دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 20
کد خبر: DT-40495
تعداد بازدید: 91بازدید
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
ایران ۴۴ ماهیگیر هندی را که در دسامبر ۲۰۱۵ به طور غیرقانونی وارد آب های این کشور شده بودند آزاد کرد.
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری نیوز، جایالالیتا، سر وزیر ایالت تامیل نادوی هند اعلام کرد، یک کمک مالی ۵۰۰ هزار روپیه ای به هر یک از ۴۴ ماهیگیری که اخیرا از زندان های ایران آزاد شده اند از سوی این ایالت پرداخت خواهد شد.
این ماهیگیران  برای یک شرکت شیلات بخش خصوصی در امارات کار می کردند که در روز اول دسامبر سال گذشته به اتهام ماهیگیری غیرقانونی در آبهای ایران توسط گارد ساحلی این کشور بازداشت شدند.
جایالالیتا، با اشاره به تلاش های دولت ایالتی در هماهنگی با مقامات وزارت امور خارجه هند و مقامات ایرانی و هندی گفت: «در نتیجه تلاش های ادامه دار دولت ایالت تامیل نادو، همه این ۴۴ ماهیگیر آزاد شده اند.»
همه این ماهیگیران دیروز به تامیل نادو رسیده اند و با هزینه دولت ایالتی به شهرهای محل تولدشان فرستاده شده اند. «با توجه به وضعیت بد مالی خانواده های این ۴۴ ماهیگیر، من دستور داده ام که به آنها کمک مالی بشود.»
قرار است به هر کدام از این ماهیگیران مبلغ ۵۰۰ هزار روپیه از سوی صندوق کمک عمومی سروزیر ایالت تامیل نادو پرداخت شود. سروزیر تامیل نادو افزود، این کمک به ماهیگیران کمک خواهد کرد تا زندگی جدیدی را آغاز کنند.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین