چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-23347
تعداد بازدید: 54بازدید
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۴
فردی که تصاویر شخصی و خانوادگی یکی از اقوام خود را در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود توسط کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان، گفت: با شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه های اجتماعی اینترنت اقدام به ساخت پروفایلی با نام و مشخصات وی کرده و تصاویر، فیلم های شخصی و محرمانه او را در معرض نمایش گذاشته و با این کار موجب آبروریزی وی شده است، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: با اظهارات شاکی پرونده بلافاصله کارشناسان این پلیس دست به کار شده و با انجام اقدامات تخصصی در فضای سایبر توانستند منشاء انتشار این تصاویر را به دست اورده و فردی که اقدام به این عمل مجرمانه کرده بود را ظرف ۲۴ ساعت شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه در بررسی های صورت گرفته مشخص شد متهم پسر دائی شاکی است، افزود: متهم پس از دستگیری به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود از ارتکاب این عمل را اختلاف انتقامجویی از شاکی عنوان کرد.

وی با هشدار به تمام افرادی که قصد سوء استفاده از طریق فضای مجازی را دارند، گفت: افرادی که اقدام به انتشار تصاویر و اطلاعات شخصی و خصوصی افراد بدون اجازه آنها در سایت ها و شبکه های اجتماعی مجازی کنند برابر قانون دستگیر و متحمل مجازات خواهند شد.

منبع: مشرق
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین