کد خبر: DT-51787
تعداد بازدید: 136بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵
فرماندار تنگستان گفت: بر اساس تاکیدات معاون اول رئیس جمهور بانک ها موظف هستند تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تولید کنندگان و تعاونی‌ها درهمه بخش‌ها قراردهند.

فرماندار تنگستان گفت: بر اساس تاکیدات معاون اول رئیس جمهور بانک ها موظف هستند تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تولید کنندگان و تعاونی‌ها درهمه بخش‌ها قراردهند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تنگستان، عادل دهدشتی در جلسه با مدیران عامل و اعضاءهیات مدیره تعاونی های شهرستان هفته تعاون را تبريك گفت.

فرماندار تنگستان تصریح کرد: زمانی که هم دغدغه تولید باشد و هم در قالب و شکل و شمایل تعاونی ومعنای تعاون برآن مترتب باشد یقینا کار قابل توجه تر و ارزشمندترخواهد بود، چراكه عده ای با یک کار گروهی، هم افزایی، مشارکتی وهمدلی اقتصاد ومعیشت خود، خانواده و اطرافیانشان در یک بستر مناسب اقتصادي در کشور به گردش در می آورند.

وی افزود: هر زمانی که اقتصادی را در دنیا ارزیابی می کنند یک سری شاخص ها را براي موفقيت و توسعه يافتگي آن در نظر ميگيرند.
وي ادامه داد: اقتصادی موفق و توسعه یافته می باشد كه اگر آن را با معیار، شاخص، ارزیابی، کمیت و کیفیت سنجیدیم آن وقت می توانیم بگویيم همه عملکرد ما در این حوزه خوب، مطلوب و عالی است.

این مقام مسئول افزود: اساسی ترین شاخص درحوزه اقتصاد در كنار بسياري از مولفه هاي ديگر، تولید ناخالص ملی و داخلی است، زمانی که در ارزیابی اقتصادي یک کشور از تولید ناخالص داخلی و ملي استفاده ميشود، میزان وسرانه تولید همه افراد کشور محاسبه كرده و به یک عدد می رسند که آن را با هر كشوري كه ارزیابی کنند رده بنده ي و عيار وضعيت اقتصادي آن مشخص مي شود.

دهدشتی خاطرنشان کرد: نکته مهم وقابل توجه این است كه ما در این بخش مشکل داریم که هم برمی گردد به فرایند تولید و بازرگاني فروش که معضل و مشکل اساسی عموم کشور مي باشد که حتی خیلی از شرکت های بزرگ و قدر بنا به دلایل مختلفي با توجه به ارزیابی هایی که صورت گرفت در این زمینه مشکل دارند.

فرماندار تنگستان ادامه داد: زمانی که تولید ورونق تولید نباشد رکود اقتصادی شکل می گیرد، متاسفانه دولت تدبیر و امید درسال ۹۲ در شرایطی سكانداري دولت را در دست گرفت که كشور دچار رکود وهم تورم بالای ۴۰ درصد شده بود که این دو مورد معمولا با هم اتفاق نمی افتند، زمانی که تورم بالا می رود انتظاراین است رونقی هم صورت گیرد.

وی افزود: زمانی که تولید دچارمشکل شود هم کاروهم اقتصاد کشوردرمعنای کلی با رکود مواجه شده كه در اين شرايط اقتصاد کشور در مواجه با ورشکستگی است، با همه اين اوصاف سیاست های دولت با بسته های که تدوین کرد از ابتدای سال ۹۲ برمبنای انضباط پولی و مالی بود تا بتواند بخشی از تورم را کنترل كرده كه خوشبختانه در این زمینه فراتر از پیش بینی ها و تصورات عمل شده است.

این مقام مسئول گفت: پروسه خروج از ركود، پروسه زمان بری می باشد وقتی اقتصاد به این وضعیت در آمد هیچ وقت کسی انتظار ندارد یک شبه یا در یک بازده زمانی کوتاه مدت اقتصاد از این وضعیت خارج شود اما روند، روند قابل قبولي است شرایط ایجاد شده ثابت دربازار حكم فرما بوده و فوائد تورم کنترل شده به خود تولید کنندگان و بخش تولید خواهد رسید.

دهدشتی افزود: اما در زمینه خروج از رکود طبیعتا نیاز به کار بیشتر و اساسی تر و بلند مدت تر خواهد بود که با پیش بینی هایی که امسال از پرداخت تسهیلات برای رونق تولید می شود و همچنین منویات مقام معظم رهبری در خصوص بحث اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ما باید به سمت سویی برويم که تولید بعنوان مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی باشد.

وي ادامه داد: اقتصادی که نگاهش متوجه درون باشد اینکه دارای تعاملات بیرونی و نه درون نگر بلکه درون زا باشد و چرخ اقتصاد بر مبنای تولید گردش و موجب ایجاد اشتغال و دارای خیلی دیگر از مولفه ها باشد.

فرماندار تنگستان بیان داشت: روند کلی کشور روند امیدوار کننده ای است انتظار می رود تا پایان سال شاهد خروج از رکود و رشد اقتصادی بالای ۴ درصد باشیم اگر اینها اتفاق بیفتد بخش زیادی ازمشکلات درحوزه اقتصاد کلان طبیعتا برطرف خواهد شد كه پیامدهاي مثبت آن در همه جای کشور بشکل خاص در شهرستان تنگستان در قالب کارو پرداخت تسهیلات در حوزه تخصصی خواهد بود.

وی گفت: اینکه بانک ها همكاري كاملي ندارند يك واقعیت است، در جلسات اخیری که استاندارمحترم داشتند تاكيد كردند كه با اين وضعيت ادامه دادن راه قابل قبول نیست، قوانین بالادستی و بخشنامه هایی توسط ریاست جمهوری صادر می شود و خود معاون اول ریاست جمهور اشاره داشته اند كه بانک ها موظف هستند تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تولید کنندگان و تعاونی کاران درهمه بخش قراردهند.

این مسئول عنوان داشت: دراولین فرصت جلسه ای با تولید کنندگان، تعاونی هاو دستگاه های مرتبط تشکیل شود که بتوانيم مشكلات اين بخش ها را از نزديك بررسي و تصميم گيري شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین