کد خبر: DT-26701
تعداد بازدید: 94بازدید
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۴
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: نبرد مستقیم شهدای خلیج فارس با آمریکا در دریاچه چیتگر شهر تهران روز 16 مهرماه امسال بازسازی خواهد شد.

سردار علی رزمجو در آیین برنامه ریزی بزرگداشت شهدای خلیج فارس افزود:آیین یادواره بیست و هشتمین سالگرد شهدای مبارزه مستقیم با آمریکا در خلیج‎فارس، طبق برنامه ریزی انجام شده امسال در تهران برگزار می شود.

وی یادآورشد: یکی از ویژه برنامه های یادواره امسال، بازسازی نبرد شهدای خلیج فارس با آمریکا است که ۱۶ مهرماه با حضور مسوولان کشوری و لشکری برگزار خواهد شد.

۱۶مهر سال ۶۶ در برهه ای پیچیده از دفاع مقدس یک فروند قایق تندرو پاسداران نیروی دریایی سپاه در آب های خلیج فارس مشغول گشت زنی بود که یک بالگرد آمریکایی با تجاوز به حریم مرزی ایران اسلامی با حمله به این قایق و مقاومت سرسختانه این دریادلان حادثه ای کم نظیر رقم خورد.

در این رزم نابرابر شهیدان بیژن گُرد، غلامحسین توسلی، نصرالله شفیعی، مجید مبارکی، خداداد آبسالان و مهدی محمدی ها به فرماندهی نادر مهدوی با ایثار و از خودگذشتگی،بالگرد آمریکایی ها را هدف قرار می دهند و خلیج فارس را گورستان آن متجاوزان می کنند و خود نیز توسط بالگردی دیگر از آمریکایی ها مورد اصابت قرار گرفتند و شهید شدند.

سردار رزمجو یادآورشد: استان بوشهر به خود می بالد که شهدایی دارد که در نبرد مستقیم با آمریکا به شهادت رسیدند.

وی گفت: شهید مهدوی و یارانش با توکل بر خدا، دلیری و شجاعت در مقابل آمریکای جنایتکار ایستادند و تا آخرین قطره خون خود از کیان میهن اسلامی دفاع کردند و امروز گرامیداشت یاد و خاطره آنان بر همه مسوولان لازم است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به انتخاب شهید مهدوی به عنوان شهید شاخص سال ۹۴ کل کشور افزود: یاد و خاطره شهدا همیشه باید در جامعه جاری و ساری باشد در همین راستا امسال برنامه های گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خلیج فارس باشکوه تر از سال های گذشته برگزار می شود.

سردار رزمجو یادآورشد: شهید نادر مهدوی و هم رزمانش با خلق حماسه ای نادر ابهت پوشالی آمریکا را درهم شکستند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ا گفت:این شهدا در مهرماه سال ۶۶ با قایق های تندرو در حال گشتزنی در اطراف جزیره فارسی بودند که مورد حمله نیروهای آمریکایی قرار گرفتند و با مقاومتی تحسین برانگیز جوابی قاطع به متجاوزان دادند.

رزمجوافزود: امسال درحالی بیست و هشتمین سالگرد شهادت شهید مهدوی و یارانش برگزار می شود که رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در آمادگی کامل امنیت خلیج فارس را برقرار کرده اند.

به گزارش ایرنا، وی گفت: شهدا با حماسه های خود در هشت سال دفاع مقدس، برگ های زرینی از افتخار و عزت در تاریخ ایران آفریدند.

سردار رزمجو اضافه کرد: ایران اسلامی به برکت خون شهدا امروز در عرصه های مختلف علمی در جهان خوش می درخشد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین