کد خبر: DT-48863
تعداد بازدید: 67بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۵
قرار داد FATF هرگز فکر نمی‌کردیم پس از انقلاب قراردادی امضا شود که برای مردم ما یادآور قرارداد کاپیتولاسیون باشد.حقیقتا باور این موضوع برای ما سخت است که مردان غیور، انقلابی و سرمایه های نظام اسلامی و برخی نهادهای انقلابی به خاطر قرارداد ننگین FATF در داخل کشور خودمان نیز تحریم شوند و برخی مسئولان در توجیه کردار نادرست خود بگویند برای رفع تحریم ها باید لوازمش را پذیرفت.

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست با اشاره به ۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی و  گرامیداشت هفته دفاع مقدس گقت:هفته دفاع مقدس، یادآور ایستادگی پایمردی و اوج رشادت و ایثار  رزمندگان مخلصی است که در راه دین ؛قرآن و ارزش های ناب اسلامی و برای دفاع از میهن اسلامی مان از همه هستی خود گذشتند و با تمام قدرت در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی و مقاومت کردند.شجاعت ها ؛ ایثار و دلاورمردی‌های جوانان غیور ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس، قطعا در تاریخ پر افتخار جمهوری اسلامی ثبت شده است  و قطعا در آینده تاریخ برای مبارزان و  حق‌طلبان دنیا راه‌گشا،‌ هدایتگر و مایه عبرت خواهد بود.جنگ تحمیلی ۸ ساله  به دلیل خلوص نیت و انگیزه خدایی همین رزمندگان مومن و مخلص و به برکت خون های مطهر شهدا  تقدس یافت و به دفاع مقدس نامگذاری شد.  دشمن به خیال خام خود به فکر تصرف چند روزه ایران اسلامی بود و از  روحیه ولایت پذیری  و ایثار ملت انقلابی  ایران بی خبر بود. با وجود اینکه صدام به پشتوانه استکبار جهانی داری توان نظامی بالاتری بود اما ملت شجاع  ایران با قدرت ایمان و  تکیه بر روحیات انقلابی و با پیروی از ولایت فقیه توانست روند جنگ را به نفع خود  تغییر دهد و به پیروزی نهایی برسد.

وی افزود »: جنگ حق علیه باطل پایان یافتنی نیست؛  اگرچه امروز برکت دوران دفاع مقدس و جان‌فشانی شهدای انقلاب اسلامی، ایران اسلامی در دنیا سرفراز و قدرتمند است و در جنگ سخت دشمن جرأت کوچک‌ترین تعرض و حمله نظامی به کشورمان را ندارد و ما قدرتمند هستیم. اما در قالب جنگ نرم دشمن دائما در پی تخریب افکار و اعتقادات جوانان مسلمان و خصوصا جوانان انقلابی است بنابراین باید همچون دوران دفاع مقدس جانانه از مرزهای اسلام و ارزش‌های  نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کنیم و به هیچ عنوان اجازه تعرض و نفوذ دشمنان قسم خورده ایران اسلامی را ندهیم.

امام جمعه دلوارخاطرنشان کرد: امروز امنیت ؛ آرامش و عزت جمهوری اسلامی ایران در دنیا مثال زدنی است  و این امنیت عزتمندانه به برکت مجاهدت های مخلصانه رزمندگان اسلام در  دفاع مقدس حاصل شده است و انقلاب و سرزمین اسلامی ما مدیون شهدا و مقطعی از تاریخی به نام دفاع مقدس است.همه داشته هایمان از اقتدار، مردانگی و مقاومت مردان مجاهد و شهادت‌طلب دفاع مقدس است و اگر  امروز در عرصه‌های فرهنگی، علمی، نظامی و … به قله های رفیع جهان دست یافته ایم، در واقع به برکت خون شهدا و استقامت و پایداری آنها در دفاع از میهن اسلامی بوده است.

وی افزود :مسئله دفاع مربوط به به یک زمان و مکان خاصی نیست بلکه دفاع  در نظام آفرینش  همزاد خلقت و آفرینش است و تمام موجودات عالم ، ابزاری خدادادی برای دفاع از خود در اختیار دارند. اینکه برخی از افراد و خواص جامعه  دفاع را برای زمان و یا مکان  خاص مطرح می‌کنند، و خواهان تعدیل نیروهای نظامی و امکانات دفاعی کشور هستند بسیار جای تعجب و شگفتی است.انتظار نداریم عین سخن و مطالبه ای که  دشمن از ما دارد  زبان خواص جامعه خودمان بشنویم زیرا همه می دانند تضعیف قدرت دفاعی و نیروهای نظامی و امنیتی یک کشور بمعنای آغاز نفوذ و غلبه دشمنان در آن سرزمین است.

زادهددوست گفت : امروز بحمدلله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جزء یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر امکانات دفاعی و توانمندی فرماندهان نظامی است.
هیچ قدرتی، توان و جرأت حمله به ایران را ندارد،  یکی از عوامل بازدارنده دشمن، همین تسلیحات قدرتمند و نیروهای نظامی مقتدری است که در اختیار داریم و اگر دشمن روزی تصور می‌کرد که ایران از نظر تجهیزات نظامی، خدایی ناکرده دستش خالی است ، همچون دوران دفاع مقدس ذره‌ای درنگ نمی‌کرد و آتش جنگ را در ایران همچون برخی کشورهای همسایه، شعله ور  می‌نمود.

وی با اشاره به ایام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها وظیفه معلمان در تربیت دانش‌آموزان و فرزندان این سرزمین خطیر و سنگین است لذا آموزش و پرورش باید با پرهیز از پرداختن به مسائل سیاسی و حاشیه‌ای  برای آشنایی دانش آموزان با آموزه‌های اسلامی و قرآنی تلاش و برنامه‌ریزی مستمر داشته باشد.سرمایه‌گذاری برای امورات تربیتی دانش آموزان، سرمایه‌گذاری ماندگاری است که به پیشرفت کشور کمک خواهد کرد.

سعی کنیم در این روزها برای خرید لوازم التحریر ، اقلام تولید داخلی  را خریداری کنیم خوشبختانه تولیدات بسیار خوبی در کشور انجام شده است، لذا خریداری تولیدات داخلی را  مانند یک امر واجب پایبند باشیم ، زیرا خرید تولیدات خارجی، به نوعی تقویت دیگران و تضعیف تولید کنندگان ایرانی و در نهایت لطمه به اقتصاد داخلی است.  که اگر عمیق به آن نگاه کنیم میتوان گفت خلاف شرع و خیانت به تولید داخلی خواهد بود. به نمادهای لوازم التحریر فرزندانمان هم توجه کنیم برخی نمادها دارای پیام ضد اخلاقی و ضد ارزشی است و به عنوان سوغات غرب فرستاده می شود توجه کنیم بحمدلله لوازم التحریر با نماد ایرانی  اسلامی وجود دارد لذا برای حفظ فرزندانمان از خطرات تهاجمات فرهنگی از خریداقلام با نمادهای غیر دینی و غربی اجتناب کنیم. متاسفانه برخی مدارس بخش از زیر ساخت و امکانات اولیه برای تعلیم و تربیت دانش آموزان برخوردار نیست که امیدواریم با همت مسئولین امر این کمبود ها هم رفع گردد.

وی خاطر نشان کرد: با مشارکت در جشن عاطفه‌ها کمیته امداد امام خمینی  به دانش آموزان بی‌بضاعت کمک کنیم باز کردن گره ای از مشکلات محرومین جامعه توفیق بزرگ الهی است که  امیدوارم این توفیق شامل همه بندگان خدا شود.همه مردم  و خیرین باید در آستانه بازگشایی مدارس هر کس به اندازه توان به دانش آموزان بی‌بضاعت و ایتام بی سرپرست کمک و آنان را یاری برسانند تا در زندگی مورد لطف و یاری خداوند قرار بگیرند .

ایشان با اشاره به سرشماری عمومی نفوس و مسکن نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن اهمیت زیادی دارد چرا که مسئولان  برای ارائه خدمات به شهرها و روستاهای مختلف باید آمار دقیقی در اختیار داشته باشند. قطعا داشتن آمار دقیق از وضعیت جمعیتی کشور در ارائه خدمات به شهرها و روستاهای مختلف نقش بسیار مهمی دارد لذا  آحاد مردم عزیز با مشارکت در سرشماری و ارائه اطلاعات و آمار  دقیق با ماموران سرشماری همکاری کنند.

وی بیان کرد : واکنش به اظهارات اخیر  سخنگوی دولت در خصوص مواضع ائمه جمعه تذکرات ائمه جمعه در مسائل جاری کشور  از باب” و ذکّر فانّ الذکری تنفع المؤمنین” خیرخواهانه و مشفقانه است لذا نه از هیچکدام از مقامات دولتی دستور میگیرند و نه در برابر بیان مشفقانه و  نصیحت های خیر خواهانه ای که در تریبون نماز جمعه مطرح می کنند خودشان را ملزم به پاسخگویی به دولت می دانند.

احتمالا از نظر سخنگوی محترم دولت و همفکران ایشان ائمه جمعه از تریبون نماز جمعه فقط به سلام و احوالپرسی با مردم بپردازند و در مورد هیچ موضوعی از مسائل جاری کشور اظهار نظری نداشته باشند.اما افتخار امامان جمعه، از ابتدای انقلاب تاکنون این است که بدون وابستگی به جریانات سیاسی و حزبی وصرفا در راستای عمل منویات امام راحل و مقام معظم رهبری امورات جامعه و مسائل روز را متذکر شده  و با رویکرد نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه هم از خدمتگزاران مخلص نظام اسلامی دفاع کرده اند و هم  آنجا که نقدی وارد بوده آنرا متذکر شده‌اند و  از این به هم آنجا که ضرورت باشد به وظیفه شرعی و انقلابی خود عمل خواهند کرد .این حس غرب زدگی ما را بیچاره کرده است و این یک بیماری است که افرادی  پول و سرمایه های این کشور را در جیب خارجی ها  بریزند و با ملت خودشان و تولیدات و شکوفایی اقتصاد خودشان  مخالف باشند.

امام جمعه دلوار خاطر نشان کرد :قرار داد FATF هرگز فکر نمی‌کردیم پس از انقلاب قراردادی امضا شود که برای مردم ما  یادآور قرارداد کاپیتولاسیون باشد.حقیقتا باور این موضوع برای ما سخت است که  مردان غیور، انقلابی و سرمایه های نظام اسلامی و برخی نهادهای انقلابی به خاطر قرارداد ننگین FATF در داخل کشور خودمان نیز تحریم شوند و برخی مسئولان در توجیه کردار نادرست خود بگویند برای رفع تحریم ها باید لوازمش را پذیرفت. به فرموده امام صاحبان اصلی این انقلاب مردم هستند بنابراین حق دارند نسبت به انقلاب غیرتمندانه دغدغه مند باشند لذا مطمئن باشید این مردم  تحقیر FATF را نمی‌پذیرند و زیر بار خود تحریمی نخواهند رفت.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۳۰ شهریور ۱۳۹۵ در ۳:۰۹ ب.ظ
درود بر امام جمعه انقلابی و شجاع دلوار
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین