کد خبر: DT-9899
تعداد بازدید: 99بازدید
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۳
<p>در حالی که تاکنون زمان کنسرت سیروان خسروی در بوشهر سه بار تغییر کرده، خبر می رسد در پی عدم همکاری برخی مسئولان، احتمالا این بار هم اجرای این خواننده پاپ لغو خواهد شد.</p>

در حالی که تاکنون زمان کنسرت سیروان خسروی در بوشهر سه بار تغییر کرده، خبر می رسد در پی عدم همکاری برخی مسئولان، احتمالا این بار هم اجرای این خواننده پاپ لغو خواهد شد.

در پی مجوز صادره از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرار بود کنسرت سیروان خسروی ۱۷ و ۱۸ دی ماه در سینما بهمن بوشهر برگزار شود.

این اتفاق با تجمعات مخالفان برگزاری کنسرت گروه موسیقی محلی لیان در بوشهر و پیش از سفر هیات دولت به استان همزمان شد تا در پی درخواست مسئولان استانی، تهیه کننده برنامه متقاعد شود برای برگزاری کنسرت در زمان بهتر، اجرای آن به ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه موکول شد..

یک روز بعد سیروان خسروی با انتشار متنی در صفحه ی اینستاگرامش نوشت: «كنسرت بوشهر به دليل مسايلى كه خودتون بهتر مي‌دونيد لغو شد. البته به من اين قول رو دادن كه ١٨ و ١٩ بهمن اين كنسرت برگزار بشه. از همه بوشهرى هاى عزيز كه بليت تهيه كرده بودن عذرخواهى مي‌كنم».

در حالی که دومین تاریخ برگزاری کنسرت سیروان خسروی در بوشهر نزدیک می شد، خبر رسید اداره اماکن نیروی انتظامی به استعلام اداره ارشاد بوشهر پاسخ نداده است.

متعاقب این اتفاق، ارجمند رییس دفتر موسیقی وزارت ارشاد به بوشهر سفر کرد و پس از آن وعده داد: کنسرت سیروان خسروی اواخر بهمن ماه و همزمان با برگزاری جشنواره موسیقی فجر در بوشهر برگزار خواهد شد.

اما در پی عدم همکاری برخی مسئولان استانی، برگزاری جشنواره فجر در بوشهر منتفی و کنسرت سیروان خسروی نیز برای چندمین بار لغو شد.

فروش ۲۴۰۰ بلیط برای کنسرت خسروی
پس از آن بود که ارسلان خدری تهیه کننده این برنامه گفت: پس از اخذ مجوزهای وزارت ارشاد و دستگاههای استانی، ۲۴۰۰ بلیط برای چهار سانس اجرای سیروان خسروی با قیمت های ۵۰ تا ۸۰ هزارتومان فروش رفته و از آنجا که بخش عمده مبالغ دریافتی صرف رزرو بلیط هواپیما، اسکان و موارد جانبی کنسرت شده که در دفعات قبل لغو گردیده، قادر به بازگرداندن مبالغ دریافتی نیست.

وی افزود: براین اساس مسئولان استانی به وی قول داده اند زمینه برگزاری این کنسرت قبل از ایام فاطمیه و در روزهای ۹ و ۱۰ اسفندماه سالجاری فراهم شود.

احتمال لغو کنسرت برای چندمین بار
حالا دو روز مانده به برگزاری این کنسرت، تهیه کننده آن می گوید: در پی عدم همکاری برخی مسئولان، هنوز پاسخ موافقت اداره اماکن نیروی انتظامی دریافت نشده و با این وضعیت قادر به اطلاع رسانی زمان برگزاری به خریداران بلیط و پیش بینی تمهیداتی نظیر زرور بلیط هواپیما و هتل نمی باشیم.

ارسلان خدری افزود: با وجود پیگیری های صورت گرفته با معاون سیاسی امنیتی استانداری، فرماندار بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تایید مجوز داشتن این کنسرت، ولی به نظر می رسد نیروی انتظامی برای همکاری در زمینه اجرای کنسرت بحث هایی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به تغییر چند باره زمان برگزاری کنسرت سیروان خسروی و اینکه به دلیل هزینه های انجام شده، قادر به بازپرداخت مبالغ دریافتی از مردم نمی باشیم، امیدواریم تا بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) پیگیری ها با مسئولان برای صدور مجوز نهایی این برنامه به نتیجه برسد.

هراس مسئولان استان از دلواپسان
به هرحال باید منتظر ماند و دید آیا طلسم تغییر چندباره زمان کنسرت سیروان خسروی در بوشهر شکسته خواهد شد یا خیر؟

موضوعی که عیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفاع از مجوزهای صادره اش را نشان خواهد داد.

مضافا اینکه عدم برگزاری و لغو این کنسرت نشان از هراس مسئولین استانی از دلواپسان موسیقی دارد؛ مسئولانی که در جریان برگزاری کنسرت گروه لیان با قاطعیت از مجوز صادره و حق شهروندانی که بلیط های آن را خریداری کرده بودند دفاع نموده و نیروی انتظامی نیز مقابل معترضان این برنامه مجوز دار ایستاد.

اما باید دید فشارهای پس از آن اتفاقات باعث عقب نشینی استانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی شده یا خیر؟

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین