جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 24
کد خبر: DT-42671
تعداد بازدید: 109بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
با حضور مسئولان استان بوشهر صورت گرفت
در آیینی با مسئولان و جمعی از مردم بوشهر، مدرسه تاریخی سعادت پس از ترمیم و مرمت بازگشایی شد.

مراسم بازگشایی مدرسه تاریخی سعادت بوشهر صبح امروز با حضور استاندار، امام‌ جمعه، مدیران اجرایی، معلمان و دانش‌آموزان سابق این مدرسه، برگزار شد.

مدرسه تاریخی سعادت در سال ۱۲۷۸ در دوره قاجار در بوشهر احداث شد و به مدرسه سعادت مظفری معروف بود و در  ۱۱ بهمن سال ۱۳۷۸ به‌عنوان یک اثر ملی ثبت شد.

مدرسه سعادت بوشهر که به مادر مدارس جنوب ایران شهرت دارد افراد سرشناسی را در خود به‌عنوان دانش‌آموز و معلم دیده و امروز بعد از پایان عملیات مرمت و بازسازی توسط سازمان میراث فرهنگی، مجدداً احیا شد.

مدرسه تاریخی سعادت بوشهر در یک هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت بازگشایی‌ شده که شامل یک هزار و ۹۰۰ مترمربع فضای باز است و برای مرمت آن ۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این مراسم گفت: کشور ما در عرصه فعالیت‌های فرهنگی همواره دارای سابقه روشن و مهمی بوده است.

اسدالله درویش‌امیری افزود: وجود مراکز مختلف آموزشی و عملی که جزء آثار تاریخی کشور نیز محسوب می‌شوند نشان از جایگاه علم و ادب در کشور است و باید همیشه قدر این فرصت و مواهب را بدانیم.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تأکید کرد: میراث فرهنگی، علمی کشور که در استان‌های مختلف قرار  دارند باید مود توجه بیشتر نهادهای مربوطه قرار گیرند.

درویش‌امیری با اشاره به سابقه تاریخی مدرسه سعادت بوشهر گفت: مدرسه تاریخی سعادت بوشهر در کنار مدارسی همچون دارالفنون و مدارسی در کرمانشان، تبریز و بیرجند جزء آثار مهم تاریخی در عرصه علم و آموزش و فرهنگ است و خوشحالیم که امروز شاهد بازگشایی مجدد این مدرسه تاریخی در بوشهر هستیم.

وی با قدردانی از مسئولان استان بوشهر برای حمایت از بازسازی این مدرسه تاریخی گفت: بی‌شک با حمایت استاندار بوشهر بوده که اعتبارات لازم برای بازسازی و ترمیم این مدرسه تاریخی اختصاص‌ یافته است و از تلاش تمام مدیران اجرایی استان و استاندار بوشهر برای انجام این مهم تشکر می‌کنم.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: مراکز فرهنگی یک نماد در هر شهر هستند و نباید اجازه دهیم که به مخروبه تبدیل شوند، چراکه این مراکز هویت فرهنگی، تاریخی هر منطقه هستند و مهم‌تر اینکه به امر مهم تعلم و تربیت در این مراکز پرداخته می‌شود.

درویش‌امیری با تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری گفت: شهید مطهری فضای دانشگاه را به سمت تعلیم و تربیت توحید و نبوت برد و جوانان را از دین فراری نداد.

انتهای پیام/۲۲۵۵/ی

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین