کد خبر: DT-37052
تعداد بازدید: 167بازدید
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۴
حجت اسلام عیسی راستگو در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اهرم با اشاره به اینکه در آستانه دهه مبارک فجر قرار داریم اظهار داشت: روز دوشنبه مصادف با ۱۲ بهمن‌ماه سالروز ورود غرورآفرین و پیروزمندانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی به میهن و آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی است که این روز را تبریک عرض می‌کنم.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از پژواک تنگستان، حجت اسلام عیسی راستگو در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اهرم با اشاره  به اینکه در آستانه  دهه مبارک فجر قرار داریم اظهار داشت:  روز دوشنبه مصادف با ۱۲ بهمن‌ماه سالروز ورود غرورآفرین و پیروزمندانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی به میهن و آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی است که این روز را تبریک عرض می‌کنم.

امام‌جمعه اهرم تصریح کرد:  سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در حالی فرا می‌رسد که باوجود همه فتنه‌ها، توطئه‌ها، فراز و نشیب‌هایی که تاکنون بر سر راه انقلاب اسلامی بوده به فضل الهی انقلاب و جمهوری اسلامی دهه چهارم عمر با برکت خود  را با موفقیت در حال سپری کردن بوده و این نشانه‌ای از بلوغ و تثبیت نظام جمهوری اسلامی است.

وی به خصوصیات بارز انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: از خصوصیات مهم و بارز انقلاب اسلامی دینی و معنوی بودن قیام ملت خدا جوی ایران اسلامی است.

راستگو ادامه داد: انقلاب اسلامی جهت‌گیری دینی و مذهبی داشت این عامل مهم نه‌فقط سیاسیون بلکه مردم را نیز از شهرها و روستاها به میدان مبارزه علیه طاغوت کشاند.

امام‌‌جمعه اهرم ادامه داد: دیگر خصوصیت انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است که با تکیه‌بر پایه اراده، خواسته و نقش مردم تشکیل‌شده است.

وی افزود: مسئولان نظام اسلامی با رأی و خواست مردم انتخاب می‌شوند و مردم‌سالاری دینی روح حاکم بر این انقلاب و جمهوری اسلامی است که این فرق اساسی میان جمهوری اسلامی و نظام‌های سلطنتی و شاهنشاهی است که سالیان دراز بر این کشور حکومت کردن جز ظلم، ستم و استبداد بر مردم چیزی نداشتند.

راستگو گفت: سومین عاملی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بارزی داشت رهبری علمای دینی و علمای مذهبی بود که نگذاشت انقلاب اسلامی و خطوط فکری توده مردم از مسیر اصلی خود منحرف شود.

امام‌جمعه اهرم تصریح کرد: امروزه در بسیاری از کشورها شاهد هستیم انقلاب‌هایی صورت گرفت در همین کشور خودمان انقلاب مشروطه به رهبری روحانیت صورت گرفت اما در نیمه‌راه روحانیت کنار گذاشتند تا رضاخان قلدر به حکومت برسد و در نهایت انقلاب مشروطه بشکست انجامید.

وی بیان داشت: رهبران دینی نه‌تنها در پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشتند بلکه برای ادامه راه نیز حضور رهبران دینی یک امری قهری و لازم است.

راستگو گفت: روحانیون اصیل با مردم و در درون مردم همیشه حضور دارند و مرجع تبیین ارزش‌ها و تثبیت باورهای دینی مردم هستند.

امام‌جمعه اهرم خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی امروز به‌عنوان الگویی مطلوب و شایسته برای جهان اسلام مطرح است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین