کد خبر: DT-24116
تعداد بازدید: 51بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴
<p class="nwstxtlead">مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه رئیس سازمان محیط‌ زیست و استاندار بوشهر با موضوع طرح مدیریت مناطق تحت مدیریت محیط‌ زیست استان بوشهر خبر داد.</p>
&nbsp;

حسین دلشب ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از آنجایی که دستیابی به رویکردی هم سو نگر، کاربردی و پویا به‌منظور حفظ و نگهداری منابع اکولوژیک مناطق تحت مدیریت محیط‌زیست و بهره‌برداری معقولانه و پایدار از این منابع تنها با تهیه طرح‌های مدیریت میسر است، لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی دیگر و در رأس آن‌ها استانداری کاملاً احساس می‌شود.

 مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر ضمن تشکر از حسن نظر استاندار بوشهر به محیط‌ زیست و در تقبل همکار‌های مرتبط اضافه کرد: تاکنون مطالعات طرح توجیهی و تفضیلی ۷ منطقه تحت مدیریت محیط‌ زیست استان پایان‌یافته یا تا پایان سال خاتمه خواهد یافت.

دلشب ادامه داد: در همین راستا حتی قبل از امضای تفاهم‌نامه، استاندار بوشهر دستور پرداخت هزینه انجام طرح مدیریت پارک ملی ـ دریایی دیر نخیلو را صادر کرد که این طرح در حال انجام است و مبادله موافقت‌نامه برای پرداخت برای مابقی مناطق نیز انجام‌شده است که هر سال طرح مدیریت یک تا دو منطقه انجام شود.

وی بیان کرد: بدیهی است برای اجرایی شدن این طرح‌های مدیریت، اعتبارات لازم از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مورد نیاز است که با حسن تدبیر و مساعدت استانداری، این طرح‌های مدیریت وارد فاز اجرایی خواهند شد.

 دلشب گفت: امیدواریم با همکاری چند سویه دستگاه‌های اجرایی و مردم محلی با اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر در سایه مدیریت و برنامه‌ریزی اصولی انجام‌شده شرایط مطلوب‌تر و پایداری را در مناطق تحت مدیریت شاهد باشیم.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین