کد خبر: DT-30869
تعداد بازدید: 45بازدید
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما برجامی را معتبر می‌دانیم که 9 بند نامه مقام معظم رهبری در آن رعایت و اجرا شود، گفت: برخی علاقه ندارند به این توصیه‌ها توجه کنند.
علیرضا زاکانی

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج، علیرضا زاکانی در مراسم یادواره ۴۲۶ شهید منطقه اسلام‌آباد کرج که شامگاه روز پنجشنبه ۲۱ آبانماه در محل مسجد ۵ تن آل‌ عبا برگزار شد، اظهار داشت: ماه محرم و صفر یادآور بزرگی و عظمتی است که سید و سالار شهیدان همه وجودشان را وقف کردند تا اسلام زنده بماند.

وی افزود: در این خطه به یاد و خاطره شهیدانی می‌پردازیم که نورانیت آنها این سرزمین را ماندگار کرده است، همچنین باید به این نکته نیز اذعان داشت ۴۲۶ شهید این منطقه همانند خورشیدی در مسیر انقلاب اسلامی می‌درخشند.

رئیس کمیسیون بررسی برجام با تأکید بر اینکه اگر اندوهی در ما وجود دارد تنها به سبب جا ماندن از این کاروان نورانی است، گفت: باید بنگریم که امام و شهدا چگونه در جامعه تحول ایجاد کرده‌اند و به این نکته نیز توجه داشته باشیم که پرچم حق را که میراث امام و شهداست در دست گرفته‌ایم.

زاکانی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی و رشادت‌های شهدا در زمان ۸ سال دفاع مقدس استبداد و پرونده ۲۵۰۰ ساله رژیم ستم‌شاهی در ایران بسته شد، گفت: انقلاب اسلامی محصور به مرزهای ایران نبوده و پیام این انقلاب و اسلام به سراسر جهان اعلام شد به گونه‌ای که امروزه شاهد بر افراشته شدن پرچم اسلام در نقاط مختلف جهان هستیم.

وی افزود: این انقلاب در مرزهای ایران محدود نمانده و در اوج سختی و پشت سر گذاشتن ۸ سال دفاع مقدس به جهان صادر شده است.

رئیس کمیسیون بررسی برجام باید فرهنگ دفاع مقدس در جامعه احیا شود، گفت: جنگ با همه سختی‌ها در برابر شرایط فعلی هیچ است به گونه‌ای که گذراندن شرایط فعلی سخت‌تر از زمان ۸ سال دفاع مقدس است.

زاکانی با اشاره به اینکه امروز زمان جهاد اکبر است و جهاد اکبر از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است، اظهار داشت: مسئولیت ما در این برهه از زمان نسبت به زمان جنگ که جهاد اصغر عنوان می‌شد خطیرتر است.

وی با اشاره به سخنان یک سیاستمدار آمریکایی مبنی بر اینکه در آینده‌ای نزدیک نزاع بین ۲ تفکر غربی “آمریکا” و تفکر اسلامی که از ایران برخواسته شده صورت می‌گیرد که به طور قطع انقلاب اسلامی در این مسیر موفق ظاهر می‌شود، گفت: خوشبختانه بعد از گذشت ۳۷ سال ملت ایران در اوج عزت و عظمت و در کمال آرامش به سر می‌برد.

رئیس کمیسیون بررسی برجام با بیان اینکه پیام انقلاب اسلامی ایران بسته شدن پروژه استبداد و ایجاد زلزله برای نظام سلطه در عرصه جهانی بود گفت: آمریکا تا سال ۷۰ دشمن شوروی بود اما از این سال به بعد رسماً اعلام کرد که نظم نوین جهانی دنیا بنای حاکم شدن دارد و این نظام به کدخدایی آمریکا اداره می‌شود.

زاکانی با اشاره به اینکه آمریکا عدم موفقیت خود را پیامی می‌دید که از ایران به سایر ملت‌های مسلمان و جهان منتقل شده است، اظهار داشت: آمریکا از سال ۷۰ تا ۸۸ دشمنی خود را با اسلام اعلام کرد اما از سال ۸۸ به بعد خصومت خود را در سوریه بنا کرد.

وی با اشاره به اینکه اساس و بنای آغاز کار، دشمنی با سوریه بود، تا این دشمنی به ترتیب به لبنان، عراق و ایران تعمیم داده شود، افزود: آمریکا، انگلیس، آلمان، ترکیه، عربستان و رژیم اشغالگر قدس در جبهه باطل مقابل سوریه قرار داشتند که در این بین مشاوره ایران در انتقال تجربیات دوران دفاع مقدس سبب شد کشور سوریه در اوج تنهایی استقامت داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقال پیام انقلاب اسلامی ایران سبب شد عراق نیز مستحکم و با شهامت مقابل این استکبار بایستد، تصریح کرد: از این رو جنگ در ابعاد کوچک رخ داد اما به طور قطع پیروزی این نبرد با تفکر اسلامی بوده است.

زاکانی با تأکید بر اینکه هر کسی در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی دچار سستی و انحراف شود جوانان انقلاب و جهاد اکبر اجازه نمی‌دهند بار انقلاب بر زمین بماند، گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در اوج خود قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بنا بود کشور جمهوری اسلامی ایران در کانون آتش‌سوزی منطقه باشد اما به یمن و برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری کشور در امنیت و آرامش کامل به سر می‌برد، اظهار داشت: بیانات و سخنان مقام معظم رهبری در بحث حادثه منا سبب شد رویه عربستان کاملاً تغییر پیدا کند چرا که پیش از سخنرانی ایشان عربستان مسئولان تهدید می‌کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  گفت: متأسفانه برخی از افراد در جامعه کم‌فروشی، بی‌تدبیری و بی‌خردی می‌کنند و کوچکی خود را بر گردن انقلاب بیندازند اما باید گفت جمهوری اسلامی از ویژگی‌های خاصی برخوردار است و به نوعی پرچمدار حق و الطاف الهی محسوب می‌شود.

زاکانی با اشاره به اینکه ظلم‌ستیزی و محروم نوازی دو ویژگی بارز جمهوری اسلامی ایران است بیان کرد: این کشور تحت هدایت‌های خاص امام زمان (عج) و نایب بر حق ایشان “مقام معظم رهبری” قرار دارد؛ چرا عده‌ای قدر رهبری را نمی‌دانند و به دنبال این هستند که از غرب و شرق کمک بگیرند.

رئیس کمیسیون بررسی برجام گفت: امروز در دوره سختی قرار داریم که نیاز به بصیرت و شناخت دوست و دشمن از ضروریت خاصی برخوردار است؛ امروز نسبت به صدر اسلام مصونیت داریم چرا که تاریخ اسلام را می‌دانیم و نسبت به دشمنی آمریکا با انقلاب و اسلام آگاه هستیم.

زاکانی با تأکید بر اینکه آمریکا درصدد است تا مردم را در مقابل هم قرار دهد اما خوشبختانه ملت ما از آگاهی و بصیرت کافی برخوردار هستند، گفت: امروزه در ششمین مرحله و رویارویی با آمریکا هستیم؛ زمانی که تهاجم فرهنگی، فتنه و اعمال تحریم‌های اقتصادی از جمله توطئه و نقشه‌های آمریکا برای ناامید کردن مردم بود اما امروزه درصدد است با نفوذ به کشور زمینه تحقق اهداف خود را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه ما برجامی را معتبر می‌دانیم که ۹ بند نامه مقام معظم رهبری در آن رعایت و اجرا شود، بیان کرد: برخی علاقه ندارند به این توصیه‌ها توجه کنند که باید آگاه شوند چرا که ملت ایران نمی‌گذارند به آنها بله بگویند اما کار خود را انجام دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی در تلاش هستند انتقام خود را از خبرگان و انتخابات مجلس شورای اسلامی بگیرند، اظهار داشت: اگر نفوذ، به منظور ناامید کردن مردم از انقلاب است باید بگوییم که کورخوانده‌اند چرا که ملت ایران همیشه هوشیار و آگاه هستند.

زاکانی با اشاره به اینکه برخی از مسئولین مسیر نادرست را انتخاب می‌کنند، گفت: مردم ما هوشیار هستند، انقلاب ما مرزی ندارد و کشور جمهوری اسلامی از تمامی مواهب و نعمت‌های الهی برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه عده‌ای اعلام می‌کنند مسئله‌ هسته‌ای سرابی بیش نیست اما در پاسخ به این افراد باید گفت: چرا در حق مردم و دانشمندان ظلم می‌کنید و به آنها دروغ می‌گویید.

رئیس کمیسیون بررسی برجام تصریح کرد: باید در مسیر رهبری قرار داشته باشیم تا به سعادت و اهداف عالی انقلاب اسلامی دست پیدا کنیم.

زاکانی افزود: در برنامه چهارم توسعه اعلام شده بود ایران در مقابله با آمریکا و اسرائیل نمی‌تواند مشکلات خود را حل کند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین