کد خبر: DT-21798
تعداد بازدید: 45بازدید
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۴
<span class="intro-text">معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: یک مجموعه پارک تفریحی به مساحت ۱۲.۵ هکتار در دهکده گردشگری بوشهر احداث می شود که دارای بخش‌های مختلفی از جمله باغ هنرمندان و ورزش‌های آبی و ساحلی است.</span>

سید محمد حسن باستی پیش از ظهر دوشنبه در نشست بررسی روند تکمیل طراحی دهکده گردشگری بوشهر اظهار داشت: پارک تفریحی در محدوده فاز اول این دهکده گردشگری و در ابتدای محدوده جنوبی پروژه در دست طراحی است.

وی ادامه داد: از آنجا که عملیات اجرایی دهکده گردشگری بوشهر آغاز شده است، همزمان با آن، طرح ایجاد مجموعه تفریحی در آن مکان نیز در دستور کار اجرا قرار گرفته تا تکمیل پروژه دچار تاخیر نشده و به سرعت دنبال شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به بررسی و ارزیابی جزئیات طرح پارک تفریحی دهکده گردشگری بوشهر بیان کرد: مساحت فضای سبز پارک ۲۶ هزار متر مربع، فضای اقامتی پارک هشت هزار متر مربع با ۳۰ جایگاه، فضای خدماتی پارک یک‌هزار و ۴۰۰ متر مربع، پارکینگ با ظرفیت ۱۳۰ ماشین، سرویس بهداشتی ۴۰ چشمه، مساحت آب نما یک‌هزار مترمربع، مساحت بخش اطلاعات توریستی پارک ۳۵ مترمربع و نوار ساحلی آن یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربع پیش بینی شده است.

ایجاد سالن فضا برای برگزاری مراسمات مختلف

باستی گفت: میدان اصلی پارک دهکده گردشگری بوشهر به عنوان فضای چند عملکردی و از دو بخش باز و نیمه باز تشکیل می‌شود.

وی افزود: میدان اصلی این پارک مکانی برای مناسبت‌ها، جشن‌ها، ورزش صبحگاهی دسته جمعی، بازی‌های کودکان و نوجوانان مانند اسکیت و امثالهم خواهد بود ضمن اینکه فضای نیمه باز پارک با پوشش چادری به عنوان مکانی برای آمفی تئاتر و نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: باغ هنرمندان، نمایشگاه روباز نقاشی و عکس برای مناسبت‌های مختلف، ساحل ماسه ای با ۲ هزار مترمربع مساحت، برای ورزش‌های والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی و بازی کودکان و نوجوانان، مکانی بای آموزش قایق‌سواری و جت اسکی از جمله بخش های مختلف پارک تفریحی ۱۲.۵ هکتاری دهکده گردشگری بوشهر است.

بهبود و رونق گردشگری و ورزش های ساحلی استان

باستی اضافه کرد: بخش خدماتی این پارک شامل رستوران، چای‌خانه، کافی‌شاپ و فست‌فود خواهد بود؛ ضمن اینکه بخش اقامت موقت با پوشش چادر، اسکله‌های ماهیگیری روی پل با عرض پنج متر، پل چوبی و دید پرنده از دریاچه، دیگر بخش‌های این پارک را تشکیل می‌دهند.

وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای با کیفیت این طرح، ضمن ایجاد مجموعه تفریحی در خور شان شهروندان بوشهر، به‌زودی شاهد بهبود و رونق گردشگری، کسب و کار و ورزش‌های ساحلی استان از قبل این پروژه باشیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین