کد خبر: DT-24128
تعداد بازدید: 54بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴
<p class="nwstxtlead">علیرغم ارائه آمارهای ده‌ها میلیونی از کاربران و ضریب نفوذ اینترنت در ایران در سال‌های گذشته، امروز وزیر ارتباطات در تشریح اقدامات اخیر برای توسعه اینترنت، گفت: ۲ سال پیش تنها ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از اینترنت استفاده می‌کردند، اکنون این آمار به ۲۰ میلیون نفر رسیده است.</p>
&nbsp;

محمود واعظی وزیر ارتباطات امروز پس از دیدار با وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان با قطعیت در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس اعلام کرد که امروز درباره موضوعات متفرقه به سؤالات پاسخ نمی‌دهد و تنها پاسخ گوی سؤالات درباره موضوع دیدار امروز است، اما مقابل رسانه‌های تصویری به موضوعات فیلترینگ هوشمند و کیفیت اینترنت پاسخ گفت.

این در حالی است که وقتی خبرنگار فارس درباره موضوع روز مخابرات و نگرانی مشترکان این شرکت از اولتیماتوم یک هفته‌ای وزارت ارتباطات برای قطع اینترنت این شرکت، سوال کرد، وزیر گفت که تنها درباره موضوع امروز صحبت می‌کند.

محمود واعظی درباره برنامه وزارت ارتباطات برای فیلترینگ هوشمند، اظهار داشت:‌برای نیمه دوم سال گذشته اعلام کردیم، فیلترینگ هوشمند در دستورکار وزارت ارتباطات قرار دارد. این پروژه در سه مرحله اجرایی خواهد شد و به جای اینکه برای اجرای آن با یک شرکت خارجی قرارداد منعقد کنیم به دلیل حساسیت‌ فیلترینگ و نیاز به بومی بودن این فناوری ترجیح دادیم از متخصصان داخلی برای طراحی فیلترینگ هوشمند بهره‌ ببریم.

وی گفت: از این رو باتعدادی دانشگاه و مرکز علمی برای طراحی این پروژه مذاکره کردیم و مرحله اول فیلترینگ هوشمند توسط آنها اجرایی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در مرحله دوم اجرای فیلترینگ هوشمند هستیم، گفت: دانشگاه‌های همکار باید نتایج قراردادهایی که برای این منظور بارها منعقد شده را سریع‌تر آماده کنند، اما به این موضوع نیز واقفیم که طرف‌های قرارداد از تمام امکانات و تمام ظرفیت خود برای اجرای سریع‌تر پروژه استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد:‌ رویکرد دولت نیز در فیلترینگ هوشمند این است که آنچه مورد نیاز مردم است و منعی ندارد، فیلتر نشود.

* دو سال پیش ۳ میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می‌کردند

وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤال دیگری درباره حل نشدن گلایه مردم از اینترنت گفت: انتظارات مردم از سرویس اینترنت مرتب در حال افزایش است، اما باید به این نکته توجه کنیم که در دو سال گذشته ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از اینترنت استفاده می‌کردند، اما امروز ۲۰ میلیون نفر استفاده می‌کنند.

وی گفت: در این مدت همچنین تمام محدودیت‌ها را از دانشگاه‌ها، مراکز علمی و کسب و کارها برای دریافت اینترنت پرسرعت برداشته‌ایم، اما سرعت توسعه اینترنت از رشد تقاضاها بیشتر است.

* رشد پرشتاب تولید محتوا در کشور

وزیر ارتباطات همچنین به رشد تولید محتوای داخلی در کشور اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می‌دهد، در سال گذشته برنامه‌های کاربردی متعددی از سوی توسعه‌دهندگان ایرانی عرضه شده و تولید محتوای فارسی به شدت رشد یافته است.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین