کد خبر: DT-38388
تعداد بازدید: 62بازدید
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۴
رئیس جمهور آمریکا ضمن انتقاد از فضای به شدت حزبی حاکم در کنگره، اعلام کرد تاریخ در مقایسه با چالش‌های دوران ریاستش، با وی و میراثش، مهربان‌تر رفتار خواهد کرد.
باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در مصاحبه یک ساعته‌اش با روزنامه لس آنجلس تایمز، خواستار سازش در سیاست شد. اوباما روز چهارشنبه به همراه سه نفر از سناتورهای بازنشسته، که دو نفر آنها دموکرات و یک نفر دیگر جمهوری خواه بودند، در  این مصاحبه شرکت کرد تا درباره بن بست قانونی بوجود آمده در واشینگتن و نقشش درباره آن صحبت کند.
در بحثی آزاد، اوباما گفت فکر نمی کند که مبارزه اش [برای قبولاندن سیاست هایش] به این معنی باشد که جمهوری خواهان با دستورکار وی مخالفند، یا این که در هفت سال گذشته نوع تعامل و معاشرتش با قانونگذاران- به عنوان مثال تماشای بازی فوتبال در آخر هر هفته- تغییر کرده است.
البته وی تایید کرد تا حدودی نسبت به فضای به شدت حزبی [در کنگره] انتقاد دارد که مانع نزدیک شدن بیشتر وی به جمهوری خواهان می شد. وی گفت« بدون تردید در هر مرحله از کارم، احتمالا می توانستم کمی بهتر باشم.»
زمانی که یکی از مشاوران سابقش گفت که رقابت اوباما [با جمهوری خواهان] مانعی برای دست‌یابی به دستور کارش بوده است، اوباما خاطر نشان کرد که این موضوع نتیجه دوگانه داشته، به گونه ای به جلب حمایت برخی از رای دهندگان از وی و در عین حال مخالفت دیگران با وی منجر شده است.
در شرایطی که یک سال بیشتر از دوره ریاست جمهوری اش باقی نمانده است، اوباما گفت امیدوار است «فضایی برای رئیس جمهور بعدی ایجاد کرده باشد» که نسبت به لفاظی‌های سیاسی در رقابت های انتخاباتی از سرسختی کمتری برخوردار باشد.
وی گفت معتقد است در مقایسه با آن چیزی که در رویارویی با کنگره و بحران های بسیار خارجی با آن مواجه خواهد شد،  تاریخ با وی و میراثش مهربان تر رفتار خواهد کرد.
این روزنامه در ادامه نوشت، اوباما پیشنهادهای سیاسی دارد، که فکر می کند مشکلات را برطرف می کند. هزینه های بسیار تبلیغات انتخاباتی حذف شوند. به مردم بیشتری امکان شرکت در انتخابات داده شود و روش های به شدت سیاسی ترسیم حوزه‌های انتخاباتی کنگره نیز متوقف شود.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین