دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 20
کد خبر: DT-33830
تعداد بازدید: 120بازدید
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: از اول سال تاکنون هزار و 403 مورد طلاق و هزارو 56 ازدواج دراین استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 1.5درصد افزایش و 3.1 کاهش نشان می دهد.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از «استان۲۴» کیومرث صالحی نیا به مناسبت سوم دی سالروز تاسیس ثبت احوال در جمع خبرنگاران افزود: بیشترین طلاق های ثبت شده در استان بوشهر مربوط به سال اول زندگی است که این بیانگر وجود مشکل در حوزه تبارشناسی و انتخاب است.

وی اضافه کرد: طلاق های ثبت شده استان بوشهر مربوط به مردان رده سنی ۲۵ تا ۲۹ و زنان ۲۰ تا ۲۴ سال است.

صالحی نیا افزود: همچنین در این مدت شش هزار و ۵۶ واقعه ازدواج در استان بوشهر ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳٫۱درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: بیشترین ازدواج مربوط به مردان ۲۵تا ۲۹ سال و در بین زنان۲۰ تا ۲۴ سال است برهمین اساس تفاوت سنی میان زن و شوهر پنج سال است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: همچنین در این مدت ۱۶هزار و ۵۲۷واقعه ولادت و سه هزار و ۷۹ واقعه فوت در استان بوشهر ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۵٫۵ و ۵٫۷درصد رشد نشان می دهد.

صالحی نیا با بیان اینکه از ولادتهای ثبت شده در استان ۷۳ درصد در نقاط شهری و ۲۷ درصد روستایی است افزود: نسبت تولد شهری به روستایی در استان بوشهر ۲٫۷۵درصد است و در مقابل هر۱۰۰ تولد روستایی ۲۷۵تولد شهری داریم.

وی یادآور شد: بیشترین تولدها در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ و ۳۰ تا ۳۴ سال است و نسبت جنسی تولدها نیز به ازای هر ۱۰۰ تولد ثبت شده دختران، ۱۰۶ واقعه تولد پسران ثبت شده است.

صالحی نیا بیشترین علت های فوت در استان بوشهر را بیماریهای قلبی و عروقی و حوادث درگروه سنی ۷۵ سال به بالا و ۶۰ تا ۶۴ سال عنو.ان کرد.

وی در باره فراوانی نامگذاری نوزادان در استان بوشهر گفت: نامهای محمد، حسین، امیرعلی، علی، امیرحسین و فاطمه، زهرا، زینب، یثنا و رقیه بیشترین فراوانی را در بین مردم استان دارد.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر در مورد بهنگام سازی وقایع حیاتی در استان بوشهر اظهارکرد: ۹۹٫۳۲ درصد تولدها در مهلت قانونی ۱۵ روز و ۹۹٫۱درصد فوت ها نیز در مدت قانونی ثبت می شود.

به نوشته ایرنا، وی یادآور شد: هم اکنون ۱۱ دفتر خدمات پیشخوان در شهرها، شش دفتر در روستا ها و ۲۲ نقطه نمایندگی ثبت احوال در استان برای صدور کارت هوشمند فعال هستند.

صالحی نیا بیان کرد: در زمان حاضر ۸۱هزار و ۲۰۹ تقاضا از مردم برای کارت هوشمند دریافت کرده ایم و ۷۵هزار و ۱۰۲ کارت نیز صادر و ۵۸هزار و ۷۰۸قطعه کارت تحویل شده است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین