کد خبر: DT-48864
تعداد بازدید: 104بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۵
امام جمعه اهرم گفت : آل سعود خوب می داند در هیچ میدانی قدرت هم آوردی و رویارویی با ایران را نخواهد داشت و در مقابل اقتدار دفاعی و نظامی ایران یک شبه این شجره خبیثه و ملعونه نابود خواهد شد و اکنون هم این شجره خبیثه رو به زوال است

به گزارش دلیران  تنگستان ، امام جمعه اهرم در خطبه دوم آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر اظهار داشت : در ایام با سعادت عید سعید غذیر خم چراغانی نورافشانی و آذین بندی مساجد حسینه ها و اماکن کار بسیار ارزشمندی است .

وی با اشاره به اینکه در این ایام جشن و عید بزرگ بعضی  افراد در تدارک مهیا کردن وآماده سازی مساجد و حسینه ها برای ایام محرم هستند ، گفت : این اقدامات  در این روزها بزرگترین توهین به مقام شامخ امام علی (ع) است که ما در ایام غدیر بساط ایام محرم را آماده و فراهم کنیم ، بلکه باید بساط شادی و سرور و شادمانی در بین شیعیان باشد .

امام جمعه اهرم تأکید نمود این ایام مختص به امیرالمومنین (ع) است و باید توجه به مسئله غدیر و امامت امام علی (ع) داشته باشیم و جوانان ما باید با هر ابزاری در پی تبلیغ و ترویج فرهنگ غدیر و فرهنگ امامت و ولایت حضرت علی (ع)باشند .

حجت السلام راستگو در ادامه بیانات خود با اشاره به آغاز سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ در روزهای آینده گفت : آمار و محاسبه اطلاعات دقیق کشور یکی از نیازهای اصلی کشور و مدیران برای تصمیم گیری صحیح در نحوه اداره کشور می باشد .

وی افزود : تعارض و اختلافات در آمار جمعیتی کشور خطرات و آسیب های جدی برای کشور خواهد داشت و از مردم درخواست کرد تا با مامورین سرشماری نفوس و مسکن جهت ارائه اطلاعات دقیق و صحیح خانوار خود نهایت همکاری داشته باشند .

امام جمعه اهرم همچنین با اشاره به در پیش رو بودن هفته دفاع مقدس تصریح کرد :  در سی و یکم شهریورماه ۵۹ رژیم بعثی و متجاوز  عراق با طرح قبلی با هدف براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد .

وی ادامه داد : در شرایطی جنگ به ما تحمیل شد که از سوی آمریکا ما تحت فشارهای شدیدی بودیم و انواع توطئه ها و دشمنی ها در کشور ما وجود داشت و هنوز یک نیروی نظامی قوی آماده و سازماندهی شده در کشور وجود نداشت ، ارتش هم از آمادگی چندانی برخوردار نبود و در روزهای آغازین جنگ ارتش عراق توانست چند شهر مرزی ما را اشغال کند .

حجت الاسلام راستگو گفت : جوانان و تمامی مردم و حتی اشخاصی که به سن بلوغ نرسیده بودند شناسنامه خود را دستکاری می گردند و سن خود را بالا می بردند  تا بتوانند به جبهه دفاع مقدس بروند و از این آب و خاک و ناموس خود دفاع کنند و هشت سال جانانه  جنگیدند و حاضر نشدند یک وجب از این خاک دست دشمن بیافتد.

امام جمعه اهرم تاکید کرد : اگر تاریخ ایران را ورق بزنیم در قرن ها و سالیان گذشته هر وقت جنگی به ایران تحمیل شده بود قسمتی از خاک ایران به دست دشمن افتاده بود و از ایران جدا می شد ولی از زمان جمهوری اسلامی و به برکت نظام ولایت فقیه و تبعیت از نام امام بود که مردم وارد جبهه ها می شدند و یک وجب از خاک ما به بیگانه داده نشد.

وی بیان کرد : در کوران جنگ تحمیلی فرماندهی اصلی جنگ حضرت امام خمینی (ره) از این جنگ و این دفاع مقدس به عنوان نعمت الهی نام برد .

راستگو افزود : شاید در آن زمان برای خیلی از افراد این پیام امام قابل درک نبود ، حتی بعضی ها گفتند: امام دارد تبلیغات میکند ، اما اهل حق به خلوص نیت و صداقت امام ایمان داشتند و روزی می رسید که ما این حقیقت را درک کنیم و به این پیام  امام که جنگ یک نعمت الهی ایست ایمان و اعتقاد پیدا کنیم و امروز برای همه آشکار وعیان شده که چرا امام بزرگوار از جنگ به عنوان نعمت یاد کرد ، چرا که واقعیت همین بود که ما در جنگ به اقتدار نظامی رسیدیم و اگر آمریکایی ها در هشت سال جنگ به اقتدار نظامی ایران پی نبرده بودند ، بی شک در سال ۲۰۰۳ به جای حمله به عراق به ایران حمله میکردند .

امام جمعه اهرم اظهار داشت : آنها صنعت نظامی و توان دفاعی ایران را در جنگ مشاهده کردند و در جریان پرونده هسته ای یکی از گزینه هایی که به تعبیر آمریکاییها  روی میز قرار داشت گزینه نظامی بود و در ابتدا هم اصرار به گزینه نظامی داشتند ولی وقتی توان نظامی و دفاعی ایران که به برکت جنگ بدست آمده بود را می دیدند به ناچار تن به مذاکره دادند .

خطیب جمعه شهر اهرم در پایان خاطر نشان کرد : رژیم آل سعود هم اخیراً جمهوری اسلامی ایران را تهدید نظامی کرده است.

وی گفت : آل سعود خوب می داند در هیچ میدانی قدرت هم آوردی و رویارویی با ایران را نخواهد داشت و در مقابل اقتدار  دفاعی و نظامی ایران یک شبه این شجره خبیثه و ملعونه نابود خواهد شد و اکنون هم این شجره خبیثه رو به زوال است و اگر ادعایی میکنند به حمایت از آمریکا است و از خود هیچ اراده در تصمیم گیری های سیاسی و اجتماعی  ندارد.

منبع : بیرمی

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین