کد خبر: DT-31311
تعداد بازدید: 129بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۴
امام‌جمعه اهرم گفت: جمهوری اسلامی ایران به خاطر تفکر و اندیشه بسیج شکست‌ناپذیر است.
خبرگزاری فارس: ایران به خاطر تفکر و اندیشه بسیج شکست‌ناپذیر است

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خبرگزاری فارس از تنگستان، حجت‌السلام عیسی راستگو در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: روز پنجم آذرماه روز تشکیل بسیج به فرمان حضرت امام خمینی(ره) است که این روز را گرامی می‌داریم.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: بسیج یک حرکت اجتماعی است که در هر جامعه با توجه به فرهنگ آن در شکل‌های مختلف به اقتضای زمان تشکیل می‌شود.

وی تصریح کرد: در صدر اسلام با توجه به خطر حملاتی که وجود داشته و جامعه اسلامی را تهدید می‌کرد پیامبر گرامی اسلام فرمان بسیج را ‌‎دادند و امام نیز بر همین اساس فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند.

راستگو افزود: هدف بسیج در کشور نگهبانی از انقلاب و دستاورهای آن و امنیت کامل بنیه دفاعی انقلاب از طریق همکاری با سایر نیرو‌های مسلح کشور است که این تنها وظیفه بسیج نیست.

امام‌جمعه اهرم ادامه داد: یکی از اهداف و مسئولیت‌هایی که بر دوش بسیج نهاده شده کمک به مردم در موقع حوادث غیرمترقبه است.

وی گفت: بسیج یک تفکر و اندیشه است که در برهه‌ها و عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی به داد انقلاب و موجب شکست توطئه‌ها دشمنان چه در دفاع مقدس و بعد از آن شده است.

راستگو خاطرنشان کرد: هرگاه نظام با خطری روبه‌رو شود بسیج و بسیجی در صحنه‌ها حاضر بوده و هیچگاه صحنه‌ای ترک نکرده است.

امام جمعه اهرم بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران به خاطر تفکر و اندیشه بسیج شکست‌ناپذیر است.

وی ادامه داد: امروز هر فردی ایرانی یک بسیجی است و عده‌ای محدود دنبال پول پرستی و تجملات هستند که نسبت به مسائل انقلاب بی تفاوت هستند.

راستگو افزود: در شرایط کنونی یکی از مهم‌ترین رویکردی که بسیج  دارد فرهنگی و مبارزه با جنگ نرم دشمنان است و این یک مسئولیت سنگینی است که بر دوش بسیج است.

امام‌جمعه اهرم عنوان داشت: ویژگی بسیج تبعیت از رهبری الهی بر پایه اعتقاد و ایمان و اطاعت از ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم نظام جمهوری اسلامی است.

وی اظهار داشت: امروز کشور نیاز به وحدت و همدلی دارد که بسیج و بسیجی در این راستا باید پیشگام باشد، زیرا امروز دشمن جنگ تمام عیار اقتصادی خود علیه نظام جمهوری اسلامی به راه انداخته است.

راستگو ادامه داد: ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و کمک به دولت برای تحقق این سیاستی بوده که مدنظر مقام معظم رهبری است.

امام‌جمعه اهرم با اشاره به حوادث فرانسه گفت: اقدامات تروریستی داعش در فرانسه که موجب کشته و زخمی شدن جمعی از مردم فرانسه شد عامل آن خود غرب بوده، زیرا داعش مولد پلید غرب و خود فرانسوی‌ها است.

وی ادامه  داد: حمایت غرب از داعش دامنگیر خودشان شده و بیشتر دامنشان خواهد گرفت، زیرا بادی که کاشته‌اند طوفان درو خواهند کرد و این آغاز همان حمایت‌هایی است که از این گروه تروریستی می‌کردند.

راستگو افزود: بسیاری از کشورها اقدامات تروریستی در فرانسه محکوم کردند اما جای تعجب است همین اقدامات تروریستی در لبنان نیز انجام گرفت که موجب کشته شدن جمع زیادی از مردم این کشور شد اما دریغ از یک محکومیت توسط کشورهای غربی.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین