کد خبر: DT-8714
تعداد بازدید: 214بازدید
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳
بازتاب حضور میلیونی ایرانی‌ها در رسانه‌های دنیا؛
<p>روزنامه "هاآرتص" عکسی را برای گزارش خود انتخاب کرد که در آن یکی از تظاهرات کنندگان نوشته‌ای را در دست داشت که بر روی آن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نقش بسته بود.</p>
راهپیمایی سی و ششمین سالگرد و سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی در حالی آغاز شد که مانند سال‌های گذشته با پوشش گسترده رسانه‌های دنیا همراه است.

* پایگاه لبنانی النشره با پوشش لحظه به لحظه این راهیپیمایی اعلام کرده است که میلیونها نفر از شهروندان ایرانی امروز به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به خیابانها آمده و مطابق معمول سالهای پیش دست به راهپیمایی زدند.

این منبع همچنین با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرده است که حدود ۲۵۰ خبرنگار خارجی مراسم راهپیمایی امروز را در تهران که از ۱۰ مسیر آغاز و به میدان آزادی که نماد انقلاب اسلامی ایران محسوب می شود، ختم می شود پوشش می دهند.

* روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی به حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت و نوشت: میلیون‌ها نفر در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به خیابان‌ها آمدند. این روزنامه صهیونیستی همچنین به صحبت‌های شخصیت‌های سیاسی ایران پرداخته و نوشته است که رهبران ایران در این راهپیمایی به غربی‌ها گفتند که گزینه‌های خود در قبال ایران را کنار بگذارند.
راهپیمایان در طول مسیر راهپیمایی با در دست گرفتن پرچم‌های لبیک یا رسول‌الله، دست‌نوشته‌هایی در وصف صفات پیامبر اعظم و سر دادن شعار «لبیک یا رسول‌الله»  توهین به ساحت رسو‌ل‌الله را محکوم کردند.
همچنین جمعی از راهپیمایان دست‌نوشته‌هایی در دست گرفته‌اند که بر روی آن به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی نوشته شده «من عاشق محمدم».
جروزالم پست همچنین نوشت: آیت‌الله جنتی روحانی برجسته ایران، در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به غرب هشدار داد تا گزینه‌های روی میز را “زیر میز” بگذارند‬.

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی امروز منتشر کرد

*  روزنامه چینی گلوبال تایمز به پوشش اخبار راهیپمایی گسترده مردم ایران در روز بیست و دوم بهمن پرداخت. این روزنامه با اشاره به جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت مردم ایران به شکل گسترده در راهیپمایی گرامیداشت این روز شرکت کردند.
این روزنامه در بخش دیگری از این گزارش به سخنان روز گذشته «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران پرداخت که در آن روحانی به کشورهای غربی هشدار داد از فرصت به وجو  آمده در مذاکرات هسته ای استفاده کنند.

* خبرگزاری آلمان طی خبری به پوشش راهپیمایی مردم ایران به مناسبت سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران پرداخت.
این خبرگزاری نوشت: ایرانی‌ها روز چهارشنبه پیروزی انقلاب در ایران را جشن گرفتند.
این خبرگزاری غربی نوشت که میلیون‌ها نفر در این راهپیمایی‌ها که در تهران و دیگر شهرها برگزار شد مشارکت کردند.

* شبکه خبری ای‌بی‌سی آمریکا تظاهرات امروز مردم در سرتاسر ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پوشش داد.
این شبکه خبری نوشت که در تهران و سرتاسر ایران راهپیمایی برگزار شد و تظاهرات کنندگان شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر می‌دادند.

* خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ در حالی در سراسر ایران گرامی داشته می شود که مذاکرات هسته ای همچنان در جریان است.

گزارش بازتاب راهپیمایی
این خبرگزاری غربی با اشاره به تصاویر تلویزیونی منتشر شده از راهیپمایی گسترده مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران شعار غالب در این راهپیمایی میلیونی را «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» دانست.
آسوشیتدپرس اقداماتی از این دست را موجب بی اعتمادی مردم ایران به آمریکا دانست و افزود: مردم ایران در سالگرد انقلاب بار دیگر حمایت خود را از حق هسته ای و مخالفتشان را با تحریم های غرب اعلام کردند.
* شبکه عراقی الفرات نیوز با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرد که در همه مناطق و شهرهای جمهوری اسلامی ایران، مردم با حضور در راهپیمایی گسترده یاد و خاطره سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران را زنده نگاه داشتند. در این گزارش همچنین بر حضور ۲۵۰ خبرنگار خارجی برای پوشش این مراسم و حضور مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران در مراسم سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران تاکید شده است. در این گزارش همچنین تصریح شده است که ۴۰۰ میهمان خارجی از ۳۰ کشور جهان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن مشارکت دارند.

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی منتشر کرد

* روزنامه شانگهای دیلی چین از برگزاری راهپیمایی گسترده در سراسر ایران در سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد. به گزارش این روزنامه مردم ایران سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با برپایی راهپیمایی گسترده در سراسر این کشور جشن گرفتند. بر این اساس صدها هزار نفر از مردم شهرهای مختلف با در دست داشتن پرچم ها، بنر ها و تصاویر مربوط به امام خمینی و رهبر انقلاب به خیابان ها آمدند. در این راهپیمایی همچنین ایرانی ها بر حق هسته ای خود تاکید کردند.
این روزنامه در بخش دیگری از گزارش خود با اشاره به سخنان روز گذشته «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران افزود: با وجود اتهام کشورهای غربی به این کشور در مورد اهداف برنامه هسته ای، تهران همچنان بر صلح آمیز بودن فعالیتهای خود تاکید دارد.

* پایگاه خبری مصری “الفجر” در گزارشی نوشت: مردم ایران روز چهارشنبه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را جشن گرفتند این در حالی است که این کشور در حال انجام مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهانی است.
این پایگاه خبری در ادامه به رویدادها در جریان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران پرداخت.

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی امروز منتشر کرد

* پوشش راهپیمایی گسترده مردم به مناسبت ۲۲ بهمن ماه همچنان ادامه دارد و روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز به پوشش این رویداد پرداخت.
یدیعوت آحارونوت در گزارش خود نوشت که مردم ایران در سرتاسر این کشور روز چهارشنبه، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را جشن گرفتند.

* خبرگزاری دولتی چین‌ (شینهوا) در گزارشی به بازتاب حضور گسترده مردم ایران در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته است.شینهوا در گزارش خود آورده است که صدها هزار تن از مردم ایران در شهرهای بزرگ در حالی که پرچم این کشور، پلاکارد‌هایی درباره پیروزی انقلاب اسلامی و عکس‌های رهبران پیشین و کنونی جمهوری اسلامی، آیت‌الله خمینی و آیت الله خامنه‌ای در دست داشتند روانه خیابان‌‌ها شدند.
خبرگزاری دولتی چین در ادامه نوشت:‌ مردم در تهران پایتخت ایران نیز با در دست داشتن پلاکارد‌هایی که روی آن شعارهای ضدآمریکایی و ضداسرائیلی هک شده بود از حق کشور خود از استفاده از برنامه صلح‌‌آمیز هسته‌ای حمایت کردند.

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی منتشر کرد

* روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز” در گزارشی به پوشش راهپیمایی مردم ایران در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت. این روزنامه نوشت این راهپیمایی در حالی برگزار می‌شود که ایران در حال مذاکره با قدرت‌های جهان درباره برنامه هسته‌ای خود است.
نیویورک‌تایمز نوشت: مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران شعارهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” سر می‌داند.

* روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی به بازتاب حضور پرشکوه مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور پرداخت.
واشنگتن پست در گزارش خود نوشت که تلویزیون ایران تصاویری از حضور مردم در جای جای ایران پخش کرد که مردم در این راهپیمایی شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دادند.

* همزمان با برپایی بیست و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شبکه خبری «راشاتودی» به پخش مستقیم این مراسم باشکوه و سخنرانی «حسن روحانی» رئیس جمهور کشورمان پرداخت.
این شبکه خبری روسی در متن خبر خود آورده است: میلیون‌ها ایرانی سی‌وششمین سال انقلاب اسلامی را جشن گرفتند؛ انقلابی که به سلطنت رژیم پهلوی مورد حمایت آمریکا پایان داد.

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی امروز منتشر کرد

* رادیو ان‌بی‌سی آمریکا در گزارشی تحت عنوان «انقلاب ایران: چرا پس از دهه‌ها همچنان این موضوع مهم است»، نوشت: «در ۱۱ فوریه ایرانی‌ها در جشن پیروزی انقلاب ۱۹۷۹(۱۳۵۷) به خیایان‌ها می‌آیند. این اتفاق(انقلاب اسلامی) نقطه عطفی برای این کشور رقم زد چرا که مردم محمدرضاشاه پهلوی پادشاه مورد حمایت آمریکا را ساقط کرده و جمهوری اسلامی به رهبری آیت‌الله روح‌الله خمینی جایگزین آن شد».
در ادامه این گزارش آمده است: «انقلاب سبب وخامت در روابط ایران با آمریکا و دیگر کشورهای غربی شد. علی رغم مذاکرات پیش رو درباره برنامه هسته‌ای ایران و کاهش موقتی تحریم‌ها، وخامت روابط همچنان امروز هم وجود دارد و شهروندان در خیابان‌ها شعار “مرگ بر آمریکا” می‌دهند».

* یک پایگاه خبری جمهوری آذربایجان از حضور گسترده مردم در تظاهرات ۲۲ بهمن همزمان با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» خبر داد.
پایگاه «آذرنیوز» جمهوری آذربایجان در این باره گزارش داد: «ایرانی‌ها تظاهرات انبوه خود در ۳۶ امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ را در سراسر کشور  آغاز کردند.

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی امروز منتشر کرد

* بخش انگلیسی شبکه الجزیره در بازتاب سخنان رئیس‌جمهور ایران گزارش کرد که اظهارات «حسن روحانی» ظاهراً پاسخ به حرفهای اوباما بود که تمایل و شوق سیاسی ایران برای رسیدن به توافق هسته‌ای را خواستار شده بود.
این گزارش نوشت که اظهارات روحانی ظاهراً در واکنش به اظهارات روز دوشنبه «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا بود که گفته بود: موضوع در حال حاضر این است که آیا ایران تمایل و شوق سیاسی برای رسیدن به توافق را دارد یا خیر؟».
این شبکه سپس به اظهارات رئیس‌جمهور ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و نوشت که روحانی به دیپلمات‌های خارجی گفت که ایران هنوز به «راه حل برد برد» در مذاکرات معتقد است.

*  همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران پایگاه لبنانی «سلاب نیوز» در گزارشی به این موضوع پرداخت و نوشت امام خمینی (ره) با انقلابش یک عصر جدید را پایه‌گذاری کرد.
این پایگاه لبنانی در گزارشی از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت این انقلاب سرآغاز عصری جدید به نام عصر خمینی است و تا پیروزی تمام مستضعفان جهان ادامه خواهد داشت.

* پس از آنکه در مسیرهای راهپیمایی یوم الله ۲۲ بمن (امروز چهاشنبه) تصاویری از «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن، نصب شد، این اتفاق، بسرعت در رسانه‌های یمنی بازتاب یافت.
وبگاه خبری «یمن ۲۴» در خبری با انتشار تصویری از یک بنر بزرگ از تصویر عبدالملک الحوثی، نوشت: فعالان در فضای مجازی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک تصاویری از خیابان‌های تهران، پایتخت ایران منتشر کردند که نشان می‌دهد، مقامات ایران به عبدالملک الحوثی به دلیل انقلابش در یمن تبریک گفتند.

گزارش بازتاب راهپیمایی/// راهپیمایی گسترده مردم ایران در رسانه های خارجی جهان بازتاب گسترده ای داشته است.

این وبگاه یمنی همچنین مدعی شد که عبدالملک به تهران آمده است و نصب این تصاویر نشان می‌دهد که وی این روزها در تهران است (!).
همچنین وبگاه خبری «الصحافه نت» یمن، با پوشش این خبر، تصویری از یکی از بنرهایی که در تهران نصب شده است، به نمایش گذاشت.
همچنین «الیمن السعیدة» و «رصد ۲۴» از جمله دیگر سایت‌های یمنی هستند که این خبر را بازتاب دادند.

* «کریستینا دی» خبرنگار مجله تحلیلی «فارن پالیسی» در پیامی در صفحه توییتری خود اعلام کرد: میلیون‌ها نفر در ایران سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

* روزنامه صهیونیستی “هاآرتص” نیز به پوشش راهپیمایی میلیونی مردم ایران به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران پرداخت.
این روزنامه صهیونیستی عکسی را برای گزارش خود انتخاب کرد که در آن یکی از تظاهرات کنندگان نوشته‌ای را در دست داشت که بر روی آن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نقش بسته بود.

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی امروز منتشر کرد

*  شبکه تلویزیونی رویترز با پخش زنده تصاویر راهپیمایی روز بیست و دو بهمن در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، زاهدان، ارومیه و رشت گزارش داد مردم ایران به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب سال ۱۹۷۹ میلادی (۲۲ بهمن ۱۳۵۷) به خیابان ها آمده اند.

* خبرگزاری “جهان” ترکیه نوشت: صدها هزار نفر از مردم ایران در شهرهای مختلف با در دست داشتن تصاویر آیت الله روح الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی و آیت الله خامنه ای به خیابان‌ها آمدند. در تهران راهپیمایان با در دست داشتن بنرها و پوسترهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی، در حمایت از حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای شعار می دادند.‬

* پایگاه خبری العهد لبنان در گزارشی با پوشش راهپیمایی گسترده مردم ایران به مناسبت ۲۲ بهمن ماه نوشت:‌ تظاهرات کنندگان شعارهایی در حمایت از انقلاب و رهبر ایران سر دادند و نوشته‌هایی با شعارهای استقلال و آزادی ایران و مرگ بر آمریکا و استعمار در دست داشتند.
العهد نوشت: تظاهرات کنندگان بر پایبندی به اهداف انقلاب اسلامی ایران و اصول انقلاب به رهبری آیت‌الله سید علی خامنه‌ای تاکید کرده و خواستار اتحاد میان مسلمانان و توجه به دشمن واقعی شدند.

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی منتشر کرد

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی منتشر کرد

* خبرگزاری فرانسه در گزارشی با پوشش راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نوشت که ایرانی‌ها در میدان آزادی تجمع کردند تا سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.
این خبرگزاری غربی نوشت که ایرانی‌ها در شهرها و روستاها در سرتاسر کشور در راهپیمایی مشارکت کردند.
خبرگزاری فرانسه نوشت: راهپیمایان تصاویر “آیت‌الله علی خامنه‌ای” رهبر ایران و “آیت‌الله روح‌الله خمینی” را در دست داشتند.+

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی منتشر کرد
عکس خبرگزاری فرانسه از راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران

* تایمز هند نوشت: روز چهارشنبه مردم تهران و دیگر شهرهای ایران با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ۳۶ امین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن گرفتند‬.

* شبکه های المیادین و المنار لبنان با انتشار تصاویر زنده مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران و شهرستانها بر حضور گسترده مردم ایران در مراسم راهپیمایی سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکید کردند.

* شبکه خبری “سی‌بی‌اس” آمریکا در گزارشی راهپیمایی گسترده مردم ایران به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را پوشش داد و اعلام کرد که این تظاهرات در حالی برگزار می‌شود که مذاکرات هسته‌ای میان ایران و شش کشور ادامه دارد.
این شبکه خبری در گزارش خود که در پایگاه اینترنتی این شبکه قرار داده شده است نوشت: ایران در سال‌های اخیر از سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران برای اعتراض به غرب به دلیل تحریم‌ها علیه این کشور استفاده کرده است.
این شبکه خبری در ادامه به روند مذاکرات میان ایران و گروه ۱+۵ پرداخت و نوشت در حالی که مذاکرات میان دو طرف تمدید شده اما “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا معتقد است که تمدید مجدد مذاکرات مفید نیست.

* روزنامه استرالیایی «سان هرالد» امروز چهارشنبه با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن، نوشت، در حالی‌که ایران و ۱+۵ در حال انجام مذاکرات هسته‌ای هستند، مردم ایران سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن گرفتند.
سان هرالد همچنین از کودتای آمریکایی سال ۱۳۳۲ در ایران نوشت و آن را دلیل اختلاف ایران و آمریکا دانست و نوشت که «با دخالت آمریکا نخست وزیر وقت ایران برکنار شده و شاه پهلوی به قدرت رسید و همین سرآغاز اختلافات چندین دهه‌ای میان ملت ایران و آمریکا شد».
در ادامه سان هرالد افزود، مردم ایران در سال‌های اخیر با حضور در راهپیمایی‌های سالگرد پیروزی انقلاب حضور می‌یابند تا نمایش قدرت علیه تحریم‌های غرب به بهانه هسته‌ای باشد.

الجزیره: روحانی جواب اوباما را داد/ رسانه‌های یمنی: عبدالمالک الحوثی در ایران است/ پخش مستقیم راشاتودی و رویترز از حماسه ایرانی/ عکسی که هاآرتص از راهپیمایی منتشر کرد

* خبرگزاری رسمی یمن «سبأ» در گزارشی از حضور میلیون‌ها ایرانی در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن نوشت، ملت ایران سی و ششمین سالگرد انقلاب خود به رهبری امام راحل را مانند هر سال با تظاهرات میلیونی در سرتاسر این کشور جشن گرفت.
در ادامه این گزارش آمده است: انقلاب ایران یکی از بارزترین اتفاقات تاریخ معاصر و الگویی است که باید به آن اقتدا شود. انقلاب ایران به رهبری امام خمینی با چند ویژگی متمایز بود که توانست در نهایت پیروز شود و ستون‌های جمهوری اسلامی را به عنوان یک نیروی فعال و موثر منطقه‌ای و بین‌المللی محکم کند. مردم ایران با همه‌پرسی «جمهوری اسلامی» را انتخاب کردند و این حکومت بر آنها تحمل نشد.
سبأ افزود: در زمینه اقتصادی نیز ایران توانست نفت خود را حفظ کند و مانع از غارت آن شود. ایران سعی کرد با تکیه بر منابع و قدرت خود به خودکفایی در زمینه‌های مختلف برسد.
این پایگاه خبری رسمی، در نهایت افزود اما دستاورهای ایران فقط به زمینه سیاسی و اقتصادی محدود نشد بلکه ایران در زمینه نظامی و سلاح نیز بسیار پیشرفت کرد و علیرغم تحریم‌ها به خودکفایی در ساخت موشک بالستیک، کِشتی‌های جنگی، توپ و جنگنده ، صنایع رادار، دفاع هوایی و وسایل جنگ الکترونیکی برسد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین