کد خبر: DT-43746
تعداد بازدید: 345بازدید
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
به گزارش دلیران تنگستان، حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهراهرم ضمن تبریک میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت قائم آل محمد (عج) اظهار داشت: برپایی جشن و سرور و ایستگاه‌های صلواتی که الحمدالله در شهر بین جوانان در این سال‌های اخیر به یک فرهنگ تبدیل شده است قابل‌تقدیر و تجلیل است.

به گزارش دلیران تنگستان، حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهراهرم ضمن تبریک میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت قائم آل محمد (عج) اظهار داشت: برپایی جشن و سرور و ایستگاه‌های  صلواتی که الحمدالله در شهر بین جوانان در این سال‌های اخیر به یک فرهنگ تبدیل شده است قابل‌تقدیر و تجلیل است.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: این یک نوع ابراز محبت ومودت نسبت به امام زمان (ع) که کوچه و خیابان‌های شهر را آذین‌بندی می‌کنند اما مسئله نظافت، خیابان‌ها و کوچه‌های شهر خیلی مهم است باید توجه داشت ایستگاه‌های صلواتی که در سطح شهر برپا می‌شود بعد از برپایی نباید چهره شهر متفاوت‌تر از قبل باشد گاهی متأسفانه ظروف‌های یک‌بارمصرفی که در خیابان و کوچه‌ها پخش می‌شود چهره شهر را نازیبا جلوه می‌دهد.

وی ادامه داد: این فرهنگ مهدویت نیست افرادی بخواهند از پخش ظروف یک‌بارمصرف در خیایان  و کوچه‌ها عکس‌هایی تهیه و در فضاهای مجازی پخش کنند و بهانه‌ای شود برای سوءاستفاده مخالفین تشیع و مقدسات شیعیان.

راستگو افزود: در روز ۵ خردادماه سال جاری اولین کنگره علمی آیت‌الله میرزا حسین معتقد اهرمی  در مرکز شهرستان تنگستان و شهر اهرم برگزار می‌شود بیش از ۱۷۹ سال از رحلت این فقیه وارسته، شاعر و ادیب بزرگ سده ۱۴ هجری قمری می‌گذرد.

امام جمعه اهرم گفت: متأسفانه تاکنون هیچ‌گونه اقدامی برای معرفی مشاهیر بزرگان این شهرستان انجام نگرفت است هنوز مردم این شهرستان مخصوصاً جوانان این منطقه و دیار با مفاخر و بزرگان آشنایی کامل ندارند هدف از برگزاری این کنگره و همایش‌ها که در سال‌های اخیر آغاز شده است زنده کردن نام مفاخر و مشاهیر شخصیت‌های علمی و تأثیرگذار این منطقه است این‌ها هویت فرهنگی این شهرستان است و باید شناسانده شوند.

وی ادامه داد: این کنگره با حضور مهمانان کشوری، استانی، اساتید حوزه و دانشگاه، فرهنگیان و فرهیختگان علمی  در شهر اهرم برگزار می‌شود.

راستگو با اشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر افزود: ضمن تبریک این فتح بزرگ و گرامی داشت آن روز که امام (ره) فرمودند فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح همه ارزش‌های انسانی است.

 امام جمعه اهرم گفت: عزت و صلابت امروز کشور مدیون و مرهون جان فشانی سردارانی از جمله حسین خرازی، حسن باکری، صیاد شیرازی، احمد متوسلیان و احمد کاظمی است که در فتح خرمشهر تخار بزرگی برای مردم و این آب و خاک آفریدند.

وی خاطرنشان کرد: نباید فراموش شود که ما در خاک‌ریزهای جبهه و جنگ و در خاک‌های گرم تفتیده جنوب جوانان این آب و خاک برادرانه جنگیدند و از اسلام و نظام مقدس جمهوری دفاع کردند و دشمن را به عقب راندند اما امروز دشمن خاک‌ریزهای فرهنگ ما را دنبال می‌کند که بتواند آن‌ها را فتح کند.

راستگو ادامه داد: دشمن امروز به دنبال تضعیف اعتقادات و ارزش‌های اسلامی ماست قطعاً عرصه جنگ نرم و امروز که جنگ فرهنگی است گسترده‌تر از هشت سال جنگ نظامی است امروز دشمن جنگ تمام عیاری علیه نظام، ارزش‌ها و مقدسات و باورهای ما آغاز کرده است.

امام جمعه اهرم افزود: موضوع سست کردن ارزش‌ها و فرهنگ دینی و اسلامی از اهداف مهم دشمن علیه جوانان این آب و خاک است.

وی بیان داشت: اگر ما در دفاع مقدس ما مانع ورود دشمن به خاک کشور شدیم امروز دشمن برای سست کردن بنیان خانواده‌ها با این شبکه‌های ماهواره و تکنولوژی جدید دشمن وارد خانه‌های ما شده است باید همه مواظب باشند که این تهاجم فرهنگی دشمن  آسیبی به دین، عقیده، باور و فرهنگ ما وارد نکند این هم وظیفه دولت و هم  ملت است.

راستگو اشاره‌ای به جیره‌بندی آب در سطح شهر اهرم داشت و گفت: مسئله آب و توزیع صحیح آن بین شهروندان اهرمی تبدیل به یک دغدغه شده است شهری با جمعیت  ۱۵ هزارنفری متأسفانه با مشکل آب روبرو است.

امام جمعه اهرم افزود: در برخی شهرها چاه‌هایی وجود دارد به‌عنوان چاه‌های پشتیبانی تأمین آب  شرب مردم در برخی مواقع که چند درصد آب شرب مردم تأمین می‌کنند اما متأسفانه این موضوع درگذشته در شهر اهرم پیش بینی نشده است و امروز مردم با کمبود آب مواجه هستند.

وی ادامه داد: از مسئولان درخواست می‌کنیم هم در بحث سهمیه آب انصافی به خرج دهند یک مقدار سهمیه آب شهر اهرم بیشتر کنند و هم در مواقع بحران به فکر تأمین آب شهرستان باشند.

راستگو گفت: متأسفانه چاه‌هایی که بخواهد عمیق باشند و آب شهر و کشاورزی شهرستان را تأمین کنند وجود ندارد عزمی هم بر احداث سد وجود نداشته است.

امام جمعه اهرم بیان داشت: اگر عزمی بر احداث سد در اهرم نیست حداقل چند چاه عمیق حفر شود تا انشاء الله مشکلات آب مردم تنگستان حل شود.

فارس

IMG_0961 (Copy) IMG_0962 (Copy) IMG_0963 (Copy) IMG_0965 (Copy) IMG_0966 (Copy) IMG_0969 (Copy) IMG_0971 (Copy) IMG_0972 (Copy) IMG_0973 (Copy) IMG_0975 (Copy) IMG_0977 (Copy) IMG_0978 (Copy) IMG_0979 (Copy) IMG_0982 (Copy) IMG_0983 (Copy) IMG_0984 (Copy) IMG_0985 (Copy) IMG_0986 (Copy) IMG_0987 (Copy) IMG_0988 (Copy) IMG_0990 (Copy) IMG_0993 (Copy) IMG_0994 (Copy) IMG_0995 (Copy) IMG_0996 (Copy) IMG_0997 (Copy) IMG_0998 (Copy) IMG_0999 (Copy) IMG_1000 (Copy) IMG_1002 (Copy) IMG_1003 (Copy) IMG_1005 (Copy) IMG_1006 (Copy) IMG_1007 (Copy) IMG_1009 (Copy) IMG_1010 (Copy) IMG_1011 (Copy) IMG_1013 (Copy) IMG_1017 (Copy) IMG_1023 (Copy) IMG_1024 (Copy)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
سپهر_کنگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۵:۳۰ ب.ظ
بی تدبیری از مسولان محترم هستش وگرنه من اهرمی هستمو ساکن کنگان واین شهر خشک و بی آب وعلف هم مشکل آب ندارد چرا اهرم عزیز من فقط کمبود آب دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین