یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 22
کد خبر: DT-38512
تعداد بازدید: 23بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
رئیس هیئت مدیره انجمن سیب‌زمینی‌کاران گفت: بهبود روند صادرات و پرداخت به موقع مشوق‌های صادراتی می‌تواند تا حدودی مرهم درد سیب‌زمینی‌کاران باشد.
رحیم نیازی، رییس هیئت مدیره انجمن سیب‌زمینی‌کاران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص وضعیت قیمت سیب‌زمینی اظهار داشت: در حال حاضر متوسط قیمت تمام شده هر کیلوگرم سیب‌زمینی برای کشاورزان ۷۵۰ الی ۸۰۰ تومان است در حالی‌که قیمت سیب زمینی درجه یک عرضه شده به بازار ۳۰۰ تومان زیر قیمت تمام شده است.
وی افزود: اگر روند صادرات بهبود یابد و مشوق‌های صادراتی به موقع پرداخت شود تا حدودی از نگرانی‌های سیب‌زمینی کاران مبنی بر مازاد تولید کم خواهد شد.
نیازی با اشاره به خرید تضمینی سیب‌زمینی از سوی سازمان تعاون روستایی بیان داشت: خرید تضمینی آخرین راه چاره است به طوری که اگر مشکلات سیب‌زمینی‌کاران حل نشود خرید تضمینی از سوی سازمان تعاون روستایی صورت می‌گیرد اما لازم به ذکر است که مشوق‌های صادراتی و بازاریابی در بازارهای هدف بهترین کار است.
رئیس هیئت مدیره انجمن سیب‌زمینی‌کاران در خصوص وضعیت صادرات سیب‌زمینی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۶۰ هزار تن سیب‌زمینی به بازارهای هدف صادر شده و باید گفت که در مجموع روند صادرات سیب‌زمینی در سال جاری نسبت به سال گذشته بهتر بوده است.
وی تصریح کرد: در واقع عدم تناسب مصرف و سطح زیر کشت موجب کاهش بیش از پیش قیمت شده، اما برای سال زراعی آینده تولید به سبب عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های سطح زیرکشت از سوی کشاورزان کاهش پیدا خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین