، افزود: من اعتراض دانشجویان را وارد می‌دانم و به همین علت است که بسیاری از جلسات در آمار کرسی‌های آزاد اندیشی جایی ندارد.
هاشمی با اشاره به این مطلب که تاکنون ۳۰۰ کرسی ‌آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها برگزار شد، اظهار داشت: در طول مدت ۱۳ سال ۳۰۰ کرسی آزاد اندیشی با شاخص واقعی این کرسی‌ها در دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار شد که در آن تبادل نظر بین موافقان و مخالفان مطرح شد.
وی تصریح کرد: ما قبول داریم که بسیاری از جلسات کرسی‌های آزاد اندیشی آنگونه که باید برگزار نمی‌شود و این هم به دلیل وجود محدودیت‌های فرهنگی، اجتماعی و رسمی است، البته ما در این مسیر در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفتگوهای مفصلی مطرح کرده‌ایم و در کارگروه فرهنگی تربیتی دانشگاه‌ ، جلسات مشترکی با دستگاه‌های مختلف داشته‌ایم.
هاشمی تصریح کرد: هم‌اکنون در حال تدوین آئین نامه های جدید برای کرسی های آزاد اندیشی هستیم تا مشکلات این کرسی ها در دانشگاه‌ها بر طرف شود.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین